Chemia VIII

Pierwszy tydzień 26-30.10.2020

Temat lekcji pierwszej: Sprawdzian wiadomości z działu „Kwasy”.

W związku z tym, że 27.10 byliśmy umówieni na test z działu I napiszemy go online. Proszę wejść w podany link: https://tiny.pl/7nhkm (link można otworzyć klikając w niego prawym klawiszem myszki i wybierając z rozwiniętej listy polecenie Otwórz link). Jeśli klikając w link strona nie uruchamia się automatycznie, proszę skopiować link i wkleić go w okno przeglądarki lub wpisać go ręcznie. Link będzie też dostępny w dzienniku elektronicznym w zakładce zadania domowe. Po otworzeniu strony testu wyświetli się instrukcja. Link do testu będzie aktywny od 27.10 (wtorek) od godz. 8:00 do 28.10 (środa) do godz. 19:00. Tylko w tych dniach będzie można rozwiązać test. Każdy uczeń może wypełnić test tylko jeden raz!!!!

Gdyby ktoś miał jakiś problem z dostępem do testu proszę poinformować mnie o tym w wiadomości za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub wysyłając wiadomość na adres martakus86@gmail.com.

Temat lekcji drugiej: Wzory i nazwy soli – ćwiczenia utrwalające.

Na dzisiejszej lekcji ćwiczymy tworzenie wzorów i nazw systematycznych soli.

W celu przypomnienia i utrwalenia wiadomości z ostatniej lekcji obejrzyj film zamieszczony pod linkiem: https://tiny.pl/7nhkl ( dotyczący tworzenia wzorów i nazw soli).

Po obejrzeniu filmiku spróbuj wykonać zadania 2 i 3, podręcznik str. 63. Rozwiązania zapisz w zeszycie.

Na koniec wykonaj ćwiczenia interaktywne zamieszczone na stronie E-podręczniki. Link do ćwiczeń: https://tiny.pl/7nh2l

Wyszukiwarka
Linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej