2012/2013

Pożegnanie klasy III gimnazjum

28 czerwca 2013 roku odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy III gimnazjum. Na uroczystości obecni  byli: radny powiatu rzeszowskiego Aleksander Stochmal, dyrektor szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Uczniowie klasy II przygotowali program artystyczny, dedykowany starszym kolegom i wręczyli im kwiaty. Radny Aleksander Stochmal , wzorem lat ubiegłych,  wręczył dyplom i nagrodę książkową uczennicy Natalii Sienko za najlepszy wynik uzyskany na egzaminie gimnazjalnym. Trzecioklasiści w pięknych słowach podziękowali pedagogom za trud włożony w pracę z nimi oraz złożyli  im życzenia dalszych sukcesów zawodowych. Szczególnym akcentem tej uroczystości była prezentacja multimedialna, w której uczniowie wspominali lata spędzone w szkole, były łzy wzruszenia i wyrazy wzajemnej sympatii.

Komers 2012/2013

22 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Bachórzu odbył się uroczysty komers klasy III gimnazjum. Zabawa została przygotowana przez rodziców przy współudziale uczniów, którzy pięknie udekorowali salę. Uczestnikom imprezy przygrywał zespół „Zenit”. Zabawa była bardzo udana, uczniowie tańczyli w rytm znanych i lubianych przebojów, towarzyszyły im świetne humory. Był to również czas wspomnień, związanych z dziesięcioletnim pobytem w szkole. To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci naszych absolwentów.

Wyjazd do teatru Maska

W czerwcu 2013 roku na scenie  teatru Maska odbyło się przedstawienie „Dzikie łabędzie” w prezencie dla dzieci obchodzących dzień dziecka. Historię dzielnej Elizy i jedenastu królewiczów zaklętych przez złą macochę w dzikie łabędzie obejrzały również przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej z naszej szkoły. Dzieci z zapartym tchem oglądały świat przedstawiony przez twórców spektaklu.

teatr_maska_2013

Projekt edukacyjny

W ramach projektu edukacyjnego uczniowie klasy III gimnazjum: Dominik Bachurski, Marcin Konopka, Kacper Szybiak przedstawili projekt dotyczący tradycji kuchni Pogórza Przemyskiego. Przygotowali oni prezentację multimedialną oraz potrawy regionalne według przepisów starszych mieszkańców Bachórza, m.in. kwas, proziaki, chrust, kompot wiśniowy i kapuśniaczki. W degustacji dań uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie klasy III gim. Przedsięwzięcie okazało się dużym sukcesem.

Finał ogólnopolski XII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Gimnazjum w Bachórzu reprezentowało województwo podkarpackie podczas krajowego finału konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który odbył się 21 maja w Centrum Konferencyjnym Daglezja w Przysieku koło Torunia.  Tegorocznym organizatorem był Brodnicki Park Krajobrazowy, a  patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki.

Drużyna w składzie: Dominik Bachurski, Natalia Sienko, Natalia Szpiech, Kacper Szybiak pod opieką Pani Marii Bachurskiej, nauczycielki biologii,  rywalizowała z 16- oma drużynami z całej Polski. Finał składał się z dwóch etapów. Zadaniem uczestników w I etapie było zespołowe rozwiązanie testu dotyczącego wiedzy ekologiczno-przyrodniczej oraz testu ze znajomości parków krajobrazowych wszystkich województw. Następnie należało indywidualnie rozpoznać gatunki roślin i zwierząt chronionych. Po I części do finału weszło 9 najlepszych drużyn. Drużyna z naszego gimnazjum na tym etapie zdobyła największa liczbę punktów i objęła prowadzenie.  W drugiej części, uczniowie  wykonywali zadania dotyczące interpretowania mapy topograficznej oraz rozpoznawali na fotografiach gatunki  pospolitych roślin.
W ogólnej klasyfikacji najlepsi okazali się gimnazjaliści z województwa warmińsko-mazurskiego, a nasi uczniowie uplasowali się na VIII miejscu. Jesteśmy z nich bardzo dumni, ponieważ poziom wiedzy wszystkich uczestników był  imponujący.

Tradycją konkursu jest nagradzanie finalistów. Oprócz nagród rzeczowych nagrodą główną był kilkudniowy pobyt w hotelu Daglezja oraz pakiet zajęć edukacyjnych. Nasi uczniowie, wraz z opiekunami- Panią Marią Bachurską i Panem Piotrem Bielcem, zwiedzili piękny Toruń, Mysią Wieżę w Kruszwicy, gospodarstwo ekologiczne oraz  agroturystyczne w Małym Leźnie, gdzie mieli okazję pojeździć konno, uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych organizowanych na obszarach Brodnickiego i Górznieńsko- Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, a także odbyć rejs po pięknym  jeziorze Gople.

Finał XII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” stał się doskonałą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy na temat parków krajobrazowych Polski, ale także do integracji środowiska młodych przyrodników.

Konkurs-Parki Krajobrazowe

W dniu 4 kwietnia b.r. o godzinie 10 w auli Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbył się IV-wojewódzki etap XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Tegoroczna edycja była przygotowana przez ubiegłorocznych laureatów finału ogólnopolskiego – Brodnicki Park Krajobrazowy. Po etapach: szkolnym, gminnym i parkowym do etapu wojewódzkiego przystąpiła podobnie jak w roku ubiegłym młodzież gimnazjalna w 4-osobowych drużynach, reprezentująca następujące szkoły w: Narolu (Gmina Narol-Południoworoztoczański Park Krajobrazowy), Nowym Lublińcu (Gmina Cieszanów-Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej), Trepczy (Gmina Sanok-Park Krajobrazowy Gór Słonnych) i Zespołu Szkół Nr 1 w Bachórzu (Gmina Dynów-Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego).
Uczestników konkursu oraz opiekunów-nauczycieli powitał p. Tadeusz Kroker-Dyrektor tut. Zespołu oraz p. Robert Gnatek-Z-ca Dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, który również w imieniu Marszałka Województwa p. Lucjana Kuźniara życzył wszystkim uczestnikom żarliwej rywalizacji i osiągnięcia jak najlepszego wyniku.
I część konkursu-pisemna polegała, tak jak w poprzednich etapach na rozwiązaniu testu z wyboru, który składał sie z 25 pytań, na które należało odpowiedzieć w czasie 60 minut. Następnie przystąpiono do II części-rozpoznawania chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz pospolitych gatunków roślin. W tej edycji wszyscy uczestnicy jednocześnie rozpoznawali 16 gatunków roślin i zwierząt, wpisując prawidłowo rozpoznane gatunki w kartę odpowiedzi. Czas przeznaczony w tej części konkursu wynosił 20 minut. Z I części można było zdobyć max. 45 punktów, a z II-16 punktów.
W Komisji Jury zasiedli: p. Tadeusz Kroker-Dyrektor tut. Zespołu oraz p. Magdalena Radecka z Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.
O zwycięstwie decydowała suma punktów wszystkich zawodników z drużyny z obu części konkursu i tak kolejno najwięcej punktów otrzymali:
1. Zespół Szkół Nr 1-Gimnazjum w Bachórzu – 145,5 pkt.
2. Gimnazjum w Narolu – 140,0 pkt.
3. Zespół Szkół Publicznych – Gimnazjum w Nowym Lublińcu – 143,5 pkt.
4. Gimnazjum w Trepczy – 122,0 pkt.
Do następnego V-ogólnopolskiego etapu konkursu zakwalifikowała się drużyna z Zespołu Szkół Nr 1-Gimnazjum w Bachórzu, której opiekunem jest p. Maria Bachurska, reprezentująca Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego.
Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie:
– Natalia Sienko-zdobyła największą ilość punktów w konkursie (30,0 pkt. z I części),
– Natalia Szpiech,
– Kacper Szybiak,
– Dominik Bachurski.
Każdy z uczestników i nauczycieli etapu wojewódzkiego otrzymał dyplom oraz nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego, Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu oraz Arboretum w Bolestraszycach.

Dzień Kobiet 2013

Chłopcy z naszej szkoły pod kierunkiem Pana Piotra Bielca przygotowali niezwykle zabawne przedstawienie, adresowane do wszystkich kobiet naszej społeczności szkolnej. Były tańce, śpiewy, zabawne skecze. Chłopcy zaskoczyli nas swoją kreatywnością i zabawnymi strojami. Na koniec wręczono Paniom piękne kwiaty i złożono serdeczne życzenia. W szkole zapanowała niezwykle miła atmosfera.

Wigilia dla starszych osób

W grudniu 2012 r. w niezwykle miłej i świątecznej atmosferze odbyła się po raz pierwszy na nowej sali gimnastycznej  Wigilia dla osób samotnych. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Kobiet Stowarzyszenia Wsi Bachórz. Panie przygotowały tradycyjne posiłki wigilijne, uczniowie zadbali o odpowiedni wystrój sali oraz pomogli w obsłudze uroczystości. Uczestnicy spotkania złożyli sobie świąteczne życzenia i odśpiewali tradycyjne kolędy bożonarodzeniowe. Na koniec zaakcentowano potrzebę organizowania podobnych spotkań w przyszłości.

Pasowanie na ucznia

07 listopada 2012 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Bachórzu. Pasowania na ucznia dokonał dyrektor szkoły mgr. Józef Stolarczyk. Powitali ich uczniowie klasy 2, którzy przedstawili program artystyczny. Pierwszoklasiści również pięknie się zaprezentowali wygłaszając wiersze i śpiewając piosenki. Dzięki temu udowodnili, że zasługują na miano Ucznia. W uroczystości wzięli udział rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od klasy 2.

 

Dzień Edukacji Narodowej 2012 r.

15 października 2012 r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Swoje święto obchodzili nauczyciele i pracownicy szkoły. O godzinie 1030 odbył się uroczysty apel, w którym wystąpili uczniowie klas I, II, III gimnazjum oraz V i VI szkoły podstawowej. Występ został przygotowany pod kierownictwem pań: Urszuli Toczek i Joanny Cieśla oraz pana Arkadiusza Banasia. Na hali sportowej gościliśmy nauczycieli i przedstawicieli Rady Rodziców. Na zakończenie, uczniowie symbolicznie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły czerwone róże.

Podziękowanie

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i uczniowie Zespołu Szkół Nr1 w Bachórzu pragną złożyć niżej wymienionym rodzicom serdeczne podziękowania za inicjatywę, zaangażowanie i duży wkład pracy w malowanie pomieszczeń szkoły w okresie wakacyjnym (lipiec 2012).

 

Dyrektor                                                                            Rada Pedagogiczna

mgr Józef Stolarczyk

 

Klasa I

Grzegorz Trawka

Robert Bińczak

Marek Szpak

Jakub Pilip

Adam Tarnawski

Klasa II

Ewelina Domińczyk

Andrzej Rożek

Urszula Gancarz

Monika Gąska

Krystyna Gąska

Beata Kurasz

Małgorzata Dańczak

Barbara Puchyr

Bernadetta Stokłosa

Klasa III

Grzegorz Pudlik

Renata Uryć

Radosław Uryć

Jan Pawłowski

Klasa IV

Grzegorz Darasz

Barbara Owsiany

Mariola Kaszycka

Klasa V

Agnieszka Chrzan

Kazimierz Chrzan

Ewa Pyra

Estera Zawadzka

Bartłomiej Zawadzki

Andrzej Rożek

Grażyna Sacharzec

Anna Pyś

Klasa VI

Jolanta Jarema

Marek Jarema

Zenon Twardak

Wiktor Gierasiewicz

Dorota Gierasiewicz

Klasa I gimnazjum

Małgorzata Ząbkowicz

Mariusz Ząbkowicz

Adam Pyra

Ryszard Szczepański

Klasa II gimnazjum

Małgorzata Szałajko

Marta Chrobak

Bartłomiej Naumowicz

Damian Jamrozik

Klasa III gimnazjum

Zdzisław Konopka

Marcin Konopka

Joanna Konopka

Dariusz Wandas

 

Wyszukiwarka
Linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej