2010/2011

Pożegnanie klasy III gimnazjum.

Konkurs języków obcych czerwiec 2011 r.

Piknik rodzinny 2011

29 maja 2011 roku odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Nr1 w Bachórzu.

Bierzmowanie uczniów klas II i III gimnazjum w Bachórzu 18 maja 2011 r.
przez ks. arcybiskupa Józefa Michalika.

Dzień Papieski

29.04.2011 -uroczystość przygotowana przez młodzież i siostrę Agatę Bodziak.

Dzień słowacki

Uczniowie przygotowali i zaprezentowali pięć prezentacji multimedialnych na tematy: Ogólne informacje o Słowacji, Piękno słowackich Tatr, Zamki na Słowacji, Bratysława – stolica Słowacji, Przyroda Słowacji. Wszystkim prezentacjom towarzyszyła słowacka muzyka w tle. Uczniowie odpowiadali na pytania zadawane przez organizatorów a za poprawne odpowiedzi  nagrodzono ich słodyczami. Następnie uczniowie gimnazjum zaprezentowali referaty na temat Świąt Wielkanocnych na Słowacji. Był to temat bardzo aktualny i można było poszukać podobieństw pomiędzy słowacką i polską tradycją świąteczną. Uczniowie zostali zaskoczeni świątecznymi życzeniami wygłoszonymi po słowacku przez uczennicę klasy III gimnazjum. Na zakończenie zaprezentowano uczniom teledyski słowackiej piosenkarki Kristiny Stonka. Natomiast uczniowie klas młodszych czytali bajki słowackie autorstwa Waldemara Oszczędy.
Ciekawe linki:

Ferie

Dzieci i młodzież Zespołu  Szkół Nr 1 w Bachórzu ciekawie i aktywnie spędziły ferie zimowe. W pierwszym tygodniu ferii uczestnicy brali udział w zajęciach nauki pływania na basenie w Strzyżowie. Młodszym dzieciom zorganizowano wyjazd do kina Helios  na bajkę  pt. „ Madagaskar 2 „. Dzieci i młodzież miały okazję pod okiem fachowców nauczyć się pływania i aktywnie spędzić wolny czas. Opiekę nad dziećmi i młodzieżą objęli nauczyciele szkoły . Środki na realizację projektu zostały pozyskane przez Stowarzyszenie Kobiet wsi Bachórz przy współpracy z Dyrektorem i nauczycielami Zespołu Szkół  Nr 1 w Bachórzu z PPWOW program integracji społecznej.