Aktualności 2015/2016

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych 2015/2016

zakonczenie_2016_14

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 obfitowało w naszej szkole, oprócz wyróżnień, nagród, słów uznania i pochwał, również w pożegnania. Po sześciu latach pracy w Bachórzu s. Agata Bodziak zmienia placówkę. Żal, że musimy pożegnać tak bliską młodzieży i mieszkańcom miejscowości, otwartą, zawsze skorą do pomocy, życzliwą i empatyczną osobę. Dobro, które wniosła w życie szkoły, będzie owocować w kolejnych latach. Pożegnaliśmy również długoletniego woźnego szkoły p. Daniela Czacharę oraz dwie panie z Rady Rodziców – p. Jolantę Jaremę i p. Dorotę Gierasiewicz – serdecznie dziękujemy za ogromny wkład pracy w życie społeczności szkolnej. Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zdrowego powrotu do obowiązków szkolnych.

 

 

Pożegnanie klasy III gimnazjum

pozegnanie_2016_35

23.06.2016 r. klasa II gimnazjum montażem słowno-muzycznym pod hasłem „Wszystko ma swój czas” w formule projektu pożegnała naszych tegorocznych absolwentów. Uroczystość obfitowała w dobre rady, życiowe wskazówki, podziękowania i życzenia, a wszystko okraszone dawką humoru, tańcem i pomysłowymi prezentami. Nie obyło się bez łez, bo jednak dziewięć lat to sporo czasu w życiu młodego człowieka. Ostatni raz w tej szkole, z tymi kolegami i nauczycielami, w tej ławce i w tym czasie. „Coś się kończy po to, aby coś mogło się rozpocząć” – życzymy absolwentom wyboru dobrych szkół, wielu sukcesów życiowych oraz tego, aby pamiętali, że – jak w słowach pożegnania powiedział dyrektor szkoły – „najważniejsze to być dobrym  człowiekiem”.
 

 
Konkurs o krajach niemieckojęzycznych – Austria

austria_7

W dniu 22 czerwca odbył się w naszej szkole turniej pod hasłem  ” Wędrówka po krajach niemieckojęzycznych”.  Tematem turnieju była Austria.

W konkursie wzięły udział cztery drużyny z poszczególnych klas: VI SP i I,II , III Gimnazjum.

Najlepszą okazała się drużyna klasy I gimnazjum, reprezentowana przez Julię Kuś i Martynę Pieniążek.

Miejsce II zajęła drużyna klasy III gimnazjum reprezentowana przez czterech uczniów: Dawid Hadam, Adam Twardak, Jakub Szpak, Filip Trawka.

Miejsce III zajęła drużyna klasy II gimnazjum w składzie: Monika Paściak, Aleksandra Konopka, Wiktoria Pyra i Mateusz Pyś.

Konkurs miał na celu wzbudzić zainteresowanie Austrią, krajem leżącym w środkowej Europie, którego 2/3 powierzchni zajmują góry Alpy, językiem urzędowym jest język niemiecki ,stolicą Wiedeń a najpopularniejszym skoczkiem Gregor Schlierenzauer. To jedynie kilka ciekawostek, które warto zapamiętać.

Najlepszym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz dalszego pogłębiania wiedzy w tematyce innych krajów niemieckiego obszaru językowego: Niemiec, Szwajcarii, księstwa Liechtenstein czy Luksemburga.

 

 

Pokaz tańca

tance__8
23 czerwca 2016 r.  w naszej szkole odbył się pokaz umiejętności tanecznych uczniów uczęszczających na kurs tańca w naszej szkole. Nasi tancerze zaprezentowali się w pięciu tańcach, które tańczyli również na majowym turnieju. Występ  nagrodzony został gromkimi brawami. Widownia a wśród niej nauczyciele, uczniowie, przedszkolaki i rodzice tańczących docenili umiejętności i wytrwałość . Pokaz poprowadził Pan Michał, który wręczył Panu dyrektorowi „Puchar za udział w Turnieju Tańca Towarzyskiego
DEBIUTY 2016”. To już trzeci puchar do naszej gabloty zdobyty przez naszych tancerzy. Życzymy im jeszcze wielu  sukcesów na parkiecie. Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi za przygotowanie naszych uczniów do turnieju i pokazu i życzymy dużo zdrowia.

 

 

„Bezpieczne Wakacje”

DSC_0697[1]

Dnia 21 czerwca z uczniami klas II i III SP spotkał się Pan dzielnicowy asp. Stanisław Winiarski w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”. Celem ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje” jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Pan policjant zachęcał do bezpiecznych zachowań w okresie wakacji. Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak  szkoły i przedszkola. We wrześniu odbędzie się spotkanie adresowane do przedszkolaków i nieobecnej dzisiaj klasy I.

 

 

Podziękowania od Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

Hospicjum 001

Otrzymaliśmy kolejne podziękowanie za udział w akcji „Nakręć się na pomaganie”. Cieszymy się że mogliśmy pomóc małym Podopiecznym hospicjum. Nadal będziemy o Nich pamiętać i pomagać.

 

 

 

Komers 2016

komers

Słowami podziękowania za edukację i wychowanie rozpoczęła Pani Dorota Gierasiewicz – przewodnicząca Rady Rodziców swoje wystąpienie na komersie klasy III gimnazjum. 18.06.2016 r. żegnaliśmy uczniów, którzy w tym roku szkolnym zakończyli naukę w naszej szkole, a są to:

Alicja Gierasiewicz
Dawid Hadam,
Patrycja Jamrozik
Paulina Jamrozik
Aleksandra Jarema
Julia Kaszycka
Klaudia Konopka
Weronika Kryczyk
Wiktoria Sokół
Jakub Szpak
Marcelina Tarnawska
Filip Trawka
Adam Twardak
Uroczystość pożegnania obfitowała w: ciepłe słowa, zarówno pod adresem nauczycieli jak i uczniów; podziękowania, życzenia oraz zapewnienia, że 10-letnie starania nie pójdą na marne; pamiątkowe zdjęcia, ostatnie ciepłe słowa i tańce przy pięknej muzyce zespołu Zenit.

.

 

 

 

Wycieczka klas I, II i III

rzeszow_3

15 czerwca uczniowie klas 1, 2 i 3 wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Najpierw udali się do Portu Lotniczego w Jasionce, gdzie mieli okazję wraz z przewodnikiem dokładnie obejrzeć cały obiekt. Zwiedzanie rozpoczęli zapoznaniem się z historią portu, następnie przewodnik przedstawił im warunki podróżowania. Dużą ciekawość wzbudziła kontrola pasażerska, podczas której niektórzy byli poddani dokładnej kontroli osobistej. Kolejnym etapem było wejście na Taras Widokowy, obserwacja startu i lądowania samolotów. Przejście na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej  było również dużym przeżyciem. Dzieciom spodobały się ogromne wozy strażackie, które miały nawet swoje imiona: Tygrys i Felek.
Pokaz możliwości jednego z wozów wywołał ogólne poruszenie a to za sprawą mokrej niespodzianki przygotowanej przez pana strażaka. Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie filmu „Angry Birds” w kinie Helios. Na zakończenie uczniowie wybrali się do restauracji Mc Donalds. Pełni wrażeń z uśmiechem wracali do domu po wycieczce, którą można zaliczyć do bardzo udanych.

Nowy gabinet profilaktyki zdrowotnej

gabinet_8

W dniu 15 czerwca dyrektor wraz z uczniami gimnazjum Szymonem, Jakubem i Adrianem zainstalował nowy sprzęt zakupiony z tytułu wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w ramach 0,4% rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2015. Gabinet będzie służył również do organizacji zajęć logopedycznych.

 

 

 

Wycieczka

wycieczka__4

W dniu 14 czerwca 2016r. klasy IV, V, VI SP i I gimnazjum pojechały na jednodniową wycieczkę do Dąbrówki Starzeńskiej. Plan przewidywał przebycie ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej ,,Kopaniny’’, ale deszcz pokrzyżował szyki. Spędziliśmy ten dzień w ,,Zielonej klasie’’- obiekcie edukacji ekologicznej i muzealnej, który należy do Nadleśnictwa Dynów.

Pan leśniczy opowiadał nam o tym, jak wygląda hodowla i pielęgnacja sadzonek leśnych, nauczył nas od rozróżniania gatunku drzew iglastych oraz oprowadzał nas po  ścieżce edukacyjnej. W obiekcie znajduje się min. taras widokowy i plac zabaw dla dzieci, gdzie miło spędzaliśmy czas. Pod koniec wycieczki piekliśmy smaczne kiełbaski a na zakończenie odbyliśmy z naszymi opiekunami spacer do lasu, następnie pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

 

 

Egzamin adeptów wschodnich sztuk walki w Bachórzu

egzamin_1

Dnia 11 czerwca w naszej szkole odbył się egzamin na pierwsze i kolejne stopnie w stylach Chan Shaolin Si Dju Su  Kung-Fu. W egzaminie wzięli udział uczniowie z sekcji Futoma, Manasterz i Bachórz. Pod okiem instruktorów  Sifu Grzegorza Marchela 3 dan, Sifu Mariusza Soleckiego 2 dan, Sifu Kamila Soleckiego 1 dan i  przewodniczącego komisji egzaminacyjnej  Sifu Rafała Matuły 6 dan trenera i sędziego klasy A ( WMAA-ROC) oraz Pana Dyrektora Józefa Stolarczyka prezentowali swoje umiejętności zdobyte na zajęciach pozalekcyjnych.  Egzamin przebiegał w dwóch turach, najpierw uczniowie młodsi a potem uczniowie starsi i dorośli.
Na koniec zarówno młodsi jak i starsi, którzy  przystępowali do egzaminu po raz pierwszy zostali uroczyście pasowani mieczem przez Sifu Rafała Matułę, który do każdego wypowiadał słowa: „Niech Twoje ramię służy zawsze w słusznej sprawie”. Pozostali uczniowie otrzymali kolejne stopnie i dyplomy. Nagrodę od Dyrektora i gospodarza dzisiejszej imprezy sportowej otrzymała Marysia Maciołek z sekcji Futoma za zaangażowanie i ducha walki. Gratulujemy naszym uczniom, kolegom i koleżankom z sekcji Futoma i Manasterz. Dziękujemy Panu Kamilowi i Mariuszowi za przygotowanie naszych uczniów do egzaminu.

 

 

MOK w Dynowie zaprasza na „Lato w teatrze”

LWT POPR

Dynów /„Lato w teatrze” 27 czerwca – 15 lipca 2016 r.

Tytuł projektu: „GRZECZNA W KRANIE TWÓRCZOŚCI”.

Program warsztatów artystycznych z udziałem dzieci i młodzieży oraz seniorów z Dynowa zamierzamy realizować w termin: 27 czerwca 15 lipca 2016 r. Dwa ostatnie dni to pokaz efektów naszej pracy warsztatowej w formie widowiska  performatywnego/instalacji z udziałem widowni. Działania kierujemy do grupy od 5 do 105 lat. Będziemy również szczęśliwi jeżeli na warsztaty zgłosi się grupa min. 100 osób i oczywiście w każdej chwili można do nas dołączyć.

Chcemy całość działań pracy z dziećmi i z młodzieżą, a także z rodzicami uczestników „Lata w teatrze„ oraz seniorami biorącymi udział w spektaklu oprzeć na książce „Grzeczna” Gro Dahle i Sveina Nyhusa.

GRZECZNA to opowieść o dziewczynce, która staje się niewidoczna, ponieważ nie wolno jej, albo nie ma odwagi, robić nic innego niż to, o co jest proszona. A prosi się ją by była grzeczna, pilna, śliczna i czyściutka. Czy będąc grzeczną uda się Lusi znaleźć drogę do siebie samej?

Warsztaty artystyczne zakończą się dwoma pokazami spektaklu z udziałem dzieci i młodzieży, dorosłych, seniorów oraz mieszkańców Dynowa

Premiera: 14 i 15 lipca, godz. 18.00

Miejsce premiery: Ośrodek Turystyczny „Błękitny San” w Dynowie ul. Plażowa 9 w Dynowie (50 m od rzeki San)

Miejsce warsztatów: Zespół Szkół w Dynowie, Ośrodek Turystyczny „Błękitny San”, Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie.

Zaproszenie i szczegółowe informacje na stronie: http://latowteatrze.idynow.pl/

 

 

 

Studnia dla Madagaskaru

Studnia

Gmina Dynów nawiązała współpracę z Gminą Gać oraz Grupą Charytatywną przy Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku, której celem jest wybudowanie na Madagaskarze studni im. Ks. Bronisława Markiewicza. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej inicjatywy i w dniach 6 i 7 czerwca uczniowie oraz nauczyciele zebrali sporą ilość makulatury, którą Pan Waldemar przetransportował do kontenera przy Urzędzie Gminy w Dynowie. Kilogram makulatury to 75 litrów czystej wody koniecznej do życia.

 

 

 

Oddział Kawalerii Ochotniczej 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego

DSC_0517[1]

W dniu dzisiejszym w sąsiedztwie szkoły w Bachórzu pojawili się ułani z Oddziału Kawalerii Ochotniczej 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego. Ich manewry ćwiczebne wzbudziły duże zainteresowanie uczniów. W dniu 5 czerwca ułani zaprezentują się w VI Manewrach Podkarpackich w Pawłokomie. Zachęcamy do obejrzenia, wszak w programie znajdą się tak interesujące przedsięwzięcia jak:

  • kadryl
  • indywidualne pokazy pracy z koniem
  • musztra konna
  • zawody kawaleryjskie

DSC_0516[1]

Otwarcie miasteczka kawaleryjskiego o godz. 12.00. Oficjalne otwarcie festynu o godz. 13.00.

 

 

 

Dzień Dziecka klasy II-III

dzien__10

31 maja uczniowie klas II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami, odpoczywały na pikniku szkolny – zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie w tym dniu bawiły się na placu zabaw, grały w badmintona, piłkę na boisku szkolnym i gry planszowe. Atrakcją dnia był też grill. Wszyscy ze smakiem zjedli upieczone kiełbaski. Dzień minął wszystkim w przyjemnej i miłej atmosferze. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i opaleni, po skończonej zabawie wrócili do domu.

 

 

dziękujemy

Bardzo dziękujemy Panu sekretarzowi Gminy Dynów za udostępnienie uczniom Kompleksu Rekreacyjno Sportowego „Pod Dębiną” w Bachórzu. W kolejnych trzech dniach bieżącego tygodnia mogliśmy świętować na jego obiektach Dzień Dziecka. Pozostały miłe wspomnienia z radośnie przeżytych chwil spędzonych wspólnie z wychowawcami.

 

 

 

Dzień Dziecka w oddziale przedszkolnym

przedszkole11

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka . Ten dzień był zupełnie inny niż pozostałe, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu, po których przyszedł czas na kiełbaski z grilla. Jak przystało na święto dzieci nie zabrakło drobnych prezentów. Na zakończenie nasza sala przedszkolna zamieniła się w bańkową krainę.

Dzień Dziecka klasy IV-VI

dzien3

Dnia 1 czerwca uczniowie klas IV-VI świętowali Dzień Dziecka pod opieką swoich wychowawców na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Pod Dębiną” w Bachórzu. Było mnóstwo atrakcji: gry i zabawy sportowe, pieczenie kiełbasek oraz instruktaż obsługi paralotni. Pod fachowym okiem Pana Piotra Bielca chętni uczniowie podjęli próbę wzbicia się w górę. Świętowanie „Pod Dębiną” było bardzo udane, dostarczyło dzieciom mnóstwo wrażeń i radości. Czas spędzony aktywnie na świeżym powietrzu z pewnością dobrze wpłynie na ich zdrowie.

 

 

Dzień Dziecka klasy pierwszej

dzien_9

Dnia 31 maja uczniowie klasy pierwszej wybrali się do Kompleksu Rekreacyjno Sportowego Pod Dębiną w Bachórzu, by tam świętować Dzień Dziecka. Pod opieką swojej wychowawczyni i rodziców bardzo ładnie się bawili. Wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy rysunek kredą, grali w piłkę nożną, badmintona, bawili się w berka.  Zabawa na świeżym powietrzu i spacer nad San sprawiły, że kiełbaska z grilla bardzo wszystkim smakowała. Na koniec dzieci otrzymały lody i balony. Uczniowie klasy pierwszej dziękują swoim rodzicom i wychowawczyni za zorganizowanie tak radosnego Dnia Dziecka.

 

 

 

Historyczny rekonesans

DSC_0486[1]

Dnia 31 maja z inicjatywy grupy uczniów klasy II gimnazjum dyrektor zorganizował historyczny rekonesans na miejscowy cmentarz. Kultywując pamięć o osobach zmarłych, zasłużonych dla Bachórza, można poszerzać wiedzę historyczną. Uczniowie najpierw uporządkowali nagrobek Aleksandra Władysława Wierzbiańskiego, zapalili symboliczny znicz i odmówili modlitwę. Uzyskali porcję nowych informacji o zasłużonej rodzinie zmarłego.

DSC_0487[1]

Następnie wszyscy pochylili się nad grobem Ś.P. Bolesława Bielca – wieloletniego nauczyciela, budowniczego szkoły w Bachórzu oraz jej dyrektora. Takie aktywizujące uczniów przedsięwzięcia warto powtarzać, gdyż mają one niewątpliwą wartość poznawczą i uspołeczniającą.

 

 

 

Zaproszenie na slajdowisko

wyprawy busem

Gminna Biblioteka Publiczna w Bachórzu zaprasza młodzież szkolną do wzięcia udziału w spotkaniu z młodymi ludźmi z Podkarpacia, którzy starym, wysłużonym busem zwiedzili pół Europy i Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Właśnie o tych wyprawach chcą wam opowiedzieć 4 czerwca 2016 r. o godz. 16.00. w bibliotece w Bachórzu. Warto skorzystać z tej niepowtarzalnej okazji. Będzie ciekawie, śmiesznie, będzie odlotowo 🙂

 

 

 

Konkurs piosenki anglojęzycznej

angielski_1

Z inicjatywy Pana Piotra Bielca i najmłodszych uczniów naszej szkoły 25.05.2016 r. doszedł do skutku pierwszy w swoim rodzaju konkurs piosenki anglojęzycznej pt. „Learn English Everyday by Listening and Singing”. Uczestnicy w liczbie 25 osób zaprezentowali swoje umiejętności językowo-wokalne na forum całej szkoły. Co ważne największe zaangażowanie, skalę emocji, wkład pracy i poziom przygotowania wykazali uczniowie klas najmłodszych. Gimnazjaliści uważnie się przysłuchiwali i miejmy nadzieję, że dołączą do grona uczestników w następnym roku.

I miejsce – zajęły uczennice klasy II: Aleksandra Pich, Julia Paściak, Marcela Bińczak;
II miejsce – 4 osoby z klasy III: Karolina Kiełbasa, Radosław Kmiotek, Kamila Kuś, Wiktor Pich;
II równorzędne miejsce – przedstawicielki klasy V: Marlena Stokłosa, Aleksandra Gancarz;
III miejsce – klasa I w całości (10 osób).
Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.
Uczestnikom pogratulował dyrektor szkoły, a do słów uznania dołączył zapewnione przez organizatora, pana Piotra Bielca, nagrody książkowe: słowniki i podręczniki oraz dyplomy z gratulacjami i słodkie dodatki.
Organizatorowi i zwycięzcom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne występy.

 

 

Dzień Matki

dzien_matki_14

„Kto ma największe serce na świecie ? Pomyślcie chwilę na pewno wiecie…”

Słowami tego wiersza uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystą akademię z okazji Dnia Mamy. W pięknych wierszach i piosenkach dzieci opowiadały o tym jak ważne to święto.
Mama to najważniejsza osoba w życiu każdego człowieka, nie tylko dziecka. Uczniowie w pięknie przystrojonej sali, ubrani w odświętne stroje wyśpiewali swoim Mamom uroczyste „Sto lat” i wręczyli laurki. W uroczystości wziął udział Pan Dyrektor, który dołączył się do życzeń i pochwalił występ pierwszoklasistów. Na koniec uroczystości był słodki poczęstunek i bardzo radosna atmosfera.

 

 

Dystrybucja jabłek

jablka

Dnia 24 maja uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym otrzymali kolejną porcję jabłek. Dzięki zaangażowaniu rodziców i uczniów akcja przebiegła bardzo sprawnie.

 

 

 

Podkarpacki Turniej Tańca „Debiuty 2016”

debiuty_2016_11

Dnia 21 maja w Łańcucie odbył się Podkarpacki Turniej Tańca Debiuty 2016 organizowany przez  Podkarpackie Centrum Tańca. Naszą szkołę  reprezentowali następujący uczniowie : Maksymilian Łazuka ,  Szymon Kurasz, Bartek Koszelnik , Ola Witek, Konrad Palcar, Julia Paściak, Roksana Darasz, Klaudia Fąfara, Karolina Kiełbasa, Radek Kmiotek, Franek Trawka, Ola Gancarz, Kuba Kurasz. Podczas turnieju zaprezentowali swoje umiejętności wykonując pięć tańców konkursowych. W przerwach pomiędzy występami kolejnych grup wszyscy podziwiali pary taneczne z mistrzowskimi tytułami. Uczniowie naszej szkoły przywieźli złote medale. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy panu Łukaszowi za wsparcie i przygotowanie do turnieju.

 

 

 

„Rozśpiewane Przedszkolaki”

przedszkolaki_1

W dniu 20.05.2016 r. uczennica Oddziału Przedszkolnego Wiktoria Kaszycka pod opieką swojej mamy Marioli Kaszyckiej wzięła udział w Konkursie Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewane Przedszkolaki” organizowanym przez Przedszkole Miejskie w Dynowie na którym zaśpiewała piosenkę z bajki pt. „Mam tę moc”.

Gratulujemy odwagi i życzymy, aby odkryte talenty były wszechstronnie rozwijane i pielęgnowane.

Prace na świeżym powietrzu

praca_2

W dniu dzisiejszym klasa III gimnazjum, z własnej inicjatywy, zgłosiła gotowość uprzątnięcia boiska szkolnego. Jako że uczniowie opanowali już treści przewidziane podstawą programową, uzyskali zgodę dyrektora na w/w prace. W ruch poszedł sprzęt ogrodniczy i po kilku godzinach skoszona trawa była zgrabiona i wywieziona. Dzięki inicjatywie najstarszych gimnazjalistów boisko szkolne przygotowane jest do dalszej renowacji.

Brawo za chęć bezinteresownej pomocy !

 

 

 

Głosujemy na „Podwórko Nivea” w Bachórzu

Podwórko

Informujemy, że Gmina Dynów przystąpiła do konkursu „Podwórko NIVEA”, w którym można wygrać wyjątkowe rodzinne miejsce zabaw.

Jako lokalizację wskazany został Kompleks Rekreacyjno-Sportowy „Pod Dębiną” w Bachórzu. Zgłoszona lokalizacja spełniła wszystkie kryteria regulaminu konkursu.
„Podwórko NIVEA” odpowiadać ma na potrzeby dzieci w różnym wieku. Przedmiotowe place wyposażone będą m.in. w multi zestaw wspinaczkowy, zjeżdżalnię z tunelem, piaskownicę z daszkiem, kiwak dwuosobowy, huśtawkę wahadłową, skakanki, huśtawkę typu bocianie gniazdo, karuzelę, stojaki na rowery, ławki i inne.
Głosowanie odbywa się na stronie internetowej:

http://www.nivea.pl/podworko2016

Aby oddać głos na naszą lokalizację, musimy wyszukać ją na mapie lub wpisać w wyszukiwarce. Konkurs trwa do 30 czerwca 2016 r.
Rodzinne miejsca zabaw ufundowane przez firmę kosmetyczną powstaną w 40 miejscach w całej Polsce, które uzyskają największą liczbę głosów.
Wygrana w konkursie zależy przede wszystkim od wspólnego zaangażowania i aktywnego głosowania internetowego przez lokalną społeczność, do czego mocno zachęcamy uczniów, rodziców, sąsiadów, znajomych..

Wizyta u strażaków w dniu ich święta

dzien_strazka_4

Dzisiejszy dzień nauki szkolnej przebiegał nietypowo, a to za sprawą wizyty, a właściwie trzech wizyt (kl. „0”, I-III; IV-VI; I-III gim.) uczniów w gościnnych progach Ochotniczej Straży Pożarnej w Bachórzu. Prezes OSP, pan Edmund Trawka, w bardzo przystępny dla uczniów sposób opowiedział o wyposażeniu wozów Ratownictwa Drogowego oraz o przeznaczeniu i funkcjonowaniu sprzętu gaśniczego. Prelekcja zakończyła się pokazem działania niektórych urządzeń strażackich i słodkim poczęstunkiem. Największą niespodzianką, niezwykle sympatyczną, było obdarowanie uczniów pluszowymi maskotkami i przewiezienie do szkoły wozami strażackimi – NA SYGNALE ! Słowa podziękowania należą się również gospodarzowi OSP pani Barbarze Tarnawskiej, która w tym przedsięwzięciu aktywnie uczestniczyła.

 

 

Dzień Strażaka

Dzien-Strazaka-1

Z okazji Dnia Strażaka życzymy wszystkim członkom OSP Bachórz dużo zdrowia, pomyślności, wytrwałości, męstwa i satysfakcji z wykonywania służby. Składamy Wam wyrazy uznania za trud i ryzyko jakie podejmujecie w ochronie życia i mienia ludzkiego. Być strażakiem to wciąż niezwykłe wyzwanie. To zaszczyt i obowiązek. To bezinteresowna służba innym, ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności.
Życzymy spełnienia planów i zamierzeń, wszelkiej pomyślności osobistej oraz zadowolenia z wypełnianych obowiązków służbowych. Niech podejmowane działania przyniosą wiele satysfakcji i będą inspiracją do dalszych działań w dziele humanitarnej służby ludziom, w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

 

 

 

Witaj Majowa Jutrzenko

maj_

Dnia 29 maja 2016 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Bachórzu odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ta uroczystość miała nieco inny charakter niż w latach poprzednich. Najpierw zaprezentowali się w krótkim montażu słowno-muzycznym uczniowie klas IV i VI, potem odbył się quiz poświęcony znajomości Konstytucji 3 Maja i dziejów Rzeczypospolitej szlacheckiej w II połowie XVIII wieku. Biorący w nim udział uczniowie wykazali się doskonałą znajomością faktów historycznych. Wyłoniono czterech finalistów, którzy przyjęli gratulacje od dyrektora szkoły, Pana Józefa Stolarczyka i otrzymali nagrody.

 

 

 

Egzamin gimnazjalny

DSC_0360[1]

Od 18 do 20 kwietnia 2016 r. uczniowie III klasy gimnazjum zmagali się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi umieszczonymi w sześciu testach gimnazjalnych.

18.04 – historia i WOS oraz j. polski,
19.04 – przedmioty przyrodnicze i matematyka,
20.04 – j. angielski i niemiecki w zakresie podstawowym i rozszerzonym.
Pracowali pod czujnym okiem komisji, a salę opuszczali z optymistycznym nastawieniem co do wyników. Pozostaje życzyć jak najwyższej liczby punktów.

 

 

 

Koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Dynowie

szkola9

Przyjemnym muzycznym akcentem zakończyliśmy bieżący tydzień nauki. A to za sprawą wizyty nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Dynowie, którzy zaprezentowali swoje umiejętności instrumentalne z wykorzystaniem gitary, skrzypiec, perkusji, trąbki i akordeonu. Wśród wykonawców rozpoznaliśmy obecnych i byłych uczniów naszej szkoły. W roli prowadzącego wystąpił dyrektor szkoły, który barwnie opowiadał o prezentowanych instrumentach i roli muzyki w życiu człowieka.

      Zasłuchanie, skupienie i podziw na twarzach, nawet tych najmłodszych uczniów, są wystarczającym komentarzem do występu.

Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach

12957651_1039597829447725_8232688304101042689_o

Dnia 5.IV.2016 r. w Markowej k. Łańcuta odbył się finał XVI Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. W tym roku uczniowie gimnazjum naszej diecezji wykazali się wiedzą o Rodzinie Ulmów którzy oddali życie w czasie II wojny światowej ukrywając rodzinę żydowską. Uczeń naszej szkoły Kamil Szymański zajął II miejsce wygrywając w ten sposób wyjazd do Rzymu.

Gratulacje dla ucznia i opiekuna siostry Agaty Bodziak.

 

 

 

Sprawdzian po szkole podstawowej

spr-6-1

W dniu 5 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy VI przystąpili do sprawdzianu po szkole podstawowej, będącego ostateczną weryfikacją ich wiedzy zdobytej w klasach I-VI. Życzymy sukcesów.

 

 

Drugi numer Rocznika Historycznego Dynoviana

Rocznik

Miło nam donieść, że ukazał się drugi numer Rocznika Historycznego Dynoviana. Zawiera on szereg odniesień do miejscowości Bachórz. Tematyka numeru skupia się bowiem na historii kolei wąskotorowej Przeworsk-Dynów. Na jej trasie znajduje się jak wiemy stacja Bachórz. Okładkę zdobi zdjęcie, na którym rozpoznamy maszynistę Zygmunta Kloczkowskiego. Ponadto przybliżamy historię domu Sióstr Służebniczek NMP NP na terenie Bachórza. Ostatnim rodzimym akcentem jest nowość wydawnicza „Kronika wioski Bachórza”, której poświęcamy notkę bibliograficzną. Rocznik jest wydawany przez Towarzystwo Przyjaciół Dynowa, ale przedmiotem zainteresowań jest szerszy obszar tematyczny obejmujący miejscowości ościenne. Redaktorem naczelnym Rocznika jest dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Bachórzu Józef Stolarczyk. Obecny numer pisma liczy sobie 368 stron tekstu (w tym starannie dobrana ikonografia) i mamy nadzieję że zostanie życzliwie przyjęty przez czytelników.

 

 

 

 ,,Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

konkurs1

Dnia 16 marca 2016 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w konkursie ,,Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Pierwsza edycja dotyczyła NIEMIEC. Konkurs zorganizowało Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie. Uczniowie rozwiązywali test dotyczący znajomości geografii, historii i kultury Niemiec. Nasze uczennice zajęły dwa z trzech pierwszych miejsc.:

Weronika Kryczyk zdobyła miejsce II

Julia Kaszycka zdobyła miejsce III

Uczennicom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu umiejętności posługiwania się językiem niemieckim. Uczennice do konkursu przygotowała Pani mgr Urszula Toczek.

Owoce i warzywa w szkole

DSC_0319[1]

Kolejna porcja owoców i warzyw jest konsumowana przez uczniów naszej szkoły. Dzięki programowi utrwalamy pozytywne nawyki żywieniowe najmłodszych.

 

 

 

178

032f5b6

„Człowiek jest Wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to,
czym się dzieli z innymi.”          Jan Paweł II

Składamy serdeczne podziękowanie Wydawnictwu Święty Wojciech za przekazane w darze książki do naszej biblioteki.  Wzbogacą one naszą ofertę czytelniczą oraz przyczynią się do pomnożenia radości, jaką daje czytanie. Będą również znakomitą pomocą w formacji chrześcijańskiej na lekcjach katechezy. Serdecznie dziękujemy.

Turniej sztuk walki

karate1

12 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  „OTWARTYM TURNIEJU GMIN SZTUK WALKI O PUCHAR WÓJTA GMINY LUBENIA” zorganizowanym przez Szkołę Sztuk Walki i Samoobrony „BUSHI-DO” w Rzeszowie. Nasi uczniowie zdobyli medale w następujących konkurencjach:
KATA INDYWIDUALNE – do lat 8 , trzecie miejsce zajął Bartłomiej Koszelnik,
KATA INDYWIDUALNE – do lat  12, trzecie miejsce zajął Jakub Kurasz.
W kategorii SAMOOBRONA Dju Su- Duo System do lat 8 , drugie miejsce zajęli Bartłomiej Koszelnik i Maksymilian Łazuka.
W kategorii SAMOOBRONA Dju Su- Duo System do lat 12, drugie miejsce zajęli Jakub Kurasz i Szymon Kurasz.
W kategorii KATA SYNCHRONICZNE do lat 10, trzecie miejsce zajęli Jakub Gancarz, Bartłomiej Koszelnik i Maksymilian  Łazuka.
KATA SYNCHRONICZNE do lat 12, drugie miejsce zajęli Szymon Kurasz i Jakub Kurasz.
Konrad Kurasz otrzymał złoty medal jako najmłodszy zawodnik turnieju.
Po zakończonych zawodach uczniowie wzięli udział w Podkarpackim Seminarium  Sztuk Walki WMAA-ROC POLSKA, które poprowadzili  Mistrz Toni Finken wraz z mistrzami sztuka walki z Niemiec i z Polski.
Zawodników do zawodów przygotowywał Pan Kamil Solecki, który w dniu dzisiejszym odebrał czarny pas z rąk mistrza  Toni Finkena.
Gratulujemy wszystkim uczniom zdobytych medali, życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.

 

 

 

„Chleb pracą nabyty bywa smaczny i syty”

piekarnia

Zapach świeżo upieczonego chleba przywitał dzisiaj uczniów klas I – III gimnazjum już od progu gościnnej piekarni Genesis. Sympatyczni gospodarze, państwo Elżbieta i Wiesław Domin, oprowadzili nas po swoim królestwie, pokazali urządzenia i maszyny, przy pomocy których piecze się nie tylko chleby, chałki, bagietki, ale i ciasta, torty i rogaliki… Najwięcej radości sprawiła uczniom samodzielna „produkcja” wypieków o wymyślnych kształtach, oczekiwanie na upieczenie i wreszcie gotowy produkt wcale niepodobny do tego sprzed „wizyty” w piecu. Śmiech, zabawa, ale i nauka, czyli przyjemne z pożytecznym z mąką w roli głównej.

 

 

Rozpoczynamy zajęcia kung fu bushido

20160308_111334[1]

W dniu 8 marca pokazowymi prezentacjami dla uczniów rozpoczęliśmy zajęcia kung fu bushido w naszej szkole. Zajęcia będą odbywać się we wtorki i czwartki o godz. 17.00 w sali gimnastycznej. To bardzo wszechstronny trening rozwijający szybkość, siłę i wytrzymałość. Ponadto pozwala na nabranie pewności siebie oraz przyczynia się do zwiększenia odporności na stres. Może ułatwić pozbycie się nadwagi oraz zapewnić proporcjonalny rozwój całego ciała.

 

 

Występ dla mieszkańców Bachórza

bach1

Przeżyliśmy to jeszcze raz, wspólnie z rodzicami, babciami i dziadkami, tymi mieszkańcami Bachórza, którzy zechcieli przyjść w czwartkowy wieczór do szkoły i wsłuchać się w przesłanie płynące ze sceny, zobaczyć swoje dzieci i wnuków w innych rolach, posłuchać pieśni zmuszających do refleksji i zastanowienia się nad życiem.

To mały wkład szkoły w edukację chrześcijańską młodzieży.

 

 

 

Wizyta Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Adama Szala w Zespole Szkół Nr 1 w Bachórzu

wizyta2

       „Zwyciężyłeś i we mnie zwyciężaj” – słowa te stały się mottem dzisiejszej niezwykłej uroczystości, której gościem honorowym był JE bp. Adam Szal. Spotkanie rozpoczął dyrektor, Józef Stolarczyk, witając Dostojnego Gościa, a potem nastąpiła bogata w treść religijną i pięknie wykonana część artystyczna zaprezentowana przez młodzież pod kierunkiem i fachowym okiem s. Agaty Bodziak.
      JE, zabierając głos, w formie bajki o trzech kluczach symbolizujących wiarę, nadzieję i miłość, nawiązał do przesłania przedstawienia „zło dobrem zwyciężaj”, odniósł się do roli wyboru w życiu każdego człowieka, rozdał pamiątkowe obrazki                         i pobłogosławił zebranych. 
       Spotkanie było głębokim przeżyciem religijnym, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych uczestników. Potem JE bp. Adam Szal wziął udział w krótkim spotkaniu z nauczycielami i pracownikami obsługi, na którym mówił o roli szkoły w „rzeźbieniu serc” młodego pokolenia, interesował się życiem szkoły i społeczności lokalnej.

 

 

Obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski

DSC_0058 (23)

W dniu 17 lutego w Rzeszowie odbyła się konferencja naukowa towarzysząca obchodom 1050 rocznicy Chrztu Polski. Tym razem była poświęcona relacjom państwa i Kościoła na przestrzeni wieków. Gościem honorowym spotkania był nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore. Na zaproszenie organizatorów w konferencji uczestniczył dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Bachórzu Józef Stolarczyk.

 

 

 

Spotkanie z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Adamem Szalem

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Wszystkich uczniów zapraszamy na spotkanie z JE Księdzem Biskupem Adamem Szalem w dniu 22 lutego 2016 r. W szkole gromadzimy się o godz. 10.30. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 w sali gimnastycznej zgodnie z ustalonym wcześniej programem.

 

 

 

Zwycięstwo Kamila w II etapie Olimpiady o Wielkich Polakach

A golden key that leads to success. 3D rendering with raytraced textures and HDRI lighting.

Dnia 9 lutego 2016 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się II etap XVI REGIONALNEJ OLIMPIADY WIEDZY O WIELKICH POLAKACH. W Archiprezbiteracie Przemyskim I miejsce zajął uczeń kl. I naszego gimnazjum Kamil Szymański. Jego kluczem do sukcesu są pracowitość, dokładność oraz doświadczenie wyniesione z ubiegłorocznego finału konkursu dla uczniów szkół podstawowych, w którym Kamil zwyciężył. Uczniowi oraz jego opiekunce s. Agacie Bodziak gratulujemy i życzymy sukcesu w finałowym etapie.

 

 

 

Gminne Zawody Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych

siatkowka_2

W dniach 04 i 05.02 2016 r. odbyły się w Harcie gminne zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Gierasiewicz Alicja, Jarema Aleksandra, Jamrozik Paulina, Kaszycka Julia, Pudysz Anita i Konopka Klaudia oraz drużyna chłopców: Trawka Filip, Twardak Adam, Zawadzki Jakub, Chrzan Szymon, Sacharzec Mateusz i Karnaś Jakub. Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce , zaś drużyna chłopców I miejsce.  Chłopcy dzięki wygranej na szczeblu gminnym  zapewnili sobie awans do następnego etapu rozgrywek. Zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy zaangażowania oraz sportowej postawy podczas rozgrywek.

 

 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP w Bachórzu

MDP

Miło nam poinformować, ze przy OSP w Bachórzu powstaje Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Zachęcamy wszystkich chłopców do zapisywania się do tej jakże ważnej dla Bachórza organizacji. Pierwszych ochotników prezentujemy powyżej: Bartłomiej Koszelnik kl. I, Franciszek Trawka kl. IV, Wojciech Tarnawski kl. IV i Jakub Kurasz kl. V. W mundurach pięknie prezentowali się na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym OSP w Bachórzu w dniu 7 lutego 2016 r.

 

 

Wręczenie nagród w konkursie „Krew darem życia”

Kamila Kuś

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 29 stycznia w Urzędzie Gminy w Dynowie odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Krew darem życia”. Jak już o tym informowaliśmy, spośród uczniów naszej szkoły zaszczytnym pierwszym miejscem wyróżniona została uczennica kl. III SP Kamila Kuś. Jej praca została zamieszczona na kalendarzu wydanym przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Nadzieja” przy OSP w Harcie.

 

 

„Zabawa choinkowa”

choinka_2016_4

Zabawa choinkowa odbyła się w naszej szkole 28 stycznia 2016 r. Był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Od godziny 13:00 – 16:00 bawili się uczniowie klas 0-III; a od 16:00 – 20:00 uczniowie klas IV-IIIG. Zabawa, pod kierunkiem dj-a przeplatającego muzykę licznymi muzycznymi atrakcjami i konkursami, była wyborna.

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

dzien_1

W dniu 22.01.2016 r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. To była dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. Dla dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe.
Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni Marzeny Szmul zaprezentowały swój program artystyczny. Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom laurki, które otrzymały od swoich wnuków. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej i miłego spędzenia czasu.
Słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej uroczystości.

 

 

Trzecie miejsce w III etapie konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Parki-Krajobrazowe

15 stycznia 2016 r. w Leśnym Kompleksie Promocyjnym „ Lasy Birczańskie” w Nadleśnictwie Bircza odbył się III etap XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego pt. „Poznajemy Parki krajobrazowe Polski”. Uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Mateusz Pyś (klasa IIG), Dawid Hadam, Paulina Jamrozik, Julia Kaszycka (klasa IIIG)rywalizowali z  uczniami z 5 szkół tj. Birczy, Dynowa, Huwnik, Krasiczyna i Krzywczy. Zwyciężyli uczniowie z Krzywczy. Nasza drużyna zajęła III miejsce.

 

 

Jabłka rozdane – smacznego !

jabłka

W dniu 15 stycznia 2016 r. wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bachórzu otrzymali kolejną porcję jabłek od producentów poszkodowanych wprowadzeniem rosyjskiego embarga. Akcja bezpłatnej dystrybucji owoców i warzyw jest prowadzona we współpracy z Agencją Rynku Rolnego. Dzięki zaangażowaniu uczniów klasy III gimnazjum całe przedsięwzięcie przebiegło szybko i sprawnie.

 

 

Konkurs szopek w Łubnie

nagrody_1

W dniu 12 stycznia odbyła się uroczysta gala i finał konkursu szopek w Zespole Szkół Nr 3 w Łubnie. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia oraz obejrzeli występ uczniów w formie pięknie zainscenizowanych jasełek. Bardzo wysokie lokaty zdobyli nasi uczniowie. Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI SP zajęła Marlena Stokłosa a wyróżnienie otrzymała Aleksandra Gancarz. Natomiast w kategorii uczniów gimnazjum I miejsce zajęła Anita Pudysz. Opiekunką uczniów była Pani Joanna Cieśla.

 

 

Konkurs plastyczny „Krew darem życia”

Kamila Kuś

Klub Honorowych Dawców Krwi Rzeczpospolitej Polskiej „Nadzieja” przy OSP w Harcie przy współpracy z Gminną Komisją ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Dynowie z/s w Bachórzu zorganizowali konkurs dla uczniów Szkół Podstawowych klas I- III z terenu Gminy Dynów, pod hasłem  „Krew darem życia”. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w Urzędzie Gminy w Dynowie w dniu 21.12.2015 r. Oceny złożonych prac dokonała Komisja Konkursowa organizatorów. Wyłoniono 7 pierwszych miejsc po 1 z każdej szkoły uczestniczącej w Konkursie.  Spośród prac uczniów Szkoły Podstawowej w Bachórzu pierwsze miejsca zdobyła prezentowana wyżej praca Kamili Kuś z klasy III. Wybrane prace zostaną umieszczone w Kalendarzu na rok 2016 wydanym przez organizatorów konkursu. Autorce pracy oraz wychowawczyni Pani Małgorzacie Sierant gratulujemy sukcesu.

 

 

Zapowiedź dostawy jabłek dla uczniów

JABLKA

W dniu 15 stycznia 2016 r. wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bachórzu otrzymają kolejną porcję jabłek od producentów poszkodowanych wprowadzeniem rosyjskiego embarga. Akcja bezpłatnej dystrybucji owoców i warzyw jest prowadzona we współpracy z Agencją Rynku Rolnego. Po odbiór jabłek zapraszamy w godzinach od 10.00 do 13.00. Kto nie może odebrać osobiście proszę poprosić o to sąsiada, znajomych lub dziadków.

 

 

Wigilia szkolna

wigilia_2015_1

22 grudnia 2015 r. po trzeciej lekcji społeczność szkolna w świątecznym nastroju zgromadziła się na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie szkolni artyści zaprezentowali program składający się z najpiękniejszych polskich kolęd. Potem każda klasa zaprezentowała się w aranżacji wybrane kolędy. Największe brawa zebrali najmłodsi „kolędnicy”. Kolejnym punktem uroczystości było wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem, a uczniowie zostali poczęstowani przez Radę Rodziców słodkim piernikiem.

Konferansjerem i dobrym duchem uroczystości była s. A. Bodziak, której serdecznie dziękujemy.

 

Szkolna „Szlachetna Paczka”

szlachetna-paczka

Szlachetna Paczka – to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.  Nasi uczniowie zorganizowali szkolną akcję i dzięki zaangażowaniu zwłaszcza młodszych klas udało się przygotować dwie paczki świąteczne. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym i darczyńcom którzy okazali hojność i radość mogąc dzielić się z innymi.

 

 

Wigilia Stowarzyszenia Kobiet Wsi Bachórz

wigilia_1

Dnia 20 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Bachórzu odbyło się spotkanie wigilijne Stowarzyszenia Kobiet Wsi Bachórz. Zostało ono uświetnione występem uczniów pod kierunkiem s. Agaty Bodziak oraz kapeli „Bachórzanie”. W atmosferze wzajemnej życzliwości uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne, dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy.

 

Dla chorej koleżanki z Harty

zdrowiej

W dniach od 14 do 18 grudnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zorganizowali kwestę na rzecz chorej uczennicy z Harty.  Szybko wyzdrowiej Iza – bo w życiu najważniejsze jest zdrowie !

 

 

Zagłosuj na teledysk kolegów z Dynowa

Sarsa

Uczniowie klasy 1c Gimnazjum w Dynowie wzięli udział w konkursie ESKA TV „W SZKOLE GRAMY” i nagrali teledysk do piosenki SARSY – „Naucz mnie”. Teledysk ten zakwalifikował się do finału konkursu.
Teraz wasze głosy mogą zadecydować o wygranej.
Zagłosuj na kolegów z Dynowa !
http://www.eska.tv/w-szkole-gramy/
Zobacz teledysk, wpisz kod i zagłosuj.
Poinformuj rodzinę, kolegów, znajomych by również zagłosowali.

 

 

Jesteśmy pierwsza klasa

klasa_I

Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do głosowania na Najsympatyczniejszą Pierwszą klasę 2015.
Poniżej link pomocny w oddaniu głosu na stronie nowiny24.pl

Głosować można poprzez wysłanie sms, poprzez Facebook oraz poprzez głosowanie tradycyjne na stronie Nowin.
Poniżej link pomocny w oddaniu głosu na stronie nowiny24.pl

http://www.nowiny24.pl/plebiscyt/karta/klasa-1-z-zespolu-szkol-nr-1-w-bachorzu,29591,1471 762,t,id,kid.html

GŁOSUJMY OCZYWIŚCIE NA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

 

 

 

Wygraliśmy eliminacje gminne konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

dryzyna

W dniu 11.12.2015 r. w Dynowie odbył się gminny etap XV edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie czterech gimnazjów z naszej gminy. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań, dotyczących ogólnej wiedzy przyrodniczej i ekologicznej oraz wiedzy na temat parków krajobrazowych naszego województwa. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Mateusz Pyś – klasa II, Dawid Hadam, Paulina Jamrozik i Julia Kaszycka – klasa III, uplasowała się na I miejscu, awansując przy tym do kolejnego etapu konkursu. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Maria Bachurska. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy owocnej nauki oraz sukcesu w kolejnym etapie. Pragniemy również podziękować Pani Agnieszce Kaszyckiej, która sprawowała opiekę nad uczniami.

 

 

Wspieramy budowę studni w Zambii

studnia

Odpowiadając na apel Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Ulanicy szkoła nasza włączyła się do akcji zbiórki makulatury na rzecz budowy studni w Zambii. Ten szczytny cel poparli zarówno uczniowie jak i nauczyciele i rodzice, dając wyraz swojej wrażliwości na potrzeby mieszkańców najuboższych krajów świata.

 

 

Jaś i Małgosia

Jaś i Małgosia

We wtorek 8.12.2015 r. przy współpracy z Publiczną Biblioteką w Dynowie z siedzibą w Bachórzu do oddziału przedszkolnego zawitali aktorzy z Teatru „EDU-ARTIS” z Krakowa z przedstawieniem „Jaś i Małgosia” . Na przedstawienie zostali zaproszeni również uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej. Ta dobrze znana bajka przypomniała naszym uczniom zasady zdrowego odżywiania, konieczność ruchu oraz ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Spontaniczne i żywe reakcje uczniów były dowodem na to, że bajkowa opowieść o zdrowym stylu życia bardzo się podobała.

 

 

 

Szkolne „Mikołajki”

Mikołaj

Od rana radosny dzwonek obwieszczał uczniom czekającym na wizytę św. Mikołaja, że gość z Laponii krąży już po szkolnych korytarzach. Zwłaszcza młodsi uczniowie nie mogli doczekać się chwili, kiedy długa siwa broda pojawi się w drzwiach, a świta świętego przyniesie prezenty. Mikołaj brał uczniów na kolana, zadawał trudne religijne pytania, ale wszyscy poradzili sobie i zostali obdarowani różnymi wspaniałościami. Potem przybysz z krainy mrozu odjechał, ale obiecał, że wróci za rok.

 

 

Turniej tańca w Dynowie „Debiuty 2015”

tance2015_13

5 grudnia 2015 r. w Dynowie odbył się Turniej Tańca Debiuty 2015, w którym wystąpiły dzieci z terenu gminy Dynów, które uczęszczają na lekcje tańca prowadzone przez Podkarpackie Centrum Tańca. Wśród nich nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy uczą się tańca pod opieką Pana Łukasza. Oprócz występów turniejowych wszyscy obecni w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Dynowie mogli oglądać tańce zawodowych par sportowych, w tym posiadające najwyższą międzynarodową klasę taneczną” S”. Ponadto wydarzenie „Debiuty 2015” uświetnił taniec aktualnych Mistrzów Polski w tańcu towarzyskim. Bardzo cieszy fakt, że uczniowie z Bachórza  powrócili z turnieju ze złotymi medalami i godnie reprezentowali naszą szkołę. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.

 

 

Wizyta w Telewizji Rzeszów i kinie Helios

telewizja_2015

W dniu 30 listopada uczniowie klas 0, I i IV udali się na wycieczkę do Telewizji Rzeszów. Po przybyciu na miejsce powitała nas pani Beata Gubernat. Najpierw mieliśmy okazję oglądać reżyserkę a następnie studio, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Tutaj nagrywane są różnego rodzaju programy „na żywo”. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób odbywają się te nagrania. Duże znaczenie ma rola świateł, scenografii i komputerów oraz specjalistów odpowiedzialnych za ich obsługę. Chętni mogli nawet poprowadzić prognozę pogody i usiąść w miejscu prezentera. Bardzo dziękujemy pracownikom Telewizji Polskiej w Rzeszowie za miłe i ciepłe przyjęcie. Po wrażeniach związanych z wizytą w telewizji uczniowie udali się do Kina Helios, by tam obejrzeć film animowany Disneya pt.: „Dobry dinozaur”. W miłej atmosferze wszyscy śledzili losy młodego, strachliwego Apatozaura  Arlo.

 

 

Choinkowy przedświąteczny klimat w naszej szkole

choinka_2015

Mamy choinkę ! Stoi na dolnym korytarzu szkoły – piękna, kolorowa, mieniąca się światełkami cieszy oczy młodszych i starszych, tworzy świąteczny klimat i przywołuje magiczną atmosferę tych najpiękniejszych, jedynych, rodzinnych, pełnych ciepła i miłości świąt. W jej towarzystwie miło będzie płynął lekcyjny czas.

 

 

Wycieczka do fabryki bombek choinkowych

bombki

W dniu 27.11.2015 r. uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami, p. A. Bielec i p. M. Sierant, udali się na wycieczkę autokarową do fabryki bombek choinkowych „Romex” w Rzeszowie. Dzieci miały możliwość zwiedzenia i zapoznania się z etapami procesu powstawania baniek. Zobaczyły, jak powstają te delikatne cudeńka, od początku do efektywnego końca. Zwiedzanie fabryki rozpoczęliśmy od pomieszczenia, w którym pani ze szklanych rurek rozgrzanych nad palnikiem ogniowym, wydmuchiwała okrąglutkie bombki. Kolejny etap w ich powstawaniu to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie potrząsa, dzięki czemu uzyskuje się piękny, srebrzysty połysk W ten sposób nabierały one srebrnego koloru i jednocześnie otrzymywały warstwę, dzięki której stawały się bardziej odporne na stłuczenie. W następnym pomieszczeniu, do którego zaprowadziła nas przewodniczka, panie zdobiły bombki – malowały je kolorowymi farbkami i ozdabiały brokatem. Tam powstają prawdziwe dzieła sztuki. Wszystkie bombki malowane są ręcznie. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, cierpliwości i artyzmu. Są to piękne, fantazyjne i oryginalnie malowane wzory, nieraz całe krajobrazy. Wszyscy z zainteresowaniem przyglądali się pracy pań i byli pod jej dużym wrażeniem. Następnie uczestnicy wycieczki mieli możliwość obejrzenia i kupienia bombek   w sklepiku. Na pamiątkę pobytu każde dziecko otrzymało (wcześniej zamówioną) bombkę  z wypisanym własnym imieniem.

Po zwiedzeniu fabryki udaliśmy się do kina Helios na film pt.: „Dobry dinozaur”. Wszystkim uczestnikom wycieczka bardzo się podobała. Dzieci zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń, bezpiecznie wróciły do domów.

 

 

Podziękowanie od Fundacji Podkarpackie Hospicjum Dla Dzieci

Hospicjum 001

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny biorą udział w akcji ,,Nakręć się na pomaganie”. Pomagają nieuleczalnie chorym dzieciom. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klas I, II i III SP  którzy najchętniej i najliczniej wspierają tę akcję. Doceniamy wkład najmłodszych i zachęcamy innych  do dalszego wspierania tej inicjatywy.

Pamiętajmy! Pieniążki uzyskane z tej akcji  przeznaczane są dla dzieci nieuleczalnie i  przewlekle chorych  które ze względów zdrowotnych muszą przebywać w hospicjum i nie mogą tak jak ich rówieśnicy chodzić do szkoły.

 

Andrzejki 2015

andrzejki_2015_6

 

26.11.2015 r. od wczesnych godzin popołudniowych uczniowie klas od 0 – III rozpoczęli świętowanie imienin Andrzeja znanych jako andrzejki. Dzieci bawiły się wybornie pod opieką starszych koleżanek, wychowawczyń i rodziców. Zabawę urozmaicał Dom Strachów, którego pomysłodawcą i realizatorem była klasa II G. Dzieci po kilka razy odwiedzały to „straszne” miejsce, emocji było moc. Od godziny 16:00 zabawę rozpoczęli uczniowie starsi – od klasy IV do III G. Oni również często odwiedzali Dom Strachów. Tańce trwały do godz. 20:00.

 

 

Rezerwacja biletów potwierdzona

logo-asseco-resovii-630px

Potwierdzam rezerwację biletów na mecz Ligi Mistrzów Asseco Resovia Rzeszów – Volley Asse-Lennik w dniu 2 grudnia 2015 r. Chętni uczniowie zapisują się u Pani Lucyny Stochmal wpłacając 37,50 zł (bilet + dojazd). Decyduje kolejność zapisów.

 

 

Kolejna porcja owoców trafiła do uczniów

jabłka

W dniu 18 listopada 2015 r. wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bachórzu otrzymali kolejną porcję jabłek od producentów poszkodowanych wprowadzeniem rosyjskiego embarga. Akcja bezpłatnej dystrybucji owoców i warzyw jest prowadzona we współpracy z Agencją Rynku Rolnego. Dzięki zaangażowaniu uczniów klasy III gimnazjum całe przedsięwzięcie przebiegło szybko i sprawnie.

 

 

Dzień pluszowego misia

dzień_misia_5

W dniu 13.11.2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni Marzeny Szmul ze swoimi pluszakami w rękach wyruszyły na urodziny. Urodziny niezwykłe bo pluszowych misiów. Były wspólne zabawy, piosenki, każde dziecko pokolorowało obrazek dla misia i oczywiście to czego na każdych urodzinach nie może zabraknąć… urodzinowy tort.
Dziękujemy Bibliotece Publicznej w Bachórzu za kolejne już zaproszenie przedszkolaków na wspólne zajęcia.

 

 

Cała szkoła śpiewa pieśni patriotyczne

Pieśni_1

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości Polski w Zespole Szkół Nr 1 w Bachórzu odbyła się uroczysta akademia połączona ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Zwyczaj ten stał się już tradycją naszej szkoły, mającą na celu kształtowanie wśród uczniów wartości patriotycznych i przywiązania do Ojczyzny.

 

 

Cały Bachórz śpiewał pieśni patriotyczne

Bachorz_17

Wieczór 9 listopada 2015 r. godz. 17.00 – sala gimnastyczna naszej szkoły wypełnia się gośćmi – przedstawicielami władz gminy z Panią Wójt Krystyną Sówką, organizacji lokalnych i środowiskowych, rodzicami i młodzieżą. Zebrali się, aby uczcić 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprawę słowno – muzyczną przygotowali uczniowie klasy III gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego pod hasłem „Cały Bachórz śpiewa pieśni patriotyczne”.

Goście, powitani przez dyrektora szkoły, wysłuchali programu artystycznego, w którym uczniowie słowem mówionym i śpiewanym dali wyraz swemu przywiązaniu do kraju rodzinnego.  Potem z towarzyszeniem chórku uczniowskiego, wzięli udział w swoistej lekcji historii, malowanej słowami pieśni legionowych, a co najważniejsze, dali świadectwo, że kochać kraj to nie tyle obowiązek, co zaszczyt.

Dziękujemy mieszkańcom Bachórza i Laskówki, którzy włączyli się w przygotowania i zaszczycili nas swoją obecnością.

 

 

Przygotowania do prezentacji projektu edukacyjnego w gimnazjum

Przygotowania_1

Przygotowania do realizacji projektu edukacyjnego pod hasłem „ Cały Bachórz śpiewa pieśni patriotyczne” trwały wiele tygodni. Uczniowie klasy III gimnazjum wytrwale pracowali nad realizacją kolejnych etapów pod czujnym okiem wychowawczyni – pani Lucyny Stochmal – koordynatora przedsięwzięcia.

Za poszczególne zadania odpowiedzialni byli wyznaczeni nauczyciele, którzy służyli uczniom radą i wskazówkami. I tak, za piękną dekorację odpowiadały;  s. Agata Bodziak i pani Joanna Cieśla. Wiele mozolnego trudu trzeba było włożyć w wykonanie misternych elementów ozdób i fragmentów oprawy plastycznej .Nad przygotowaniem multimedialnej prezentacji o treści patriotycznej czuwał pan Robert Pantoła, za opracowanie śpiewników odpowiadała pani Elżbieta Ryś, natomiast nad kształtem artystycznym uroczystości czuwali;  pan Arkadiusz Banaś, pani Maria Stolarczyk i pani Jolanta Wójcik. Nad logistyką przedsięwzięcia pieczę sprawował dyrektor, pan Józef Stolarczyk.

Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za ogromne zaangażowanie, wkład pracy, wysiłek i gratulujemy wymiernych sukcesów.

 

 

Kibicowaliśmy Asseco Resovii

Resovia

W dniu 4 listopada 2015 r. uczniowie Gimnazjum w Bachórzu kibicowali w Hali Podpromie siatkarzom Asseco Resovii Rzeszów w ich pierwszym meczu Ligi Mistrzów. Oprócz emocji meczowych wiele satysfakcji dostarczyli uczniom siatkarze obydwu drużyn po zakończeniu meczu, rozdając autografy i fotografując się z kibicami.

 

 

Mamy bilety na mecz Asseco Resovii !

mecz

Potwierdzam rezerwację biletów na mecz Ligi Mistrzów Asseco Resovia Rzeszów – Dragons Lugano w dniu 4 listopada 2015 r. Chętni uczniowie gimnazjum zapisują się u Pani Lucyny Stochmal wpłacając 37,50 zł (bilet + dojazd). Dysponujemy 20 biletami dla uczniów – decyduje kolejność zapisów.

 

 

Pamiętamy o Tych co odeszli

DSC_0745

„A choć Ich życia płomień zgasł,                                                                                                                                                                                                                     To myśli o Nich są przecież w nas”

Pamiętając o Tych, co odeszli, w dniu 30 października delegacja uczniów wraz z dyrektorem szkoły zapaliła znicze na grobie Ś.P. Aleksandra Władysława Wierzbiańskiego. Dzień wcześniej Julka, Klaudia i Paulina pięknie uporządkowały nagrobek.

 

 

Lekcja muzealna w zamku w Łańcucie

łańcut_8

W dniu 29 października uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Bachórzu na lekcję historii wyjechali do zamku w Łańcucie. Zwiedzili pałacowe wnętrza, oranżerię, powozownię oraz storczykarnię. Piękna jesienna pogoda sprawiła, że nie zabrakło atrakcji parkowych widocznych na załączonych zdjęciach. Cykl lekcji muzealnych będziemy kontynuować w listopadzie i grudniu.

 

Pasowanie na ucznia 2015

pasownie2015

Dnia 28 października 2015 r. to dzień, który na długo zapadnie w pamięci uczniów: Kamila Kaszyckiego, Bartłomieja Koszelnika, Szymona Kurasza , Maksymiliana Łazuki, Marceliny Mołon, Konrada Palcara, Sary Pyra, Natalki Szałajko-Pustelnik, Oli Witek i Martynki Wymysło. To właśnie oni zostali dziś uroczyście pasowani na ucznia Zespołu Szkół Nr 1 w Bachórzu. Podczas uroczystości uczniowie w odświętnych strojach przedstawili się wszystkim recytując wiersze i śpiewając piosenki. Dzięki temu cała społeczność szkolna mogła zobaczyć, że są gotowi, by zostać prawdziwymi uczniami. Pan Dyrektor Józef Stolarczyk w bardzo uroczysty sposób dokonał aktu pasowania. Uczniowie klasy pierwszej zostali powitani przez starszych  kolegów i koleżanki. Otrzymali również od nich upominki. Na koniec pamiątkowe dyplomy wręczyła im wychowawczyni pani Anna Kucz-Koszelnik . Po sesji fotograficznej w klasie czekał na nich słodki poczęstunek a potem wspólna zabawa.
„Wszystko co piękne dojrzewa powoli…” Życzymy naszym pierwszakom, by czuli się dobrze w naszej szkole a dzięki pilnej nauce wyrośli na wzorowych uczniów.

 

 

Szlakiem przydrożnych kapliczek w Bachórzu

wycieczka_1

Dnia 27 października 2015 r. z inicjatywy Akcji Katolickiej odbyła się wycieczka klas 4-6 szkoły podstawowej szlakiem przydrożnych kapliczek w Bachórzu. Celem jej było przybliżenie uczniom historii powstania poszczególnych kapliczek oraz figurek świętych i patronów, których powstanie związane jest ściśle z dziejami społeczności Bachórza. Często bowiem przechodzimy obok nich, ale rzadko zastanawiamy się, skąd się wzięły. W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, odwiedziliśmy również grobowiec rodziny  Skrzyńskich, zapalając na nim symboliczny znicz. Przy okazji, w promieniach jesiennego słońca, podziwialiśmy uroki tej niezwykłej pory roku.

 

 

Owoce i warzywa w szkole 

owoce_2

Owoce i warzywa w szkole to projekt, w którym bierze udział również nasza szkoła. W dniu dzisiejszym uczniowie oddziału przedszkolnego i klas 1,2 i 3 otrzymali po raz pierwszy w tym roku szkolnym pyszne owoce, warzywa i soczki.
Obecność warzyw i owoców w diecie dzieci każdego dnia jest konieczna. Potrzebują one różnych składników pokarmowych, które dadzą im energię i chęć nie tylko do nauki, ale też do zabawy oraz sprawią, że będą pełne werwy i radości. Podając dzieciom warzywa i owoce każdego dnia, troszczymy się o ich zdrowie także w przyszłości.  Wspólne spożywanie otrzymanych owoców i warzyw  sprzyja utrwalaniu się pozytywnych nawyków żywieniowych i przełamywaniu niechęci przed jedzeniem określonych produktów.

 

 

Wojewódzkie Obchody Dnia Edukacji Narodowej

dzien_edukacji_2015_43

W środę 14 października 2015 r. w sali kina „Helios” w Galerii Rzeszów odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości Pani Małgorzata Chomycz-Śmigielska Wojewoda Podkarpacki, Pani Krystyna Skowrońska Poseł na Sejm RP i Pan Jacek Wojtas Podkarpacki Kurator Oświaty odznaczyli zasłużonych nauczycieli i pracowników oświaty Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi RP oraz Medalami za Długoletnią Służbę, a wyróżniającym się nauczycielom wręczono nagrody Ministra Edukacji Narodowej.  Wśród nagrodzonych znaleźli się również nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 w Bachórzu. Pani Joanna Cieśla została odznaczona Medalem Złotym Za Długoletnią Służbę, natomiast Pani Lucyna Stochmal Medalem Srebrnym Za Długoletnią Służbę. Spotkanie uświetnił występ Kwartetu Gitarowego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu.

Odznaczonym w imieniu całej społeczności szkolnej gratulujemy.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

2015DKEN6

Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich związanych ze szkołą, nauką, codzienną pracą nad kształtowaniem młodych umysłów.

W naszej szkole również odbył się uroczysty apel, na który złożył się występ uczniów zawierający piękne życzenia i przemówienie dyrektora, który w ciepłych słowach podziękował nauczycielom i uczniom, życzenia przedstawicieli Rady Rodziców. Scenki z życia szkolnego pokazały specyfikę pracy szkoły, piosenki i skecze przy akompaniamencie Pana A. Banasia przydały uroczystości wesołego charakteru. Samorząd uczniowski pod kierunkiem Pani U. Toczek zadbał o piękną oprawę i sprawną organizację.

 

 

Podbijamy Bieszczady

bieszczady20

W dniu 06.10.2015 r. uczniowie klas VI SP – III G wyruszyli na podbój Bieszczad. Początkiem trasy był, oczywiście, Bachórz, skąd przez Sanok, Lesko, Ustrzyki Dolne, Lutowiska i Dwernik dotarliśmy do Brzegów Górnych. Z tego urokliwego miejsca udaliśmy się na Połoninę Wetlińską, ze szczytu której podziwialiśmy cudowną o tej porze, jesiennie przystrojoną bieszczadzką florę. Następnie przez Wetlinę, Buk, Polanę, Wołkowyję i Polańczyk dotarliśmy do Myczkowiec, gdzie obiadem podreperowaliśmy nadwątlone siły fizyczne. Z punktu widokowego w Polańczyku podziwialiśmy piękno Jeziora Solińskiego oraz ubranych w barwy jesieni gór. Przedostatnim punktem naszej wędrówki był spacer na Cypel w Polańczyku, gdzie mieliśmy okazję zaobserwować rekordowo niski poziom wody na Zalewie Solińskim. Ostatnim punktem naszej wycieczki był basen w Lesku, gdzie zregenerowaliśmy siły po trudach całodziennej wędrówki.

Wycieczka dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń, które będą siłą napędową w codziennej pracy szkolnej.

Kierownik wycieczki – mgr Piotr Bielec

Opiekunowie – mgr Joanna Cieśla i mgr Lucyna Stochmal

 

 

Bezpłatne podręczniki trafiły do uczniów

podręczniki

Pachnące tuszem drukarskim podręczniki trafiły w czwartek do rąk naszych uczniów klas I, II, IV szkoły podstawowej i I klasy gimnazjum. Zakup książek sfinansowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Życzymy, aby przy pomocy tych pięknych podręczników do dzienników trafiały same dobre oceny.

 

Witaj szkoło

witaj szkoło

Rok szkolny czas zacząć… – tymi słowami dyrektor szkoły Pan Józef Stolarczyk rozpoczął dzisiejszy apel inaugurujący rok szkolny 2015/2016. Wcześniej uczniowie i nauczyciele uczestniczyli we mszy św., w czasie której ksiądz proboszcz polecił społeczność szkolną opiece Boga.

Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klasy I, którzy po raz pierwszy w nowej roli przekroczyli próg szkoły. Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów, zapału do nauki, zdrowia i tylko dobrych ocen.

 

Bachórz we wrześniu 1939 r.

Polen Bachorz Rast der Gebirgsjäger GJR 100 Feldzug 1939

W tym roku minie 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Powyższa fotografia przedstawia wrześniowy obraz Bachórza z 1939 r. Widać na niej ówczesną zabudowę gospodarstw oraz stacjonujących żołnierzy niemieckich podczas przerwy na posiłek. Kuchnie polowe i tabory należą do niemieckiego 100 pułku strzelców górskich. Przed zajęciem Bachórza przez oddziały wroga, przez wieś wycofywały się wojska polskie:

– w nocy z 6 na 7 września w Bachórzu stacjonował sztab armii „Małopolska”

– w nocy z 7 na 8 września przebywał w Bachórzu płk Stanisław Maczek dowódca 10 Brygady Kawalerii Zmotoryzowanej, późniejszy legendarny generał dowodzący polskimi wojskami pancernymi na Zachodzie,

– w dniu 9 września do Bachórza przeniosło się dowództwo Grupy Operacyjnej „Południowa” gen. Kazimierza Łukoskiego,

– przez Bachórz prowadziła trasa odwrotowa 11 Karpackiej Dywizji Piechoty płka Bronisława Prugara-Ketlinga, która osiągnęła miejscowość o świcie 11 września i pozostała tutaj przez cały dzień.

Pierwsze oddziały niemieckie wkroczyły do Bachórza 12 września.

Wyszukiwarka
Linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej