Chemia VII

Pierwszy tydzień 26-30.10.2020

Temat lekcji pierwszej: Sprawdzian wiadomości z działu I.

W związku z tym, że 27.10 byliśmy umówieni na test z działu I napiszemy go online. Proszę wejść w podany link: https://tiny.pl/7nhn4 (link można otworzyć klikając w niego prawym klawiszem myszki i wybierając z rozwiniętej listy polecenie Otwórz link). Jeśli klikając w link strona nie uruchamia się automatycznie, proszę skopiować link i wkleić go w okno przeglądarki lub wpisać go ręcznie. Link będzie też dostępny w dzienniku elektronicznym w zakładce zadania domowe. Po otworzeniu strony testu wyświetli się instrukcja. Link do testu będzie aktywny od 27.10 (wtorek) od godz. 8:00 do 28.10 (środa) do godz. 19:00. Tylko w tych dniach będzie można rozwiązać test. Każdy uczeń może wypełnić test tylko jeden raz!!!!

Gdyby ktoś miał jakiś problem z dostępem do testu proszę poinformować mnie o tym w wiadomości za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub wysyłając wiadomość na adres martakus86@gmail.com.

Temat lekcji drugiej: Tlen – najważniejszy składnik powietrza.

1. Wejdź na stronę: https://docwiczenia.pl/ i wpisz kod C7RF3S. Obejrzyj doświadczenie: Otrzymywanie tlenu z manganianu(VII) potasu. Na podstawie filmu uzupełnij zadanie 3 w zeszycie ćwiczeń str. 30.

2. Korzystając z podręcznika str. 53 – 54 wypisz w metody otrzymywania tlenu.

3. Na stronie https://docwiczenia.pl/ wpisz kod C753U4 i obejrzyj doświadczenie pt. „Spalanie węgla, siarki i magnezu w tlenie”.

4. Na podstawie obejrzanych doświadczeń wypisz w zeszycie właściwości fizyczne i chemiczne tlenu. Skorzystaj z podręcznika (str. 55).

Wyszukiwarka
Linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej