Wyjazd do kina i FlyParku


ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DZIECKA

Moc atrakcji, radości i zabawy w Fun Park Dynów
DZIEŃ RODZINY



Zbiórka makulatury

Serdecznie zachęcamy uczniów oraz sympatyków naszej szkoły do udziału w planowanej zbiórce makulatury, którą organizujemy w ramach konkursu międzygminnego organizowanego przez
CZG Eko-Logiczni.
Wiosna to czas porządków i segregowania odpadów. Dzięki właściwej segregacji dbamy o środowisko naturalne oraz pozyskujemy cenne surowce z powtórnie przetworzonych odpadów. To ważna lekcja ekologii i odpowiedzialności za naszą planetę, dlatego zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do naszej akcji.
Makulaturę należy związać sznurkiem lub zapakować do kartonu. Uczniowie proszeni są o podpisanie przyniesionej makulatury.
Wspólnie możemy zrobić coś dobrego dla środowiska! Zachęcamy do segregowania odpadów oraz dbania o czystość i ekologię w naszym otoczeniu.
WYCIECZKA WARSZAWA

Kolejnym punktem wycieczki do Warszawy był udział w wernisażu wystawy „Znaki Pana Śliwki”, który odbył się w Rotunda PKO – historycznym miejscu oraz jednym z najbardziej charakterystycznych budynków bankowych w Warszawie.
Kuratorem wystawy jest Patryk Hardziej – ilustrator, grafik i twórca plakatów filmowych, autor książek poświęconych historii znaków graficznych, wykładowca, a także założyciel Fundacja Karola Śliwki. Dzięki tej wyjątkowej ekspozycji uczniowie mogli poznać twórczość Karola Śliwki – wybitnego grafika, autora wielu znanych znaków graficznych i logotypów, które na stałe zapisały się w historii polskiego designu.
Po obejrzeniu wystawy i poznaniu historii powstawania projektów, w tym kultowej skarbonki, uczniowie wzięli udział w warsztatach rysunkowych. Podczas zajęć poznawali różne techniki kreślarskie oraz projektowali własne, oryginalne grafiki. Była to doskonała okazja do rozwijania kreatywności i odkrywania tajników pracy grafików oraz ilustratorów.
Następnie organizatorzy zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy mającej na celu utrwalenie zdobytej wiedzy o Karolu Śliwce. Uczniowie uczestniczyli w emocjonującej „Familiadzie”, która wzbudziła wiele radości, śmiechu i zdrowej rywalizacji. Zabawa dostarczyła uczestnikom mnóstwa pozytywnych emocji i stała się jednym z najbardziej pamiętnych momentów wyjazdu.
Po spotkaniu ze sztuką przyszedł czas na naukę w praktyce i odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie oddali się eksperymentom, poznawali prawa nauki poprzez zabawę i samodzielne działanie. Interaktywne wystawy oraz możliwość wykonywania doświadczeń sprawiły, że nauka stała się prawdziwą przygodą.
Szczególne wrażenie na dzieciach zrobiło również podziwianie panoramy miasta z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Uczniowie mogli zobaczyć Warszawę z zupełnie innej perspektywy i poznać najważniejsze miejsca oraz charakterystyczne punkty miasta.
To była bardzo udana wizyta w stolicy, która z pewnością przysporzyła wszystkim uczestnikom dużo wiedzy, pozytywnych emocji i pozostanie na długo w pamięci uczniów oraz opiekunów.
Składamy serdeczne podziękowania na ręce Pani Dyrektor PKO Bank Polski Oddział 1 w Dynowie, Pani Małgorzacie Maszczak-Paraniak za zaproszenie na wystawę, które otrzymaliśmy od Biura Młodego Klienta, oraz wsparcie w organizacji wyjazdu. To dla nas ogromne wyróżnienie i wyjątkowa możliwość odwiedzenia Warszawy.
Serdeczne podziękowania kierujemy również do kierowcy

, Pana Wojciecha

, oraz firmy transportowej
Trans-Bus za bezpieczny i komfortowy transport oraz przemiłą atmosferę

podczas podróży.
Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy uczniów Szkoły Podstawowej w Bachórzu została zorganizowana z inicjatywy Banku PKO, który zaprosił naszych uczniów do udziału w wernisażu wystawy „Znaki Pana Śliwki”. Wyjazd ten stał się doskonałą okazją do odwiedzenia wielu ciekawych miejsc w naszej stolicy oraz zdobywania wiedzy poprzez bezpośrednie poznawanie historii, kultury i przyrody.
Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy, były Łazienki Królewskie. Uczniowie mogli podziwiać piękne alejki parkowe, zabytkowe budowle oraz słynny Pałac na Wyspie. Duże zainteresowanie wzbudził także pomnik Fryderyka Chopina oraz spacerujące po parku zwierzęta. Dzieci z zachwytem obserwowały przyrodę i poznawały historię tego wyjątkowego miejsca.
Kolejnym punktem wycieczki był Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie. Podczas zwiedzania uczniowie mogli podziwiać różnorodne gatunki zwierząt z całego świata. Obserwowali ich zachowania, poznawali warunki życia oraz dowiadywali się, w jaki sposób funkcjonują w swoim naturalnym środowisku. Wizyta w ZOO była dla dzieci niezwykle ciekawą i wartościową lekcją przyrody.
Podczas pobytu w stolicy nie zabrakło również akcentu historyczno-patriotycznego. Odwiedziliśmy grób błogosławionego Jerzego Popiełuszki, gdzie uczniowie poznali historię jego życia, działalności oraz poświęcenia dla ojczyzny. Wspólna modlitwa była chwilą refleksji i zadumy.
Wieczorem udaliśmy się na spacer po Warszawie, podczas którego odwiedziliśmy Multimedialny Park Fontann znajdujący się na Skwerze 1 Dywizji Pancernej. Pokaz fontann, świateł i muzyki zrobił na wszystkich ogromne wrażenie i stał się pięknym zwieńczeniem dnia pełnego atrakcji.
Warszawa okazała się miejscem niezwykle urokliwym i pełnym ciekawych miejsc. Wycieczka była doskonałą okazją do relaksu, zdobywania wiedzy w praktyce oraz poznawania nowych miejsc i wspólnego spędzania czasu.
SUKCES UCZENNICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BACHÓRZU W MIEDZYNARODOWYM KONKURSIE

Miło nam poinformować o sukcesie Antosi Piorun uczennicy klasy 1, która otrzymała wyróżnienie w kategorii „Kartka pocztowa 7–8 lat” w VI Edycji Międzynarodowego Konkursu „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa”.
https://tiny.pl/6gp6_sd0v
To wielki sukces, szczególnie że w tegorocznej edycji konkursu udział wzięło prawie 400 wspaniałych prac z różnych miejsc świata. Wyróżnienie Antosi jest dowodem jej talentu, kreatywności oraz ogromnego zaangażowania. Udział w konkursie pozwolił Antosi nie tylko rozwinąć zdolności plastyczne, ale także poznać historię niezwykłego misia Wojtka oraz losy żołnierzy z czasów generała Andersa. To piękne połączenie nauki historii z rozwijaniem pasji artystycznej.
Życzymy Antosi dalszych sukcesów, wielu inspiracji oraz radości z odkrywania i rozwijania swoich talentów!
Konkurs „Z SKO pomagamy pszczołom”

W naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie organizowanym przez SKO pod hasłem „Z SKO pomagamy pszczołom”. Warunkiem udziału w konkursie było wykonanie budki dla pszczół i innych owadów.
Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do konkursu, przygotowując piękne, pomysłowe i bardzo pracochłonne prace. Jury doceniło starania wszystkich uczestników, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody.
Laureatami konkursu zostali:
• I miejsce – Gabrysia z klasy 1
• II miejsce – Antosia z klasy 1 oraz Zosia z klasy 2
• III miejsce – Emilka z klasy 1, Amelka z klasy 1 oraz Tymoteusz z klasy 1
Nagrody wręczyli: Pani Dyrektor Banku PKO BP Oddział 1 w Dynowie Małgorzata Maszczak – Paraniak, Pan Dyrektor Józef Stolarczyk oraz Opiekun SKO Anna Kucz-Koszelnik
Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Pani Dyrektor PKO Bank Polski Oddział 1 w Dynowie, Małgorzaty Maszczak-Paraniak, za opiekę nad SKO oraz ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.
Gratulujemy wszystkim laureatom kreatywności, pomysłowości oraz chęci udziału w konkursie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i troskę o dobro pszczół oraz innych pożytecznych owadów.
Wiosenna Akcja Pola Nadziei na rzecz Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie

Z ogromną radością informujemy, że podczas tegorocznej zbiórki udało nam się zebrać kwotę 828,50 zł na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom naszej szkoły oraz rodzicom za okazane serce, wsparcie i zaangażowanie. Dzięki Waszej życzliwości i otwartości po raz kolejny mogliśmy wspólnie włączyć się w pomoc dzieciom przebywającym w hospicjum.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bachórzu po raz kolejny udowodnili, że mają ogromne serca

Ich wrażliwość i chęć niesienia pomocy są dla nas powodem do dumy. Szczególne podziękowania kierujemy również do rodziców za wspieranie działań szkoły w zakresie uczenia dzieci empatii, solidarności oraz dostrzegania potrzeb drugiego człowieka.
Dziękujemy także wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas za przygotowanie stoiska informacyjnego oraz aktywne uczestnictwo w akcji.
Cieszymy się, że społeczność naszej szkoły po raz kolejny pokazała, jak wielką siłę ma dobro i wspólne działanie
Egzamin ósmoklasisty 2026

SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA W DYNOWIE ZAPRASZA
Drodzy Rodzice, czy Państwa dziecko interesuje się muzyką? Chce rozwijać swój talent lub rozpocząć naukę gry na instrumencie?
Zapraszamy do Szkoły Muzycznej I stopnia w Dynowie.
Nauka jest bezpłatna.
Zgłoszenia przyjmujemy do 27.05.2026r.
W ramach poznania naszej szkoły serdecznie zapraszamy na koncert pt. „Przeboje Muzyki Rozrywkowej”, który odbędzie się 17 maja 2026 r. o godz. 17:00 w Domu Strażaka w Dynowie (ul. Szkolna 7). Wydarzenie to będzie okazją do zobaczenia i usłyszenia naszych uczniów na scenie.
Dni Otwarte: 22 i 23 maja 2026 r.
To doskonała okazja, aby poznać szkołę, posłuchać uczniów oraz porozmawiać z nauczycielami.
Aromaterapia oraz sensoryczne odkrywanie otaczającego nas świata

W dniu 6 maja biblioteka odwiedziła Przedszkolaków ze Szkoła Podstawowa w Bachorzu. Wspólnie wyruszyliśmy w niezwykłą podróż do świata zmysłów. Tematem przewodnim zajęć była aromaterapia oraz sensoryczne odkrywanie otaczającego nas świata.
Dzieci miały okazję poznawać różnorodne zapachy, rozwijając swój zmysł węchu, a także uczestniczyć w zabawach. Poprzez dotyk, zapach i obserwację nauczyły się rozpoznawać różne faktury, aromaty i bodźce, co sprawiło im wiele radości i pobudziło ich ciekawość.
Zajęcia były nie tylko świetną zabawą, ale również doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni, koncentracji i integracji sensorycznej.
Dziękujemy za fascynującą podróż do świata książek, za miłe spotkanie i profesjonalnie przygotowane zajęcia. To była czysta przyjemność! Gratulujemy Pani Ewelinie pasji i dziękujemy za wkład w rozwój czytelnictwa wśród naszej przedszkolnej społeczności.
Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2026 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Bachórzu wzięła udział w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Był to dzień pełen refleksji, dumy
i wspólnego przeżywania historii naszego kraju. Uczniowie przygotowali wyjątkowy program artystyczny, w którym poprzez wiersze i piosenki opowiedzieli o znaczeniu tego ważnego święta.
Młodzi artyści przypomnieli, jak istotna jest znajomość historii oraz pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach, które kształtowały naszą ojczyznę. Podkreślili również, jak wielką wartością jest dbanie o język polski, kulturę i tradycję, które stanowią fundament naszej tożsamości narodowej.
W obchody zaangażowała się cała społeczność szkolna. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani w odświętne stroje, a w ich dłoniach powiewały biało-czerwone flagi. Wspólnie śpiewano tradycyjne pieśni patriotyczne, co stworzyło niezwykle podniosłą i wzruszającą atmosferę.
To wyjątkowe wydarzenie było nie tylko lekcją historii, ale także pięknym wyrazem patriotyzmu i wspólnoty, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Teatrzyk Kamishibai w przedszkolu

Za nami kolejne ciekawe zajęcia zorganizowane przez Panią Ewelina Potoczny z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dynowie z siedzibą w Bachórzu. Tym razem przedszkolaki miały okazję przenieść się w bajkowy świat za sprawą Teatrzyku Kamishibai. Dzieci z uwagą wysłuchały prezentowanych opowieści, a także chętnie wypowiadały się na temat ich treści.
Warto pamiętać, że codzienne czytanie dzieciom wspiera ich rozwój intelektualny, emocjonalny oraz społeczny, a także rozwija wyobraźnię i zasób słownictwa.
DENTOBUS – MOBILNY GABINET STOMATOLOGICZNY

TRWA AKCJA POLA NADZIEI

Wiosenna Akcja Pola Nadziei

Wiosenna Akcja Pola Nadziei

Żonkile posadzone jesienią przez naszych uczniów już kwitną. To znak dla nas, by rozpocząć wiosenną akcję Pól Nadziei, dlatego w najbliższy czwartek i piątek Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej w Bachórzu zaprasza do wsparcia dzieła pomocy hospicyjnej. Celem inicjatywy jest wsparcie dzieci przebywających w Hospicjum w Rzeszowie. To już szósta edycja wydarzenia, w którym nasza szkoła uczestniczy od samego początku, niezmiennie okazując solidarność i wrażliwość na potrzeby innych.
W czasie trwania akcji na szkolnym korytarzu będzie można spotkać wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas, którzy przygotują specjalne stoisko informacyjne. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z działalnością @Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, obejrzeć film przedstawiający codzienną pracę hospicjum oraz zaangażowanie wolontariuszy.
Na stoisku będzie również możliwość wsparcia tej szlachetnej inicjatywy poprzez wrzucenie datku do puszki. Zebrane środki zostaną przekazane Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie i przeznaczone na potrzeby jej podopiecznych.
Serdecznie zachęcamy całą społeczność szkolną, a także wszystkich chętnych, do włączenia się w akcję – zarówno poprzez odwiedzenie naszego stoiska, jak i wsparcie zbiórki. Razem możemy zrobić coś dobrego

Na znak wsparcia dzieci przebywających w Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie w piątek ubieramy się na żółto

Spotkanie z Teatrem KOKON z Krakowa

Spektakl „Kwiat Nazdrowie” to już kolejne spotkanie z Teatrem KOKON z Krakowa. Zabawne przedstawienie bardzo podobało się wszystkim dzieciom, które miały też okazję aktywnie w nim uczestniczyć i wystąpić na scenie. Mali widzowie często wybuchali głośnym śmiechem. Bez trudu wyciągnęli wnioski z poznanej starej legendy, przypominając wszystkim, że należy szanować osoby starsze, dbać o swoje zdrowie, a posiadany majątek nie zawsze daje szczęście.
AUDYCJA SZKOŁY MUZYCZNEJ YAMAHA – W ŚWIECIE TEATRU


Nasza szkoła bierze udział w programie Ministerstwa Sportu i Turystyki „Aktywna szkoła”, który ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Konkursu Wiedzy Pożarniczej

Kinga Paściak zajęła III miejsce w gminnym etapie Konkursu Wiedzy Pożarniczej. W konkursie udział wzięli również: Kacper Mołoń, Maja Smyczyńska oraz Wojtek Skubisz. Za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu i opiekę nad nimi serdecznie dziękujemy Filipowi Trawce.
Rekrutacja 2026/2027
Rozpoczynamy postępowanie rekrutacyjne do oddziałów przedszkolnych i klasy I Szkoły Podstawowej w Bachórzu.
Rodzice dzieci, które w roku szkolnym 2025/2026 uczęszczają do oddziału przedszkolnego proszeni są o złożenie deklaracji kontynuacji wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2026/2027. Druki dostępne w szkole lub do pobrania tutaj.
Rodzice dzieci (roczniki: 2020, 2021, 2022, 2023), które w roku szkolnym 2026/2027 chcą uczęszczać do oddziału przedszkolnego proszeni są o złożenie karty zgłoszenia/zapisu do oddziału przedszkolnego. Dzieci w wieku 2,5 lat zostaną przyjęte po pozytywnej adaptacji. Druki dostępne w szkole lub do pobrania tutaj.
Rodzice dzieci siedmioletnich (rocznik 2019) zameldowanych i zamieszkałych w Bachórzu składają zgłoszenie dziecka do klasy I szkoły podstawowej. Druki dostępne w szkole lub do pobrania tutaj.
Rodzice dzieci siedmioletnich (rocznik 2019) spoza obwodu szkoły składają wniosek o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej. Druki dostępne w szkole lub do pobrania tutaj.
Mile widziane będą dzieci spoza Bachórza w naszych oddziałach przedszkolnych, w klasie I oraz w pozostałych klasach.
deklaracja-rodzicow-o-kontynuowaniu-wychowania-przedszkolnego
zgłoszenie-zapis-do-oddziału-przedszkolnego
zgłoszenie-do-klasy-I-dzieci-z-obwodu
wniosek-do-klasy-I-dzieci-spoza-obwodu


21 MARCA – ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA – DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

„SŁONECZKA”, „BIEDRONKI” I UCZNIOWIE KLAS I-III NA WARSZTATACH CZEKOLADOWYCH


ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ KOBIET I DZIEŃ MĘŻCZYZN

SZKOLNE WALENTYNKI

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Posiłek i szkoła dla dzieciaków

W Szkole Podstawowej w Bachórzu odbył się wyjątkowy kiermasz zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas oraz Szkolną Kasę Oszczędności (SKO). Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.Podczas kiermaszu sprzedawane były pyszne pączki, które zostały zakupione w Piekarnia Cukiernia Elżbieta Domin w Bachórzu. Słodki poczęstunek szybko znikał ze stołów, a każdy zakupiony pączek był nie tylko smaczną przekąską, ale także realnym wsparciem dla potrzebujących dzieci.Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom w Afryce w ramach tegorocznej akcji pod hasłem „Posiłek i szkoła dla dzieciaków”. Celem inicjatywy jest zapewnienie najmłodszym dostępu do edukacji oraz codziennego posiłku, który dla wielu z nich jest jedynym w ciągu dnia.Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i okazali wielkie serce. Kiermasz to piękny przykład na to, że wspólnymi siłami możemy czynić dobro i zmieniać świat na lepsze.
AUDYCJA MUZYCZNA YAMAHA – AKORDEONY

XVIII Wojewódzki Konkurs „Radosne święta – twórcze święta”
Z radością informujemy o sukcesie uczennic Szkoły Podstawowej w Bachórzu, które wzięły udział w XVIII Wojewódzkim Konkursie Bożonarodzeniowym pod hasłem „Radosne święta – twórcze święta”. Organizatorem wydarzenia było Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie.
W konkursie nasze uczennice odniosły znaczące sukcesy:
Blanka Martowicz zajęła I miejsce w kategorii plastycznej – figurka,
Gabriela Koszelnik zdobyła I miejsce w kategorii plastycznej – plakat.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas gali finałowej. Nagrody laureatkom wręczyli: wicestarosta Powiatu Rzeszowskiego pan Jerzy Bednarz, radna Powiatu Rzeszowskiego pani Renata Pyś oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie pani Elżbieta Klaczak-Łach.
Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, promowanie wartości rodzinnych, rozwijanie pasji artystycznych oraz pogłębianie wiedzy religijnej wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Serdecznie dziękujemy Liceum Ogólnokształcącemu w Dynowie za zaproszenie do udziału w konkursie oraz za miłą, świąteczną atmosferę i wspaniałą organizację uroczystej gali.
Gratulujemy naszym uczennicom talentu i zaangażowania, a szczególne podziękowania kierujemy do pani Teresy Siekaniec, która przygotowała uczennice do konkursu.


Pomoc mikołajkowa dla Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bachórzu wzięli udział w akcji „Mikołaj to ludzie tacy jak Ty”, zorganizowanej na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Celem akcji było wsparcie dzieci oraz ich rodzin, a także uwrażliwienie społeczności szkolnej na potrzeby drugiego człowieka. Uczniowie z dużym zaangażowaniem po raz kolejny wsparli swoich rówieśników przebywających w hospicjum. Poprzez przynoszenie darów oraz aktywny udział w przedsięwzięciu, które w społeczności szkolnej stało się już tradycją, dali wyraz solidarności oraz gotowości do niesienia pomocy potrzebującym.
Zimowe szaleństwo naszych uczniów na stoku narciarskim

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bachórzu wzięli udział w wyjątkowych zajęciach, które odbyły się na stoku narciarskim w Puławach. Tam dzieci miały okazję spróbować swoich sił w zimowych sportach. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z nartami, ale entuzjazm i ciekawość szybko pokonały początkową niepewność.
Zajęcia rozpoczęły się od profesjonalnego instruktażu. Pod czujnym okiem doświadczonego instruktora uczniowie poznawali podstawy bezpiecznego poruszania się na stoku, prawidłową postawę oraz techniki skręcania i hamowania. Instruktor cierpliwie tłumaczył każdy element, a dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały kolejne ćwiczenia, robiąc widoczne postępy z minuty na minutę.
Po części szkoleniowej przyszedł czas na samodzielne szusowanie. Uczniowie, już pewniejsi swoich umiejętności, z odwagą zjeżdżali ze stoku, tym razem pod opieką nauczycieli, którzy dbali o bezpieczeństwo i motywowali do dalszych prób. Nie brakowało uśmiechów, okrzyków radości i dumy z własnych osiągnięć.
Ta nietypowa lekcja była nie tylko doskonałą okazją do nauki jazdy na nartach, ale także do integracji, aktywnego spędzania czasu i przełamywania własnych barier. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów jako pełne emocji i radości zimowe doświadczenie.

WIGILIA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH


HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!


ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE


Konkurs charytatywno – świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców i SKO

Rozstrzygnięcie konkursu charytatywno – świątecznego zorganizowanego przez Radę Rodziców i SKO działające w naszej szkole.
Podczas szkolnego apelu odbyło się uroczyste nagrodzenie uczniów biorących udział w konkursie charytatywno – świątecznym. Przedmiotem konkursu było wykonanie kartek bożonarodzeniowych, które zostały sprzedane podczas Biegu Mikołajkowego. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na Dom dla Dzieci w Laskówce.
W tym wyjątkowym konkursie wszyscy uczestnicy są zwycięzcami, ponieważ wykazali się empatią, wrażliwością oraz chęcią bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Podczas apelu Pan Dyrektor pogratulował wszystkim zaangażowanym uczniom i wręczył pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które zostały zakupione ze środków SKO działającego w naszej szkole.
Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za wielkie serca, zaangażowanie oraz ogrom pracy włożony w wykonanie pięknych kartek bożonarodzeniowych, a także świątecznych stroików. Dzięki takim inicjatywom uczymy się, jak ważne są dobroć, współpraca i troska o innych.
Wolontariat w naszej szkole

W ramach wolontariatu szkolnego zrealizowaliśmy Jesienną Akcję Pól Nadziei. Podczas wydarzenia uczniowie przynosili do szkoły cebulki żonkila, a następnie wspólnie sadzili je na terenie szkoły. Akcja miała na celu nie tylko uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby innych, ale także wsparcie działań charytatywnych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w akcję za ich otwarte serca, chęć pomocy i wspólną pracę. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę, aż z posadzonych cebulek wyrosną piękne, żółte kwiaty – symbol nadziei i solidarności.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”


Konkurs dla dzieci przedszkolnych i ich rodziców „Ozdoba bożonarodzeniowa” został rozstrzygnięty. Jego celem było rozwijanie zdolności plastycznych i kreatywności oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych,. Wpłynęły do nas 32 piękne i niepowtarzalne ozdoby. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zestaw kolorowych i pachnących flamastrów. Dodatkowo, do każdego oddziału trafiły nowe zestawy zabawek. Zorganizowanie konkursu było możliwe dzięki dofinansowaniu z Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz dzięki wsparciu Pana Wojciech Piech – Wójt Gminy Dynów.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wspaniałych pomysłów.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa chwila, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci każdego dziecka.
Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klasy I, które odbyło się 10 grudnia 2025 roku było dla nich ogromnym przeżyciem. Wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci
dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Uświadomiły im to koleżanki z klasy szóstej w starannie przygotowanym scenariuszu uroczystości, której celem było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników. W pierwszej części spotkania zapoznali się oni z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników,
regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek.
Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne, uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu
nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki. Na pamiątkę tego wydarzenia nowo pasowani czytelnicy otrzymali wyprawki czytelnicze, ufundowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.
Uroczystość przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie są zawsze mile widziani.
Zajęcia biblioteczne w oddziale przedszkolnym

W dniu 10 grudnia spotkaliśmy się z Przedszkolakami, aby wspólnie odkrywać bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje. Dzieci wysłuchały pełnej ciepła świątecznej opowieści „Legenda o choince”, która wprowadziła wszystkich w magiczny klimat zbliżających się Świąt.
Po bajce mali uczestnicy wzięli udział w kreatywnych zajęciach – malowaniu piaskiem, które jak zawsze sprawiło mnóstwo radości.
Dodatkowo dzieci świetnie bawiły się w kąciku sensorycznym, gdzie czekały na nie fasolki i kamyki, idealne do przesypywania, sortowania i pobudzania zmysłów.
Było wyjątkowo, kolorowo i bardzo świątecznie!
Serdecznie dziękuję za współpracę oraz skorzystanie z oferty Gminna Biblioteka Publiczna w Dynowie z siedzibą w Bachórzu.

AUDYCJA SZKOŁY MUZYCZNEJ YAMAHA – TAŃCE ŚWIATA

MIKOŁAJKOWY WOLONTARIAT

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bachórzu po raz kolejny pokazali, że kreatywność, zaangażowanie i wielkie serca są ich prawdziwą siłą. W ramach konkursu bożonarodzeniowego, organizowanego przez Radę Rodziców oraz SKO, dzieci przygotowały przepiękne kartki świąteczne i stroiki, które już w najbliższą niedzielę będzie można podziwiać i zakupić podczas kiermaszu na Biegu Mikołajkowym w Dynowie a cały dochód zostanie przeznaczony na powstający Dom dl Dzieci w Laskówce.
Każda praca to wyjątkowe, małe dzieło sztuki – wykonane z ogromną starannością, oryginalnością i dziecięcym urokiem. Widać, jak wiele pracy i serca uczniowie włożyli w przygotowanie swoich kartek i stroików, aby sprawić radość innym i wesprzeć działalność szkoły.
Dzisiejszy dzień jest szczególny również dlatego, że obchodzimy Dzień Wolontariusza. Tegoroczny konkurs wyjątkowo pięknie wpisuje się w ideę wolontariatu. Tworząc swoje prace z myślą o kiermaszu, dzieci pokazały, że wolontariat to nie tylko wielkie akcje, ale też drobne gesty dobroci i chęć niesienia pomocy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za ogromny wkład pracy, zaangażowanie i piękną postawę. To naprawdę wspaniałe, gdy dzieci pomagają dzieciom, dając przykład, jak dobroć i wspólne działanie potrafią tworzyć prawdziwą świąteczną magię.
Klasa VIII po raz ostatni przystroiła choinkę szkolną

ŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA


W dniu 3 grudnia biblioteka odwiedziła oddział przedszkolny z przedświątecznymi warsztatami!
Podczas zajęć Przedszkolaki dowiedziały się o tradycjach Bożego Narodzenia oraz najważniejszych potrawach wigilijnych. Rozmawialiśmy o zwyczajach, które łączą pokolenia, oraz o tym, dlaczego świąteczny stół jest tak wyjątkowy. Zajęcia pełne były ciekawostek, świątecznego klimatu i radosnej atmosfery.
Maluchy tworzyły kartonowe domki świąteczne, a w środku ukryliśmy słodką niespodziankę.
Przeczytaliśmy również „Świąteczne opowieści” a Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii. Wspólne czytanie było pięknym początkiem świątecznych przygotowań.
Nie zabrakło też kreatywnej zabawy – Dzieci z ogromnym zaangażowaniem rysowały na piaskowej tablicy, odkrywając nowe sposoby wyrażania swojej wyobraźni.
Było radośnie, twórczo i bardzo magicznie!
Serdecznie dziękuję za współpracę i skorzystanie z oferty Gminna Biblioteka Publiczna w Dynowie z siedzibą w Bachórzu .
ZABAWA ANDRZEJKOWA


WYCIECZKA DO PRZEMYŚLA


SKO – tu uczymy się oszczędzać

Uczniowie klasy 1 oraz chętni uczniowie klas 1–3 rozpoczęli swoją wyjątkową przygodę z oszczędzaniem w Szkolnej Kasie Oszczędności działającej w naszej szkole. To dla nich pierwszy krok w świat świadomego gospodarowania pieniędzmi, planowania i spełniania małych marzeń.
Na dobry start każdy uczeń otrzymał pakiet powitalny, w którym znalazły się:
– pierwsza książeczka SKO, na którą będą regularnie wpłacać swoje oszczędności,
– pierwsza karta bankowa,
– miły upominek powitalny.
Życzymy naszym oszczędzającym uczniom powodzenia, wytrwałości oraz kreatywnej umiejętności gospodarowania pieniędzmi. Niech oszczędzanie stanie się dla nich nie tylko szkolnym zadaniem, lecz także wartościową i inspirującą przygodą!

ANDRZEJKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA



Bieg Mikołajkowy

Organizatorzy 8. Biegu Mikołajkowego zapraszają wszystkich uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców do udziału w wydarzeniu, które odbędą się dnia 7 grudnia 2025 r.
Informujemy jednocześnie, że dochód jest przeznaczony na powstający Dom Dziecka w Laskówce.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji, która będzie wsparciem szczytnego celu.
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Za nami wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka w grupie „Słoneczka”. Na widowni zasiedli zaproszenie goście – Pan Dyrektor oraz Rodzice. Specjalnie na tę okazję dzieci przygotowały piosenki, wiersze i taniec, którego wykonanie zachwyciło wszystkich widzów. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste pasowanie na przedszkolaka, którego dokonał pan dyrektor. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki. Po części oficjalnej nadszedł czas na wspólne świętowanie i rozmowy przy herbatce.
Wszystkim naszym Przedszkolakom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu niezapomnianych przygód w przedszkolu.
Zbieramy Talenciaki

Nasze wspaniałe dzieciaki nie zwalniają tempa!
Z ogromnym zaangażowaniem zbierają Talenciaki – dzięki ich wysiłkowi na koncie szkoły mamy już 116 punktów!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy aktywnie wspierają tę akcję.
Każdy Talenciak ma znaczenie, dlatego zachęcamy do dalszego wsparcia naszej szkoły!
Razem możemy osiągnąć jeszcze więcej!
Dzień Przedszkolaka


20 września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, czyli coroczne święto mające na celu popularyzację wychowania przedszkolnego oraz wzrost jego znaczenia w świadomości społecznej.
W naszych oddziałach przedszkolnych świętowaliśmy dziś. Miło zobaczyć, ile radości naszym najmłodszym daje wspólna zabawa, aktywności ruchowe czy wykonanie pracy plastycznej. „Słoneczka” i „Biedronki” świętowały także na placu zabaw, gdzie pomysłów na zabawy nigdy nie brakuje.
Naszym Przedszkolakom życzymy, aby każdy dzień w przedszkolu przynosił radość, uśmiech i niezapomniane przygody
KONKURS SKO

Regulamin https://www.szkolneblogi.pl/…/uwaga-szkolny-konkurs-sko-4/
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI



MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
– wyjątkowe święto kreatywności, odwagi i wiary we własne możliwości
Jesienna Akcja Pola Nadziei

Szkolne Koło Caritas zaprasza wszystkich uczniów do włączenia się w wyjątkową akcję, którą organizujemy we współpracy z Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.
Każdy z nas może zrobić coś dobrego! Wystarczy, że przyniesiesz do szkoły choć jedną sadzonkę żonkila. W październiku wspólnie zasadzimy je na terenie szkoły, a wiosną – kiedy zakwitną – przeprowadzimy kwestę na rzecz hospicjum.
Dzięki Twojemu zaangażowaniu w sercach chorych dzieci zakwitnie nadzieja, która daje im siłę do codziennej walki z chorobą.
Podziel się dobrem – posadź nadzieję!
WYJAZD UCZNIÓW KLASY II I III DO ZAMKU W DUBIECKU

Dnia 11 września 2025 r. uczniowie klas 2 i 3 mieli okazję zwiedzić zamek w Dubiecku, gdzie wysłuchali historii tego miejsca, opowiedzianej przez Pana Dyrektora Józefa Stolarczyka.
Po obejrzeniu pięknych wnętrz dzieci spacerowały parkowymi alejkami i odwiedziły mini zoo, staw, po którym pływały piękne łabędzie, oraz hodowlę danieli, saren i kóz.
Po spacerze przyszedł czas na kulinarne atrakcje – nie mogło oczywiście zabraknąć przepysznego deseru panna cotta i soku, które wszystkim smakowały wyśmienicie.
Cała wycieczka była nie tylko ciekawą lekcją historii i sztuki, ale również wspaniałą okazją do integracji, wspólnego spędzenia czasu oraz rozwijania zainteresowań związanych z dziedzictwem kulturowym naszego regionu.
Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Stankiewiczowi za przewóz dzieci komfortowym busem.
Talenciaki

Pierwsze Talenciaki już na koncie naszej szkoły. Dziękujemy uczniom, którzy wsparli naszą zbiórkę:) Zachęcamy do pozyskiwania Talenciaków i przypisywania ich do konta naszej szkoły
https://tiny.pl/wvwg032q
Dzięki temu mamy szanse wygrać dla szkoły ciekawe nagrody
UDZIAŁ NASZEJ SZKOŁY W AKCJI „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW”

Nasza szkoła włączyła się w akcję Lidla „Szkoły pełne Talentów”. Talenciaki ( specjalne kupony) można otrzymać robiąc zakupy w Lidlu (wśród zakupionych produktów muszą być owoce lub warzywa). Dzięki temu nasza szkoła będzie mogła – za uzbierane Talenciaki (specjalne kupony) – odebrać nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego czy elektronicznego. Zachęcamy rodziców, nauczycieli oraz wszystkich przyjaciół naszej szkoły do włączenia się w akcję. Talenciaki można przynosić do swoich wychowawców lub przypisać go naszej szkole skanując lub przypisując kod naszej szkole.
UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2025/2026


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bachórzu na łączach z kosmosem!


5 lipca br. reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej w Bachórzu miała zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym zorganizowanym na Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza w ramach programu towarzyszącego misji kosmicznej IGNIS. Wydarzenie, współorganizowane przez @Politechnikę Rzeszowską, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polską Agencję Kosmiczną (POLSA) oraz Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), zgromadziło dzieci, młodzież i studentów z całego regionu, oferując im niezapomniane spotkanie z nauką i technologią.
Kulminacyjnym punktem dnia było połączenie radiowe na żywo z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS) oraz rozmowa z polskim astronautą dr. Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć bezpośrednio od astronauty, jak wygląda codzienne życie i praca w przestrzeni kosmicznej, a także zadać mu pytania. To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci młodych uczestników.
W trakcie całego dnia, na uczniów czekało wiele atrakcji edukacyjnych i naukowych. Dzieci brały udział w warsztatach i pokazach, m.in.:
• korzystały z symulatora lotów,
• zapoznały się z technologią wirtualnej rzeczywistości (VR),
• jeździły łazikami marsjańskimi,
• budowały konstrukcje z klocków LEGO inspirowane tematyką kosmiczną,
• sterowały robotem,
• próbowały potraw z kosmicznej kuchni, poznając sposób żywienia astronautów na orbicie.
Na zakończenie dnia uczniowie odwiedzili gabinet Rektora Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika, który jest absolwentem naszej szkoły. Spotkanie to było nie tylko inspiracją, ale i motywacją do dalszego rozwijania zainteresowań naukowych. W podziękowaniu zostawiliśmy w gabinecie Pana Rektora rysunek, który mamy nadzieję będzie przypominał szkolne lata.
Serdecznie dziękujemy Politechnice Rzeszowskiej za możliwość udziału reprezentacji uczniów naszej szkoły w tak niecodziennym i wyjątkowym wydarzeniu. To był dzień pełen emocji, odkryć i kosmicznych wrażeń, który z pewnością rozbudził marzenia o przyszłości sięgającej gwiazd.