Aktualności 2016/2017

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

23 czerwca 2017 r. dobiegły końca roczne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Po uroczystej mszy św., w czasie której ks. proboszcz podziękował uczniom za rok wysiłku włożonego w naukę i nauczycielom za trud nauczania, uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły. Tutaj dyrektor wręczył najlepszym świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe, pogratulował wszystkim ukończenia kolejnych klas i życzył bezpiecznych i udanych wakacji.

Rok szkolny 2016/2017 należy uznać za udany, gdyż obfitował w konkursy, turnieje sportowe i zawody, w których uczniowie naszej szkoły zdobywali nagrody     i wyróżnienia. Udało się też zorganizować kilka wycieczek w ciekawe miejsca, co dostarczyło uczestnikom wielu wrażeń i zaopatrzyło w wiedzę czerpaną nie tylko z książek.

 

 

Pożegnanie klasy III gimnazjum

„Każde pokolenie ma własny czas” – pod takim hasłem odbyła się dzisiejsza uroczystość pożegnania absolwentów klasy III gimnazjum. Ciepłe, serdeczne słowa ze strony młodszych o rok kolegów, miłe gesty w postaci drobnych upominków od uczniów klasy II i I gimnazjum, łzy wzruszenia, zapewnienia o pamięci, życzenia powodzenia w nowych szkołach i w życiu dominowały dzisiaj na terenie szkoły, a przysłuchiwali się im również rodzice oraz gość – p. Aleksander Stochmal – radny powiatu rzeszowskiego, który corocznie funduje nagrody dla uczniów. W tym roku otrzymali je: Mateusz Pyś – za najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego oraz Szymon Chrzan – za pracę społeczną na rzecz szkoły.

Absolwenci III klasy gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017:
1. Chrzan Szymon
2. Chudzikiewicz Andżelika
3. Konopka Aleksandra
4. Paściak Monika
5. Pyra Wiktoria
6. Pyś Mateusz
7. Rożek Michał
8. Sacharzec Mateusz
9. Zawadzki Jakub
Serdeczne życzenia od Dyrekcji i Grona Pedagogicznego.

 

 

Pokaz tańca towarzyskiego

21 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się kolejny już pokaz tańca towarzyskiego. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie z naszej szkoły i przedszkola uczęszczający na lekcje tańca pod kierunkiem Pana Łukasza Dudka. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć dzisiaj rodziców, babcie i rodzeństwo tańczących, którzy chcieli podziwiać i bić brawa swoim najbliższym. Obydwie grupy zaprezentowały się znakomicie. Czas poświęcony na naukę, co było dzisiaj widać zaowocował pięknymi układami i wiedzą na
temat tańca. Podczas pokazu Pan Łukasz wręczył puchary dla szkoły i przedszkola zdobyte podczas Turnieju Tańca Debiuty 2017. Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim tancerzom samozaparcia, siły, odwagi i wspaniałych umiejętności tanecznych.

 

 

 

Ognisko u siostry Anny

Na zakończenie roku szkolnego Siostra Anna i Pani Agnieszka Bielec zorganizowały ognisko z kiełbaską dla ministrantów i dziewczynek ze scholi. Było fajnie i wesoło, ale tez były zacięte walki. Oj! Dwie drużyny tak walczyły, że temperatura atmosfery złączyła się z temperaturą emocji i  sięgała prawie zenitu. Dwie drużyny piłkarskie walczyły, ale w życiu jest tak, że lepszy zwycięża i tak było! Dziewczyny pokonały chłopaków. Po udanych zabawach i zdrowych emocjach wszyscy udaliśmy się do domu przebrać w inne rzeczy i znów z radością spotkaliśmy się w kościele.

 

 

 

Pomogliśmy też dzieciom z Polskich Rodzin na Ukrainie

Nie oczekiwaliśmy podziękowań, a jednak … W przeddzień zakończenia roku szkolnego, Pani Agnieszka Charzewska w imieniu organizatorów akcji pomocowej na Ukrainie, osobiście przekazała podziękowania wraz z wyrazami wdzięczności dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

 

 

 

Pomagamy Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci

Pomagamy, bo warto. Naszym Małym Przyjaciołom pomożemy również w nowym roku szkolnym, gdyż ten już się kończy.

 

 

 

Egzamin Kung-Fu

Dnia 17.06.2017 roku w naszej szkole został przeprowadzony egzamin na stopnie uczniowskie w stylu Chan Shaolin Si Dju Su Kung-Fu z elementami Kempo Naadaa.  Miło nam było gościć  kolegów i koleżanki z innych miejscowości trenujących w Szkole Sztuk Walki I Samoobrony Bushi-Do. Egzamin przeprowadziła komisja w składzie sifu Rafał Matuła, sifu Mariusz Solecki , sifu Kamil Solecki . Wszystkich, którzy przybyli do naszej szkoły egzaminatorów, uczestników i gości powitał Pan Dyrektor Józef Stolarczyk, który gospodarskim okiem wszystkiego doglądał. I choć to komisja egzaminacyjna oceniała wszystkich uczniów, Pan Dyrektor docenił szacunek do sportu i zaangażowanie i wręczył nagrody książkowe uczniowi trenującemu w Futomie Jakubowi Szpala i Kindze Paściak z naszego przedszkola, która jest jedną z najmłodszych na zajęciach Kung Fu. Miło nam poinformować, że w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez Szkołę Sztuk Walki I Samoobrony Bushi-Do uczestniczą nasi uczniowie, absolwenci i rodzice. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu kolejnych stopni, ale przede wszystkim ducha walki, siły do pokonywania własnych słabości i poznawania możliwości swojego ciała.

Za stronę organizacyjną przedsięwzięcia odpowiedzialną była Pani Anna Kucz-Koszelnik której należą się słowa uznania za poświęcony czas oraz całoroczne zaangażowanie w organizację zajęć sztuk walki na terenie szkoły.

 

 

 

Piknik rodzinny kl. III z okazji Dnia Matki

I znów radość zagościła w naszych sercach. Dzisiaj klasa III świętowała Dzień Matki w szczególnym miejscu i w świetnej atmosferze. Było to u  naszych Sióstr Służebniczek na ogrodzie i przy ognisku. Nie było miejsca na nudę. Najpierw chcieliśmy rozegrać różne ciekawe dyscypliny sportowe, później była pyszna kiełbasa smacznie przyrządzona przez siostrę Annę. Następnie zrobiliśmy chwilę przerwy, aby kiełbaska mogła się uleżeć, gdyż nasza wychowawczyni Pani Agnieszka Bielec postarała się dla nas o lody. Na godzinę 14 zaprosiliśmy nasze kochane Mamy na część artystyczną. To było zaskoczenie dla naszych Mam, bo część artystyczna odbyła się nie przy ognisku, ale też w ciekawym miejscu specjalnie przygotowanym, a pokażą to zdjęcia.  Drogie Mamy – wszystkie w  komplecie, z czego się bardzo cieszymy, były dumne ze swoich dzieci. Po części artystycznej  dzieci wręczyły przygotowane przez siebie pod okiem wychowawczyni prezenciki, a nieco później zaprosiliśmy nasze kochane Mamusie na poczęstunek ciastem, herbatą i kawą. Dziękujemy wszystkim, a szczególnie Jezusowi za piękną, słoneczną pogodę, która nam towarzyszyła.

 

 

 

Korespondencja z Watykanu z błogosławieństwem Ojca Świętego

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy odpowiedź na list naszych uczniów do Jego Świątobliwości papieża Franciszka. List wystosowany przez uczniów klas II i IV SP podczas Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, spotkał się z życzliwym przyjęciem w Stolicy Apostolskiej. Odpowiedzi w imieniu Ojca Świętego udzielił Sekretariat Stanu. Zawarte w nim błogosławieństwo papieża Franciszka dla całej społeczności szkolnej przyjmujemy z wdzięcznością i traktujemy jako wyróżnienie.

 

 

 

Pielgrzymka do Zakopanego

Dnia 9 czerwca s. Anna, pani wychowawczyni Agnieszka z dziećmi i ich rodzicami pojechali na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówki do Zakopanego. Tam na uroczystej Mszy św. dziękowali Bogu przez serce Maryi za I Komunię Świętą. Podczas pielgrzymki towarzyszyła nam atmosfera radości i życzliwości. Radość ducha bardziej rosła, gdyż była piękna słoneczna pogoda, dobra widoczność, co wiązało się z tym, że dzieci będą mogły zobaczyć góry.

Oprócz wyżej wymienionych przyjemności, była też lekcja z wiadomości. Ksiądz podczas kazania zadawał dzieciom dużo pytań, ale one ku naszemu miłemu zdziwieniu nie miały problemu z żadną odpowiedzią, wręcz przeciwnie dzieci swoimi odpowiedziami zaskakiwały miło księdza. Dziękujemy wszystkim, za pięknie spędzony czas, zwłaszcza rodzicom, którzy dzielnie znosili każde warunki naszego pielgrzymowania.

 

 

 

Akcja „Bezpieczne wakacje” z elementami prewencji

Już ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczne Wakacje 2017”. Akcja adresowana jest do szkół oraz dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 5 do 16 lat. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą i wypoczynkiem. W naszej szkole zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie:  asp. sztab. Anna Szpond-Sitek oraz mł. asp. Tomasz Surowiak. Zostały one rozszerzone o zagadnienia prewencyjne w zakresie cyberprzemocy oraz zachowań ryzykownych w szkole oraz w najbliższym otoczeniu.

 

 

Piknik rodzinny

W dniu 7 czerwca 2017r. uczniowie Oddziału Przedszkolnego oraz klasy drugiej wraz ze swoimi wychowawczyniami Panią Marzeną Szmul i Panią Anną Kucz -Koszelnik zaprosili swoich rodziców na „Piknik Rodzinny” który odbył się w Kompleksie Wypoczynkowo – Sportowym w Bachórzu. Postanowiliśmy połączyć święta rodzinne w jedną wspólną uroczystość. W pierwszej części uczniowie zaprezentowali piosenki pt.” Moja wesoła rodzinka” i „Piosenkę o świętach rodzinnych”. Następnie wszystkie dzieci zaprosiły swoje mamy, tatusia, babcie i rodzeństwo do poleczki. Druga część wspólnego Dnia Rodziny miała charakter sportowy. Oj co się działo! Gwar, śmiech, radość i doping. Wszyscy wspaniale się bawili pokonując trudy różnych konkurencji a były to: skoki na piłce, w worku i na skakance, spacer na szczudłach, ćwiczenia równoważne. Najciekawszą zabawą okazało się przeciąganie liny. Ku ogromnemu zdziwieniu okazało się, że dzieci mają więcej siły niż rodzice, dzięki czemu wygrały już za pierwszym razem. Nagrodą dla zwycięzców był puchar a także porcja pysznego ciasta, ciepła kiełbasa z grila i lody. Zabawa podczas spotkania była wspaniała i z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Bardzo dziękuję wszystkim Rodzicom oraz dzieciom za wspólną zabawę.

 

 

 

Wycieczka na Krzemieniec

 

 

 

Jabłka dla uczniów

W dniu 6 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym rozdane zostały przedszkolakom i uczniom jabłka od producentów poszkodowanych wprowadzeniem rosyjskiego embarga na polskie owoce. W akcji dzielnie pomagali uczniowie klasy III gimnazjum a rodzice sprawnie dokonali odbioru owoców. Następna akcja dystrybucji jabłek nastąpi już w nowym roku szkolnym.

 

 

 

Debiuty Łańcut 2017

Dnia 3 czerwca odbył się kolejny Podkarpacki Turniej Tańca w Łańcucie. Od czterech lat uczestniczą w nim uczniowie naszej szkoły, którzy godnie ją reprezentują. Wszystkim gratulujmy występu i zdobytych medali. Życzymy wytrwałości
w doskonaleniu techniki tańca i dalszych sukcesów.  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY Panu Łukaszowi za przygotowanie naszych tancerzy do turnieju.

 

 

 

Międzyszkolne zawody sportowe połączone z profilaktyką antyalkoholową

Zespół Szkół Nr 3 w Łubnie już po raz kolejny był organizatorem Międzyszkolnych Zawodów Sportowych połączonych z profilaktyką antyalkoholową. Turniej odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie współzawodniczyli w czterech konkurencjach: bieg na 60 m, sztafeta, skok w dal i rzut piłką lekarską.  W kategorii klas I-III szkoły podstawowej zajęliśmy V miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Nikola Sokolik, Marcela Bińczak, Radosław Ostafiński i Szymon Kurasz. W kategorii klas IV-VI uplasowaliśmy się na miejscu czwartym. W skład drużyny weszli uczniowie: Roksana Darasz, Gabriela Gąska, Bartłomiej Karnaś i Jakub Uryć. W kategorii klas I-III gimnazjum zajęliśmy III  miejsce. Wywalczyła je drużyna w składzie Aleksandra Konopka, Anita Pudysz, Jakub Zawadzki i  Jakub Karnaś.  W tym samym czasie odbywał się konkurs plastyczny pod hasłem „W zdrowym ciele- zdrowy duch”. Nasze uczennice zajęły kolejno: Aleksandra Pich I miejsce, Fąfara Klaudia III miejsce i  Konopka Klaudia IV miejsce . Wszystkich uczestników należy docenić za zaangażowanie, wytrwałość i ducha walki w dążeniu do wyznaczonego celu. Gratulujemy!

 

 

 

Dzień Dziecka

Dzisiaj w szkole było kolorowo, wesoło i głośno od samego rana. W końcu święto wszystkich dzieci – tych mniejszych i tych większych, z gimnazjum. A wszystko zaczęło się od „żywej” lekcji przyrody, w czasie której uczniowie mieli okazję zapoznania się z sześcioma gatunkami węży. Największe emocje wzbudził Boa dusiciel mierzący cztery metry, na widok którego emocje uczestników pokazu sięgnęły zenitu. Prezentacja zorganizowana przez animatorów z Krakowa obejmowała pokaz i opowiadanie o życiu i zwyczajach najpopularniejszych węży oraz „zapoznanie” z niektórymi przedstawicielami danego gatunku. Zachwyt, strach i podziw towarzyszył uczestnikom w trakcie całego pokazu. Następnie, pod „dowództwem” animatora Jacka świętujące dzieci bawiły się nadal doskonale – były konkursy, zabawy i tańce. Starsze „dzieci” rozgrywały mecze w piłkę nożną, ale nie pogardziły też fajną zabawą z młodszymi kolegami. Dyrektor szkoły złożył wszystkim serdeczne życzenia i zachęcił do wspaniałej zabawy. Największym „wzięciem” cieszyła się zjeżdżalnia – oblegana była do końca imprezy. Nad całością czuwały mamy z Rady Rodziców, które częstowały uczestników zabawy słodkościami i napojami. Około 14:30 zabawa dobiegła końca – wielu żal było opuszczać obejście szkoły. W końcu jutro zwyczajny dzień…

 

 

 

KRUS nagrodził naszych uczniów

W przeddzień Dnia Dziecka przedstawiciele KRUS nagrodzili naszych uczniów nagrodami rzeczowymi za osiągnięcie najlepszych wyników w konkursie na temat bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych. Poziom wiedzy uczniów okazał się bardzo wysoki, co zagwarantuje bezpieczne spędzenie wakacji na wsi. Bardzo dziękujemy fundatorom nagród: Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Bankowi Spółdzielczemu w Dynowie.

 

 

 

Zapowiedź dostawy jabłek

Informuję, że 5 lub 6 czerwca każdy z uczniów oraz przedszkolaków otrzyma karton jabłek (około 15 kg). Będzie to ostatnia w tym roku szkolnym dostawa owoców. Bardzo proszę rodziców o ich sprawny odbiór. Dokładną datę i godzinę podamy uczniom oraz zamieścimy na stronie internetowej szkoły.

 

 

 

„Bezpiecznie na wsi – znam zasady bezpiecznych zachowań, unikam wypadków”

Dnia 26 maja przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzili w naszej szkole spotkanie prewencyjno-instruktażowe dla dzieci i młodzieży w dwóch grupach wiekowych: kl. IV-VI SP i I-III gimnazjum. Koncentrowało się ono wokół informacji dotyczących niebezpieczeństw grożących dzieciom poniżej 16-go roku życia wykonującym niedozwolone prace gospodarskie przy użyciu maszyn, urządzeń lub środków chemicznych stosowanych w gospodarstwach domowych i rolnych.

Spotkanie zakończyło się testem sprawdzającym stopień przyswojenia przekazanych informacji. Najlepsi uczniowie w dniu 1 czerwca otrzymają ufundowane przez KRUS nagrody.

 

 

 

Mobilne planetarium w naszej szkole

W dniu 24 maja w naszej szkole odbyły się dwa seanse w mobilnym planetarium. Uczniowie uruchamiali wyobraźnię zadając sobie pytania: Czy chciałbyś odwiedzić kosmos ? Albo wylądować na innej planecie ? A może wziąć udział w misji na Księżyc ?

 

 

 

Gimnazjada – piłka nożna

W dniu 22 maja 2017 r. odbyły się gminne zawody sportowe w piłkę nożną. Nasza drużyna w składzie: Szymon Chrzan, Jakub Zawadzki, Mateusz Sacharzec, Jakub Kaszycki, Jakub Łach i Jakub Karnaś zajęli III miejsce.

Gratulujemy!

 

 

 

Lekcja muzealna z dodatkiem rozrywki

Historia staje się ciekawsza, jeśli uczniowie mają z nią bezpośredni kontakt. W dniu 18 maja została zorganizowana wyjazdowa lekcja historii dla uczniów kl. IV i V szkoły podstawowej. W jej trakcie uczestnicy wycieczki zwiedzili zabytkowe podziemia archikatedry przemyskiej, weszli na wieżę katedralną z której obserwowali piękną panoramę Przemyśla. Następnie uczestniczyli w zajęciach muzealnych znakomicie poprowadzonych przez siostrę kustosz Muzeum Archidiecezjalnego. Nagrodą za wytrwałość była degustacja lodów w cukierni „Fiore” oraz pizzy galicyjskiej. Włoskie i galicyjskie smaki dodały energii do zabawy na torze saneczkowym.

 

 

 

Terenowa lekcja historii

W dniu 17 maja uczniowie klasy III gimnazjum wraz z dyrektorem udali się na miejscowy cmentarz aby przeprowadzić lekcję historii w terenie. Opiekę nad grobem Aleksandra Władysława Wierzbiańskiego traktujemy jako działanie wychowawcze. Uczniowie oczyścili nagrobek, usunęli porastającą w jego sąsiedztwie trawę  oraz zapalili znicze. Dodać należy że była to inicjatywa uczniów, aby zajęcia takie odbyć. Pobyt na cmentarzu zakończyliśmy modlitwą oraz wspomnieniem zmarłego.

 

 

Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych

Szkoła w równym stopniu jak rodzice odpowiada za postawy zdrowotne i nawyki żywieniowe dzieci. Kształtując je dokonaliśmy kolejnej promocji programu „Owoce i warzywa w szkole”. Soczysta gruszka, zdrowy pomidorek koktajlowy i sok owocowy bardzo dzieciom smakowały.

Agencja Rynku Rolnego planuje połączenie programu „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. Skonsolidowane działanie, które ma zapewnić lepsze dotarcie do uczniów, zacznie obowiązywać od nowego roku szkolnego 2017/2018.

 

 

 

Pierwsza Komunia Święta naszych uczniów

I oto upragniony, wyczekiwany i wymodlony dzień nadszedł. Nasi bohaterowie, a jest ich dwunastka, dokładnie tylu, ilu było Apostołów. Dzień radości – to było widać i czuć jak nasze dzieci autentycznie przeżywały to pierwsze spotkanie z Panem Jezusem. Dziękujemy Bogu za zaproszenie ich do Stołu Pańskiego, dziękujemy Jezusowi za piękną pogodę, która była prezentem, długo wymadlanym przez dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli uświetnić ten dzień zwłaszcza rodzicom dzieci komunijnych. Oni z poświęceniem i otwartością byli zawsze blisko, by służyć.

 

 

 

Wycieczka do Krakowa

Dni 10,11 i 12.05.2017 r. kl. III gimnazjum spędziła na ostatniej wycieczce w tym gronie. Takie też było założenie wyjazdu – pożegnanie. Zakwaterowanie – hotel w Charsznicy. Program wyjazdu zrealizowany został w 100%. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ojcowskiego Parku Narodowego, poprzez Dom Papieski w Wadowicach, Energylandię w Zatorze, Kraków z Wawelem i Rynkiem Głównym. Ostatnim punktem była piękna Kopalnia Soli w Wieliczce, która nawet na najodważniejszych zrobiła duże wrażenie – nieczęsto ma się okazję przebywać 100 m pod ziemią.

Późnym piątkowym wieczorem powróciliśmy do Bachórza. Wrażenia i przeżycia różnego rodzaju (adrenalina w Energylandii; patriotyzm na Wawelu; sprawy religii i ducha w Wadowicach oraz piękno przyrody) na długo pozostaną w pamięci uczestników.

 

 

 

Przygotowania do I Komunii Świętej

Dwunastu uczniów z kl. III,  14 maja przeżywało piękną uroczystość – swoją pierwszą Komunię Św. Wspaniały to zwyczaj, gdy dzieci i rodzice przygotowują świątynię na tę okazję. Nasze dzieci choć na co dzień w szkole rozbiegane i trochę krzykliwe również  stanęły na wysokości zadania. Przeżywają radość, bo po raz pierwszy spotkali się z miłosiernym Jezusem i z tego szczęścia niemal fruwali.

 

 

 

Zwycięstwo Kamila Szymańskiego w finale XVII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach

Tradycją przedsięwzięć duszpasterskich Archidiecezji Przemyskiej stała się Olimpiada o Wielkich Polakach. Twórcą olimpiady jest ks. dr Paweł Nowogórski. Organizatorem zaś Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym oraz  Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

Do 17. edycji Regionalnej Olimpiady o Wielkich Polakach w roku szkolnym 2016/2017 przystąpiło ponad. 200 szkół gimnazjalnych, a ponad 4 tysiące olimpijczyków – uczniów przygotowywało ponad 200 katechetów. Przedmiotem olimpiady w tym roku była znajomość życia Służebnicy Bożej matki Anny Kaworek.

Etap szkolny odbył się 8 listopada 2016 r. Konkurs cieszył się bardzo wysoką frekwencją i zainteresowaniem uczniów w wielu szkołach. Drugi etap Olimpiady przeprowadzono w dniu 9 lutego 2017 r. w sześciu archiprezbiteratach: przemyskim, jarosławskim, łańcuckim, krośnieńskim, sanockim i bieszczadzkim. Uczestniczyło w nim 469 uczniów przygotowywanych przez 172 katechetów z 169 gimnazjów. Komisje w archiprezbiteratach wyłoniły 33 olimpijczyków i zakwalifikowały ich na finał.

W piątek,  12 maja 2017 r. w Miejscu Piastowym odbył się finał 17. edycji Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. Finał zgromadził 33 młodych olimpijczyków.

Komisja (ks. Jerzy Gałązka- przew. Jury, s. Leonia Przybyło i ks. Leszek Przybylski CSMA) ogłosiła wyniki:

Zaszczytny tytuł LAUREATA zdobyli:

I miejsce:        Szymański Kamil (Zespół Szkół Nr 1 w Bachórzu),

II miejsce:       Weselak Wiktoria (Zespół Szkół w Dynowie),

III miejsce:      Futyma Joanna (Zespół Szkół Publicznych w Jaśliskach),

IV miejsce:     Sobaś Gabriela (Gimnazjum w Grabownicy),

V miejsce:       Tomkiewicz Julia (Gimnazjum Dwujęzyczne w ZSO w Krośnie),

VI miejsce:     Borys Katarzyna (Zespół Szkół w Jarosławiu),

VII miejsce:    Słyś Marek (Gimnazjum Dwujęzyczne w ZSO w Krośnie),

VIII miejsce: Kapusta  Klaudia (Gimnazjum nr 1 w Przeworsku),

IX miejsce:     Buszta Aneta (Gimnazjum w Sieniawie),

X miejsce:       Gilarska Agnieszka (Zespół Szkół w Łowcach).

Wszyscy olimpijczycy – laureaci i finaliści, otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz liczne nagrody (np. sprzęt audiowizualny, laptop, rowery), a czterem pierwszym laureatom ufundowano wyjazd – wycieczkę do Rzymu.

Olimpijczycy i ich opiekunowie uczestniczyli w uroczystej Mszy św., której przewodniczył Przełożony Generalny ks. Dariusz Wilk.

Kamilowi i jego opiekunce s. Annie Koniecznej składamy gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłorocznej olimpiadzie.

Koncert nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Dynowie

Nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Dynowie zaprezentowali swoje umiejętności instrumentalne z wykorzystaniem skrzypiec, kontrabasu, trąbki, klarnetu, fletu i akordeonu. Wśród wykonawców rozpoznaliśmy ucznia naszej szkoły. W roli prowadzącego wystąpił dyrektor szkoły muzycznej, który barwnie opowiadał o prezentowanych instrumentach i roli muzyki w życiu człowieka.

 

 

 

 

Podsumowanie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

W dniu 28 kwietnia odbyło się podsumowanie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Zakończyła go sportowa rywalizacja, w wyniku której zwycięzcami okazali się uczniowie klasy II gimnazjum. W nagrodę otrzymali figurę św. Wojciecha, która będzie im patronować do końca roku szkolnego. Słowa uznania należą się s. Annie Koniecznej, która była pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia. Niestrudzenie motywowała nauczycieli i uczniów a przerwy międzylekcyjne uatrakcyjniała muzyką religijną, spontanicznie odbieraną przez uczniów.

 

 

 

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Dnia 28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli przygotowali część artystyczną o najważniejszych faktach dotyczących tego wydarzenia. Uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie, na tle okolicznościowej dekoracji, uczniowie zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym. Nie zabrakło patriotycznych pieśni i refleksyjnych wierszy, przybliżających najważniejsze postacie i wydarzenia z tamtego okresu. Na koniec zabrzmiał „Mazurek 3 Maja”.

Patriotyczne apele rocznicowe są w Zespole Szkół Nr 1 w Bachórzu tradycją. To właśnie dzięki takim przedsięwzięciom dążymy do kształtowania wartości i postaw patriotycznych wśród młodzieży. W tym roku uczniów do występu przygotowały Panie Maria Stolarczyk i Elżbieta Ryś, z pomocą Pana Arkadiusza Banasia i Pani Joanny Cieśla.

 

 

 

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej na sportowo

W trakcie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej poza modlitwą, słuchaniem na przerwach piosenek religijnych, poznawaniem żywotów świętych i swoich patronów, pisaniem listu do Papieża Franciszka zaplanowany został mecz dwóch drużyn walczących o piękną figurę św. Wojciecha. W czwartek, ku radości uczniów został on rozegrany  pomiędzy kl.II i III gimnazjum. W skład klasy II i III oprócz uczniów wchodzili również nauczyciele.Drużynę kl. II reprezentował Pan Dyrektor Józef Stolarczyk i Pani Ania Kucz-Koszelnik, a drużynę kl. III siostra Anna Konieczna i Pan Piotr Bielec. Emocji i dobrej zabawy było bardzo dużo. Obie drużyny walczyły niesamowicie, ale wiadomo, że tylko jedna może wygrać. Kibice podgrzewali atmosferę. Jedni skandowali kl. II a inni kl. III. Główny sędzia – Pani Lucyna Stochmal profesjonalnie sędziowała wyłapując  błędy jednej i drugiej drużyny. Wydawało się, że jej oczy są wszędzie i kamerują wszystko, nikt nawet z takim sędzią nie śmiał  dyskutować. Zwycięstwo odniosła kl. II gimnazjum 3 :2 . To oni zwyciężyli !!! Widocznie św. Wojciech chce u nich gościć, a oni Go uroczyście i serdecznie przyjęli. Gratulujemy kl.II i głośno powtarzamy KTO PRZEGRAŁ, A NIE PODDAŁ SIĘ JEST ZWYCIĘZCĄ !!!

 

 

 

Konkurs recytatorski

25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Nr 5 w Dylągowej odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Mali Patrioci”. Naszą szkołę reprezentowały dzielne dziewczynki z oddziału przedszkolnego Gabrysia Koszelnik i Wiktoria Kaszycka. Dzieci pięknie opowiadały o swojej ojczyźnie i miłości do niej recytując wiersze. Konkurs wygrała zajmując I miejsce Wiktoria Kaszycka z naszego przedszkola, a Gabrysia Koszelnik otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Cyberprzestępczość i cyberprzemoc – spotkanie z policjantem

Tematem spotkania  były zagrożenia związane z cyberprzemocą i cyberprzestępczością. Pan dzielnicowy omówił  jakie zagrożenia mogą spotkać nas w internecie oraz jak się chronić przed zagrożeniami, które niesie sieć. Ostrzegał uczniów przed pochopnym udostępnianiem w internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwrócił także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. Omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy w wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Policjant omówił jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Cyberprzemoc na pozór niewinna z uwagi na brak kontaktu fizycznego, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Mimo że akty cyberprzemocy wyglądają niewinnie, mogą wyrządzić dużą krzywdę.

 

 

 

Parafialne święto patrona – św. Wojciecha

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej rozpoczęliśmy mszą św. odpustową. Piękna oprawa mszy św. przygotowana przez nauczycieli, Słowo Boże, ciekawe kazanie księdza Adama, który św. Wojciecha przedstawił jako bohatera Chrystusa, wprowadziło nas w głęboką refleksję. Każdy z nas przez najbliższe dni będzie zadawał sobie pytanie – czy ja mogę siebie tak nazwać ? Po komunii św. kapłan poświęcił figurę św. Wojciecha, którą nieco później przekazał na ręce Pana Dyrektora i Pani Ani Kucz-Koszelnik. Figura została przewieziona do szkoły. Tutaj uczniowie w różnych dyscyplinach sportowych będą ze sobą rywalizować. Klasa, która zwycięży zabierze św. Wojciecha do swojej sali. Na przerwach w projekcjach multimedialnych, mogliśmy oglądać różnych świętych i poznawać czyimi są patronami. Cel, jaki nam przyświeca, to wypracowanie w sobie namiastki świętości, czego wszystkim życzymy.

 

 

 

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w naszej szkole

Dni od 24 do 28 kwietnia 2017 r. przeżywać będziemy pod hasłem „I ty możesz zostać świętym” w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. W programie opracowanym przez s. Annę Konieczną, a realizowanym na wszystkich przedmiotach, przewidziano m.in.:

 • prezentacje o ulubionych świętych,
 • redagowanie listu do papieża,
 • zajęcia z pierwszej pomocy „pomagając innym, też możesz zostać świętym”,
 • konkurs plastyczny,
 • prezentację relikwii,
 • pogadanki o świętych i patronach.

Przerwy będą umilać piosenki o wspomnianej tematyce, a w odpowiednim przeżyciu pomoże dekoracja na dolnym korytarzu składająca się z przyniesionych przez dzieci figurek świętych.

Celem przedsięwzięcia jest wykształcenie u dzieci i młodzieży postawy otwartości na potrzeby drugiego człowieka, chęć niesienia bezinteresownej pomocy, a w konsekwencji wypracowanie namiastki świętości.

 

 

 

Egzamin gimnazjalny 2017

W dniach 19-21 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy III gimnazjum zmierzyli się z zadaniami testowymi z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych i języka angielskiego. Musieli wykazać się wiedzą, opanowaniem, umiejętnością myślenia i kojarzenia faktów, czyli udowodnić, że lata spędzone w szkole wyposażyły ich w odpowiedni zasób wiadomości i umiejętności.

 

 

 

Nasi uczniowie na Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej

W dniach 7-9 kwietnia w Ustrzykach Dolnych zostało zorganizowane Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które zgromadziło około 3,5 tysiąca młodzieży. Uczestniczyła w nim również grupa uczniów z kl. II i III naszego gimnazjum. Przez trzy dni uczestnicy brali udział w celebracjach liturgicznych, grupach dzielenia i spotkaniach ze świadkami wiary.

Program zawierał codzienne uczestnictwo w Eucharystii, spotkania w grupach dzielenia, oraz cykl imprez nazwany „Dumni z Ewangelii”, w którym młodzi ludzie, mogli wysłuchać świadectwa nawrócenia Patrycji Hurlak, wysłuchać koncertu kleryckiego zespołu Spes lub koncertu Siewców Lednicy. Był także czas na spowiedź, indywidualną adorację lub rozmowę o swoim powołaniu.

 

 

Dzieciom z Ukrainy życzymy „Wesołych Świąt”

Zbiórka darów na Święta Wielkanocne dla Polskich Rodzin w Samborze, Łanowicach i Biskowicach cieszyła się w naszej szkole dużym powodzeniem. Uczniowie chętnie wzięli udział w tej akcji, wykazali się ofiarnością i empatią.  Zbliżają się Święta Zmartwychwstania Pańskiego, jest to więc szczególny czas i dobry moment, aby wesprzeć potrzebujących.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy a Polskim Rodzinom na Ukrainie życzymy radosnych i obfitych Świąt Wielkanocnych oraz Błogosławieństwa Bożego.

 

 

Jabłka z okolic Grójca trafiły do uczniów z Bachórza i Laskówki

Dnia 5 kwietnia 2017 r. wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bachórzu otrzymali porcje jabłek od producentów poszkodowanych wprowadzeniem rosyjskiego embarga. Tym razem jabłka zostały przywiezione z okolic Grójca. Akcja bezpłatnej dystrybucji owoców jest prowadzona we współpracy z Agencją Rynku Rolnego. Dzięki dobrej organizacji rodziców całe przedsięwzięcie przebiegło szybko i sprawnie.

 

 

Powitanie wiosny

„Płynie marzanna, marcowa panna, za siódmy las, za siódmy las….” Słowami tej piosenki uczniowie klas drugiej i trzeciej oraz oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami powitali wiosnę. Wesoła grupa przeszła przez Bachórz wyglądając najpiękniejszej pory roku. Dzieci w drodze nad San obserwowały żaby, sarenki, szukały śladów zwierząt i karmiły łabędzia, który ucieszył się z naszej wizyty. Kolorowe i pięknie ustrojone marzanny wraz z odchodzącą zimą popłynęły z nurtem rzeki. Kukiełki zostały wykonane przez uczniów i przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy mamom z pomoc.

 

Trening ARNIS

25 marca w Futomie odbył się trening ARNIS, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły uczęszczający na zajęcia kung-fu. Arnis to rdzenna filipińska sztuka walki, której nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa arnes, oznaczającego pancerz. W niektórych regionach Filipin jest ona bardziej znana jako escrima lub kali.

 

 

Pomoc dla dzieci na Ukrainie

Zbieramy produkty z długą datą przydatności, takie jak cukier i mąka oraz hermetycznie zapakowane, np. groszek, ananasy, brzoskwinie, majonez i słodycze. Akcję na terenie szkoły koordynuje Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Urszuli Toczek i s. Anny Koniecznej.

 

 

Wiosna w poezji dziecięcej

W dniu 22 marca uczennice oddziału przedszkolnego i zerówki reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Recytatorskim ” Wiosna w poezji dziecięcej” organizowanym w ramach działania „Nowe wyzwania dla dynowskiej książnicy – kreatywność czytelnicza źródłem radości, przyjemności i edukacji „, przez Uczniowski Klub Sportowy „Bartkowiak” i Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie. Wiktoria Kaszycka za wiersz pt: „Wiosenne porządki” otrzymała wyróżnienie, Gabriela Koszelnik za wiersz pt: „Przyjście wiosny” zajęła 3 miejsce. Gratulujemy dziewczynkom odwagi i spontaniczności. Po części konkursowej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dynowie, w której odbył się konkurs zaprosiły wszystkich uczestników i widzów na przedstawienie o nadchodzącej wiośnie. Atmosfera była radosna i wiosenna, na co wskazywały piękne stroje i uśmiechnięte twarze dzieci. Wiosna doceniła te starania, bo właśnie dziś przyleciały pierwsze bociany.

Przedszkolaków do konkursu przygotowała Pani Marzena Szmul.

 

 

II Podkarpackie Seminarium Sztuk Walki WMAA-ROC Polska

18 marca 2017 roku w Ośrodku Aktywnego Wypoczynku MARATON w Lubeni odbyło się II Podkarpackie Seminarium Sztuk Walki WMAA-ROC Polska. Naszą szkołę reprezentowali Marlena Stokłosa i Mateusz Pyś. Seminarium poprowadzili Mistrzowie z Polski i Niemiec ,miedzy innymi Toni Finken-Schaffth 10 Dan Kempo Naadaa. Pod bacznym okiem Mistrzów uczestnicy  seminarium mogli się uczyć i doskonalić techniki Kempo oraz Kung-Fu.Inicjatorem seminarium była  Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony BUSHI-Do.

 

 

 

Carpathian ART of FASHION

Do końca czerwca można nadsyłać zgłoszenia do konkursu realizowanego przez Powiat Rzeszowski w ramach Programu INTERREG V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020. Partnerem projektu jest miasto Svidnik.

Celami konkursu są: 

 • promowanie uzdolnionych ludzi z terenu objętego projektem
 • rozbudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży,
 • rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dzieci i młodzieży,
 • umożliwienie młodym uzdolnionym ludziom osiągnięcia sukcesu.

 

 

Wspaniała zabawa we Fly Parku

Park Trampolin to był strzał w dziesiątkę- tu uczniowie klas I i III gimnazjum mogli wykazać się zręcznością i poprawić kondycję, a potem wzmocnienie sił w barze i uczta dla ducha przy pięknym, wzruszającym filmie „Był sobie pies” – świat widziany oczyma czworonoga, los psa wpisany w los człowieka.

 

Zajęcia edukacyjne „Od ziarenka do bochenka”

W dniu 14 marca uczniowie z zerówki i klas drugiej i trzeciej pod opieką swoich wychowawczyń Pani Marzeny Szmul, Anny Kucz-Koszelnik oraz Agnieszki Bielec wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka”, które odbyły się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. W części teoretycznej zajęć uczniowie poznali tajniki i zwyczaje związane z wypiekiem chleba, jak również jego rodzaje. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o powstawaniu chleba i jego historii. W wersji pierwotnej chleb był najprawdopodobniej czymś w rodzaju mącznej pasty. Później zaczęto go wypiekać w gorącym popiele, a z czasem w piecach. Oczywiście w niczym nie przypominał wyrośniętego chleba, który spożywamy obecnie. Miał raczej formę płaskich placków, które rozrywano i spożywano z rozmaitymi dodatkami. W części praktycznej uczestnicy warsztatów własnoręcznie upiekli wielkanocne babki, które później bardzo im smakowały. Podczas oczekiwania na wypieki dzieci wykonały piękne rysunki. Po zajęciach uczniowie obejrzeli  w kinie  bajkę „Barbie w świecie gier”. Zabierając ze sobą  przepis na wielkanocne babki wrócili do swoich domów. Życzymy udanych wypieków.

 

Konkurs ,,Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

Dnia 9 marca 2017 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w konkursie ,,Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Była to II edycja i dotyczyła Austrii. Konkurs zorganizowało Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie. Uczniowie rozwiązywali test dotyczący znajomości geografii, historii i kultury Niemiec. Celem konkursu było : rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi, propagowanie wychowania proeuropejskiego, rozbudzenie otwartości na inne kultury, krzewienie ducha tolerancji i szacunku wśród uczniów.

Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice klasy II gimnazjum: Anita Pudysz, Martyna Pieniążek, Julia Kuś i Agnieszka Pończocha.

Anita Pudysz zajęła III miejsce, Martyna Pieniążek IV miejsce, Julia Kuś V miejsce.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu umiejętności posługiwania się językiem niemieckim. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Urszula Toczek.

 

 

Dekanalny etap Konkursu Biblijnego

Dnia 7 marca w Zespole Szkół Nr 1 w Bachórzu odbył się etap dekanalny Konkursu Biblijnego „Jestem uczniem Jezusa Chrystusa i świadczę o Nim”. W konkursie brało udział 22 uczniów, którzy byli laureatami etapu szkolnego konkursu na terenie dekanatu dubieckiego. Uczestnicy konkursu reprezentowali 9 szkół podstawowych z terenu dekanatu: Bachórz, Bachórzec, Przedmieście Dubieckie, Dubiecko, Nienadowa, Iskań, Babice, Ruszelczyce i Reczpol. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Gancarz. Konkurs został uświetniony występem wokalno-muzycznym naszych uczniów pod kierunkiem s. Anny Koniecznej i Pana Arkadiusza Banasia. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli oraz uczniów gimnazjum całe przedsięwzięcie przebiegło bardzo sprawnie. Uczniom zakwalifikowanym do finału archidiecezjalnego życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Zgłaszanie dzieci i młodzieży do świetlicy szkolnej

Informuję, że rodzice lub opiekunowie prawni, którzy nie mogą zapewnić opieki dziecku w godzinach po zakończonych zajęciach szkolnych w związku z czasem pracy lub innymi okolicznościami wymagającymi opieki w szkole, mogą złożyć deklarację zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2017/2018. Deklarację otrzymają uczniowie w szkole. Można ją też będzie pobrać ze strony internetowej szkoły.

Termin złożenia deklaracji do 22 marca 2017 r.

 

 

Zapisy do Oddziału Przedszkolnego i klasy I SP

Szkoła Podstawowa w Bachórzu ogłasza zapisy do:

 • Oddziału Przedszkolnego jako rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego dzieci urodzone w 2011 r.
 • Oddziału Przedszkolnego – dzieci pięcioletnie i czteroletnie do wyczerpania limitu miejsc
 • I klasy Szkoły Podstawowej dzieci urodzone w 2010 r.

Termin zapisów do 22 marca 2017 r. Do zapisów potrzebny jest skrócony odpis aktu urodzenia dziecka.

 

 

Profilaktyka raka piersi

W dniu 1 marca 2017 r. pielęgniarka szkolna  zorganizowała dla uczennic naszego gimnazjum prelekcję na temat profilaktyki raka piersi. Podstawowym celem spotkania była edukacja zdrowotna młodzieży szkolnej a zakładane efekty to:

 1. Wzrost wiedzy na temat raka piersi oraz podstawowej przesiewowej diagnostyki tych chorób.
 2. Wzrost umiejętności praktycznych uczennic w zakresie samobadania piersi.
 3. Ukształtowanie odpowiedzialności za własne zdrowie.

 

 

 

Pomagamy Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci

Pomagamy, bo tak trzeba. Miło jest mieć przyjaciół wśród małych pacjentów Fundacji. Pomoc tę będziemy kontynuować.

 

 

Kibicowaliśmy Asseco Resovii Rzeszów

W meczu 24. kolejki Plus Ligi w sobotę 25 lutego Asseco Resovia Rzeszów podejmowała u siebie Łuczniczkę Bydgoszcz. Nasza drużyna wygrała spotkanie 3:0, a MVP wybrany został Jochen Schops. Byliśmy na meczu i kibicowaliśmy pod opieką Panów Roberta Pantoły i Jana Ślimaka.

 

 

Powiatowe zawody w piłce siatkowej w Błażowej

W dniu 23.02.2017 r. w hali sportowej Gimnazjum w Błażowej odbyły się zawody powiatowe  w piłce siatkowej chłopców. W zawodach uczestniczyło Gimnazjum z Błażowej, Zaczernia, Trzciany, Siedlisk i Bachórza. Mecze grano systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna zajęła IV miejsce. Opiekunem drużyny jest Pani Lucyna Stochmal.

 

 

Gminne zawody w piłce siatkowej w Harcie

W dniu 20.02.2017 r. odbyły się w Harcie gminne zawody w piłce siatkowej chłopców. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna chłopców w składzie:  Zawadzki Jakub, Chrzan Szymon, Sacharzec Mateusz, Karnaś Jakub, Kaszycki Jakub, Wandas Jakub i Łach Jakub. Chłopcy zajęli I miejsce i zapewnili sobie awans do następnego etapu rozgrywek. Zawodnikom gratulujemy zaangażowania oraz sportowej postawy podczas rozgrywek

 

 

Kolejny sukces Kamila w Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Wielkich Polakach

W roku szkolnym 2016/2017 kolejna edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach organizowana jest z racji szerzenia znajomości postaci wybitnej Polki i wychowawczyni Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek.

Organizatorami XVII ROW są Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Organizację Olimpiady wspierają: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddziały w Przemyślu i Krośnie i Zgromadzenie Sióstr Świętego Michała Archanioła.

Pierwszy etap – szkolny – został przeprowadzony dnia 8 listopada 2016 r. i pozwolił z 426 uczestników wyłonić reprezentantów kolejnego etapu: 72 uczniów z 25 szkół, których przygotowało 26 katechetów. Drugi etap archiprezbiterialny był etapem pisemnym i odbył się dnia 9 lutego 2017 r. w ramach archiprezbiteratu przemyskiego w Wyższym Seminarium Duchowne w Przemyślu.

Miło nam poinformować, że w Przemyślu zwyciężył uczeń kl. II naszego gimnazjum Kamil Szymański. Gratulujemy uczniowi oraz jego opiekunce s. Annie Koniecznej.

 

 

 

Politechnika Dziecięca w Rzeszowie zaprasza

Politechnika Rzeszowska zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat, uczęszczające do szkół podstawowych, zamieszkałe na terenie województwa podkarpackiego, do zapisów na darmowe zajęcia Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie. Rejestracja na zajęcia ruszyła 8 lutego.

Więcej informacji na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd

 

 

 

Bezpłatna nauka języka angielskiego i niemieckiego

Zwracam się do uczniów, aby zachęcili rodziców i znajomych do nauki języków obcych w ramach projektu unijnego. Do projektu kwalifikują się osoby zamieszkujące, pracujące i bezrobotne lub uczące się na terenie woj. podkarpackiego w wieku:

– 25 -50 lat z wykształceniem max średnim

50 + bez względu na posiadane wykształcenie

Ilość godzin dla jednej grupy: 120 (1 h = 45 min)

Ilość osób w grupie: 12

Szkolenie kończy się egzaminem TOEIC Bridge (j. angielski) lub Telc (j. niemiecki) i otrzymaniem międzynarodowego certyfikatu.

Udział w kursie jest bezpłatny. Ponadto uczestnicy otrzymują bezpłatnie podręczniki oraz będą mieli możliwość dostępu do platformy e-learningowej (w domu poza godz. kursu)

Poziom zaawansowania dostosowany do utworzonej grupy – preferujemy grupy podstawowe (od podstaw). Harmonogram ustalany jest w dogodnych terminach i godzinach lektora.  Mogą to być również weekendy.

Rekrutacja uczestników do końca lutego, jednak im wcześniej grupa zostanie stworzona, tym wcześniej możemy rozpocząć realizację kursu.

Zajęcia odbywać się będą w Zespole Szkół Nr 2 w Harcie.

Proszę o kontakt pod nr tel. 16 65 21 766 lub 509 411 019 adres email kedzk@wp.pl lub osobiście w ZS nr 2 w Harcie po odbiór formularzy – dokumentów rekrutacyjnych.

 

 

 

Zajęcia edukacyjno-sportowe

W dniu 07 lutego 2017 roku odbyła się wycieczka na narty dla chętnych uczniów z klas II, III i IV  naszej szkoły. Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów.
Trzydziestosiedmio-osobowa grupa dzieci w ciągu kilku godzin milo spędziła czas ucząc się lub doskonaląc swoje umiejętności narciarskie pod kontrolą instruktorów. Jednocześnie udało się przekazać wiele informacji edukacyjnych takich jak:
– bezpieczeństwo na stoku i w górach,
– jaki wpływ na człowieka ma wysiłek fizyczny,
– jak miło można na sportowo spędzić wolny czas na świeżym  powietrzu.
Na początku zajęć instruktorzy przekazali podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i zapoznali naszych uczniów z Dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Kolejnym ważnym punktem zajęć była prezentacja sprzętu narciarskiego i przekazanie go naszym dzieciom. Podczas samej nauki jazdy na nartach było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Wszystkie założenia wycieczki udało się zrealizować między innymi dzięki wielkim chęciom i zaangażowaniu dzieci. Z uśmiechem na twarzy wrócili do swoich domów. Opiekunami wycieczki byli Pani Anna Kucz- Koszelnik, Siostra Anna Konieczna i Pan Piotr Bielec. Bardzo dziękujemy Szkole Azymut Extreme Pana Daniela Puchalskiego za komfortowy bezpieczny przejazd na stok, miłe przyjęcie, kilka godzin nauki pod okiem instruktorów Pani Jagny, Pana Janusza i Pana Krzysztofa. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Pani Anny Banaszczak za koordynację wycieczki szkolnej na Stoku Narciarskim w Przemyślu.

 

 

Kolędowe ostatki

Dnia 2 lutego kończy się piękny okres śpiewania kolęd. Uczniowie naszej szkoły z Panem Arkadiuszem Banasiem i siostrą Anną Konieczną wzięli udział we Mszy Świętej i wspólnie z całą społecznością Bachórza wyśpiewali najpiękniejsze z nich. Zespół, który zawiązał się w naszej szkole w bardzo piękny sposób angażuje i zachęca do śpiewu. Czekamy na kolejne okazje do posłuchania umiejętności wokalnych jak i instrumentalnych naszych uczniów.

 

 

 

 

 

 

Wdzięczni katolickiemu wydawcy Święty Wojciech Dom Medialny za przekazanie naszej szkole swych cennych wydawnictw, bardzo dziękujemy Księdzu Dyrektorowi Tomaszowi Siuda oraz Pani Emilii Mielewskiej. Poprzez ten piękny gest, wypełniacie misję wydawniczą, zgodnie z którą ponownie dotarliście do grona odbiorców, dla których wartości chrześcijańskie są najważniejszym drogowskazem codziennego życia.

 

 

Narciarska wycieczka – propozycja

Informujemy, że istnieje możliwość zorganizowania wycieczki narciarskiej dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. Miejscem docelowym jest stok narciarski „Zniesienie” w Przemyślu. W ramach tej wycieczki, której koszt wynosi 50 złotych od osoby, zapewniony jest transport busem w obydwie strony, szkolenie narciarskie, komplet sprzętu narciarskiego dla każdego ucznia, opłacony wyciąg na „oślej łączce”, gorąca herbata, gorąca zupa oraz pamiątkowy dyplom ze zdjęciem klasy (który przesyłamy do szkoły). Grupa powinna liczyć minimum 20 osób.

Zapisy u Pani Anny Kucz-Koszelnik.

 

 

 

Hej kolęda, kolęda …

Kończy się powoli okres kolędowania. Aby przeżyć miło ten radosny czas nasi uczniowie wraz z dorosłymi i z siostrą Anną wędrowali od domu do domu niosąc wraz z życzeniami pokój Chrystusowy. W całym Bachórzu rozbrzmiewały pastorałki a radość kolędników udzielała się tym , którzy z radością powitali wesołą grupę. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za życzliwość, wspólną modlitwę, gościnność i ofiary, które przeznaczymy na szczytny cel. Przy pomocy  rodziców uczniów naszej szkoły i waszej ofiarności materialnej chcemy utworzyć salkę, w której będziemy mogli się spotykać i spędzać miło czas. Wszystkich chorych, którzy nie mogli się z nami bezpośrednio zobaczyć, a machali nam z okien, serdecznie pozdrawiamy życząc im zdrowia.

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 13 stycznia 2017 roku uczniowie klasy drugiej wraz ze swoją wychowawczynią Anną Kucz-Koszelnik zaprosili swoich Dziadków i Babcie na uroczyste przedstawienie z okazji ich święta. Wcielając się w role ulubionych bohaterów bajek przenieśli widzów w świat niezwykły i baśniowy. Umiejętności aktorskie wnucząt i ich osobisty urok wywołały uśmiech i radość na twarzach zaproszonych gości, którzy nagrodzili występ gromkimi brawami. Następnie wnuczęta wręczyły pamiątkowe laurki a rodzice zaprosili na słodki poczęstunek. Bardzo miło było gościć w naszej szkole tak sympatycznych gości.
Kocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli.

 

 

 

Koncert dla rodziców naszych uczniów

W dniu wywiadówki szkolnej, nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Dynowie dali krótki koncert muzyczny rodzicom naszych uczniów. W ramach promocji szkoły przedstawili rodzicom możliwości muzycznego kształcenia w licznych specjalnościach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, altówka, klarnet, saksofon, trąbka, akordeon, kontrabas i perkusja. Warto nadmienić, że nauka w szkole muzycznej jest bezpłatna. Wielu naszych uczniów uczęszczających do szkoły muzycznej już prezentuje wysoki poziom umiejętności, które prezentują podczas uroczystości szkolnych i środowiskowych.

 

 

Kolejny egzamin w sztukach walki

07 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Futomie odbył się egzamin na kolejne stopnie uczniowskie, białe, żółte i pomarańczowe pasy w sztukach walki kung-fu. Wzięli w nim udział uczniowie uczęszczający na treningi w naszej szkole. Osoby, które zdawały egzamin na pierwszy stopień zostały pasowane mieczem przez sifu Rafała Matułę 6 dan, który do każdego wypowiadał słowa: „Niech Twój duch i twoje ramię służy zawsze w słusznej sprawie”. Pozostali otrzymali certyfikaty na wyższe stopnie uczniowskie 8.2 oraz 8.3 TIJE. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w zdobywaniu kolejnych pasów oraz umiejętności w stylu CHAN SHAOLIN SI DJU SU. Egzamin i zajęcia przeprowadzili instruktorzy ze Szkoły Sztuk Walki i Samoobrony „BUSHI-DO” sifu Rafał Matuła 6 dan, sifu Grzegorz Marchel 3 dan, sifu Kamil Solecki 1 dan.

 

 

Wizyta kolędowa księdza proboszcza w szkole

Koledą „Przybieżeli do Betlejem pasterze” przywitaliśmy dzisiaj księdza proboszcza Tadeusza Woźniaka, który przybył do szkoły z wizytą kolędową. Pobłogosławił całą społeczność szkolną na cały 2017 rok, życząc, aby Bóg czuwał nad zdrowiem i postępami w nauce, odmówił piękne modlitwy, po czym rozdał pamiątkowe obrazki. Pożegnaliśmy księdza kolędą „Wśród nocnej ciszy” i zaprosiliśmy do nas za rok.

 

 

 

Hej kolęda, kolęda …

W atmosferze świątecznej przy kolorowych choinkach i ubogiej szopce, z której Mały Jezus patrzy i błogosławi, dzieci i młodzież naszej szkoły wprowadzili do kościoła klimat radości i wdzięczności za miniony rok 2016. Orkiestra składająca się z uczniów naszej szkoły pod opieką Pana Arkadiusza Banasia i siostry Anny Koniecznej zarówno w ten ostatni dzień roku, jak i wieczór wigilijny przed pasterką rozśpiewali i rozmodlili wszystkich obecnych w kościele.

 

 

 

Wigilia 2016

Kolędy, życzenia, ciepła domowa atmosfera, wzajemna życzliwość – w takim duchu upłynęło dzisiejsze przedpołudnie całej społeczności szkolnej. Punktem kulminacyjnym był piękny program artystyczny w formie projektu edukacyjnego klasy II gimnazjum pod hasłem „Król, który napełnia miłością” przygotowany przez s. Annę Konieczną, p. Joannę Cieśla i p. Arkadiusza Banasia. Gimnazjalistów wsparli najmłodsi uczniowie – piękne aniołki i pastuszkowie. Występ skłaniał do refleksji nad współczesnym pojmowaniem świąt. Potem nastąpił koncert kolęd i słodki poczęstunek od Rady Rodziców. Nad całością czuwała s. Anna, która swoim optymizmem uzupełniała świąteczną atmosferę.

 

 

Konkurs

Konkurs na najbardziej zadbaną i piękną klasę szkolną został rozstrzygnięty. W kategorii klas IV-VI SP zwyciężyła klasa IV, która w nagrodę w dwa wybrane dni nie będzie odpytywana z wiadomości szkolnych. W kategorii gimnazjum, zwyciężyła klasa III otrzymując identyczną nagrodę. Cele konkursu były następujące:

 • uświadomienie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne,
 • poprzez zmianę wystroju stworzenie w klasach klimatu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,
 • stworzenie atmosfery sprzyjającej nauce,
 • motywowanie uczniów do dbałości o swoje miejsce pracy.

Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką Panią Urszulą Toczek i powołaną komisją.

 

 

 

 

Szkolna „Szlachetna Paczka”

Szlachetna Paczka  – to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Już po raz kolejny, młodzież naszej szkoły pod patronatem Samorządu Uczniowskiego wzięła udział w tej akcji. Szczególnie w tym wyjątkowym czasie, jakim jest okres Świąt Bożego Narodzenia powinniśmy wykazać się wrażliwością na potrzeby innych ludzi.  Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym i darczyńcom którzy okazali hojność i radość mogąc dzielić się z innymi. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest Pani Urszula Toczek – opiekunka SU.

 

 

 

II edycja gminnego konkursu „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”

Dnia 20 grudnia w Zespole Szkół Nr 3 w Łubnie odbyła się uroczysta gala będąca podsumowaniem gminnego konkursu na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. Miło nam donieść, że w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajęła nasza uczennica Marlena Stokłosa. Gratulujemy sukcesu.

 

 

 

Klimaty świąteczne i zimowe w poezji – konkurs biblioteki szkolnej

16 grudnia 2016 r. odbył się w Zespole Szkół Nr 1 w Bachórzu konkurs recytatorski pod hasłem:  ” Zimowe i świąteczne klimaty w poezji”, zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów literaturą, a w szczególnością poezją oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Uczniowie z klas 0 – III oraz IV – VI szkoły podstawowej prezentowali utwory o tematyce zimowej i świątecznej. Zainteresowanie konkursem było ogromne, o czym świadczyła duża liczba uczestników. Recytatorzy zaprezentowali wysoki poziom przygotowania, toteż wielu z nich zostało nagrodzonych i wyróżnionych. Konkurs wprowadził nas już w klimat świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Magic show – iluzjonista w szkole

Nauka, ćwiczenia i systematyczność to klucz do sukcesu niezależnie od tego jaką obierze się w życiu drogę. Tymi słowami powitał nas zaprzyjaźniony iluzjonista, który przekonywał w ten sposób dzieci i młodzież naszej szkoły do systematycznej nauki. Dowodem na autentyczność jego słów był pokaz oddający efekty jego ćwiczeń i pracy. Lubiany przez naszych uczniów Magik swoim występem wywołał radość i wprowadził sympatyczny nastrój.

 

 

Zwycięstwo w II etapie gminnym konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

parki

Miło nam poinformować, że reprezentanci naszego gimnazjum wygrali II etap gminny konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs organizowany jest corocznie przez Porozumienie Parków Krajobrazowych Polski. Ideą konkursu jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej przyrody parków krajobrazowych Polski, poszerzenie wiadomości z zakresu ochrony środowiska, w tym ochrony przyrody, rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody, rozumienie i prawidłowe posługiwanie się pojęciami ekologicznymi, zainteresowanie światem przyrody, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, motywowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego w najbliższym otoczeniu. Gimnazjum w Bachórzu reprezentowali: Julia Kuś, Jakub Wandas, Dawid Cieśla i Mateusz Pyś. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Maria Bachurska. Natomiast opiekę nad naszymi reprezentantami sprawowała Pani Marta Kuś, której bardzo dziękujemy za poświęcony czas oraz okazaną uczniom troskę.

 

 

I Puchar Podkarpacia WMAA-ROC w Sztukach Walki w Lubeni

10 grudnia 2016 r. wszyscy uczestnicy zajęć popołudniowych karate, które odbywają się w naszej szkole wzięli udział w zawodach I Pucharu Podkarpacia WMAA-ROC w Sztukach Walki zorganizowanych przez Szkołę Sztuk Walki i Samoobrony Bushi Do, które odbyły się w Lubeni. Pod opieką pana Kamila Soleckiego i pana Mariusza Soleckiego dwa razy w tygodniu przygotowywali się do zawodów. Jak widać praca, wysiłek i poświęcony czas przynoszą efekty, bo drużyna z Bachórza zaprezentowała się znakomicie. W kategorii Kata do lat 12 grupa początkująca srebrny medal zdobyła Aleksandra Witek, w kategorii kata grupa początkująca złoty medal zdobyła Marlena Stokłosa, srebrny Aleksandra Gancarz, brązowy Karolina Kiełbasa, w kategorii kata junior grupa początkująca brązowy medal zdobył Mateusz Pyś, w kategorii kata synchroniczne złoty medal wywalczyli wspólnie Mateusz Pyś, Marlena Stokłosa i absolwentka naszej szkoły Aleksandra Jarema, kata synchroniczne do lat 12 srebrny medal zdobyli Szymon Kurasz, Radosław Ostafiński i Adam Bielec, złoty medal Tomasz Pyś Karolina Kiełbasa i Wiktor Pich, w kategorii duo system  do lat 10 złoty medal zdobyli Aleksandra Witek i Szymon Kurasz, srebrny Szymon Kurasz i Radosław Ostafiński, w kategorii duo system do lat 12 brązowy medal zdobyli Bartłomiej Koszelnik i Mateusz Kruła a srebrny Karolina Kiełbasa i Wiktor Pich. Ponadto Aleksandra Witek i Karolina Kiełbasa otrzymały Puchary I Podkarpackich Zawodów  WMAA-ROC w Sztukach Walki. Wszystkim gratulujemy i życzymy wytrwałości w dążeniu do wielkich i małych sukcesów.

 

 

 

„Hej, leluja!”  – Święta Bożego Narodzenia w tradycji ludowej – lekcja historii w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to idealna okazja do przeprowadzenia tematycznej lekcji muzealnej poświęconej choince, jej tradycjom i symbolice. Żywą lekcję historii zorganizowaliśmy dnia 8 grudnia 2016 r. w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie. Zajęcia rozpoczęły się prezentacją, która przedstawiła uczniom tradycje i zwyczaje związane z choinką, przenosząc wszystkich w magiczny czas świąt naszych przodków. Uzupełnieniem wykładu była część warsztatowa zajęć, w trakcie której każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać tradycyjne ozdoby świąteczne w postaci aniołków. Następnie uczniowie zwiedzili wystawy stałe muzeum. Wychodząc z zajęć dzieci spotkała niespodzianka. Spotkały bowiem reklamowego Mikołaja, który samochodem wypełnionym Coca-Colą zaparkował pod budynkiem muzeum. Zwiedziliśmy jeszcze trasę podziemną pod rynkiem Rzeszowa a dopełnieniem ciekawych zajęć muzealnych była wizyta wygłodniałych uczniów w restauracji McDonald’s. Bardzo dziękujemy pracownikom Muzeum za stworzenie klimatu świąt w historycznym i etnograficznym wydaniu. Uczniów czekają niebawem kolejne ciekawe lekcje muzealne, będące uzupełnieniem szkolnej nauki historii.

 

 

 

Wizyta Świętego Mikołaja

swiety-mikolaj

Uczniów naszej szkoły, tylko tych grzecznych, odwiedził dzisiaj Święty Mikołaj.  Gość z Laponii stawiał trudne pytania, pytał o modlitwy, prawdy wiary, ale i obdarzał uśmiechem, dobrym słowem,  a przede wszystkim prezentami. Szkoda, że zawita do nas dopiero za rok !

 

 

 

Jabłka spod Sandomierza trafiły do uczniów

jablka

Dnia 5 grudnia 2016 r. wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bachórzu otrzymali porcje jabłek od producentów poszkodowanych wprowadzeniem rosyjskiego embarga. Akcja bezpłatnej dystrybucji owoców jest prowadzona we współpracy z Agencją Rynku Rolnego. Dzięki dobrej organizacji rodziców całe przedsięwzięcie przebiegło szybko i sprawnie.

 

 

Debiuty 2016

debiuty_2016_14

3 grudnia 2016 r. w Dynowie odbył się  Turniej Tańca Debiuty 2016. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką pana Łukasza Dudka zdobywają umiejętności taneczne. W miłej i radosnej atmosferze zaprezentowali pięć tańców ,za które zostali ocenieni przez jurorów. Warto wspomnieć, że wśród reprezentantów naszej szkoły pojawili się najmłodsi nasi uczniowie z zerówki.  Tancerze zdobyli medale i gratulacje za odwagę i trud włożony w przygotowanie do turnieju. Zmagania naszych uczniów oglądali ich rodzice, widzowie i goście zaproszeni wśród, których był pan dyrektor Józef Stolarczyk. W przerwie występów uczestników turnieju tańczyły również pary tańczące zawodowo. Wszystkim medalistom gratulujemy a zwłaszcza tym najmłodszym cztero i pięciolatkom, dla których ten występ był ogromnym przeżyciem. Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.

 

 

 

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

pasowanie_20

Dnia 1 grudnia 2016 roku odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji pasowania na czytelnika uczniów Oddziału Przedszkolnego przygotowane wraz z klasą II pod kierunkiem p. Marzeny Szmul, p. Anny Kucz – Koszelnik oraz p. Grażyny Pyś.

Głównym celem uroczystości było zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania pomimo że dopiero są na początku tej drogi. Starsi koledzy i koleżanki wprowadzili przedszkolaków w świat bajek i baśni oraz uczyli poszanowania książek. Następnie dzieci musiały wykazać się znajomością alfabetu, rozpoznać bajkowe postacie oraz wymienić zasady zachowania się w bibliotece. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą książki szanować , a Pan Dyrektor Józef Stolarczyk „ Złotą Księgą Bajek” dokonał pasowania każdego z uczniów.

Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze . Zarówno występującym jak i słuchaczom przyniosło wiele satysfakcji i zadowolenia.

 

 

Przedświąteczne klimaty w fabryce bombek choinkowych

wycieczka_4

Atmosfera zbliżających się Świat Bożego Narodzenia skłoniła nas do wyjazdu na wspaniałą wycieczkę do Fabryki Bombek w Rzeszowie  na którą wybrali się uczniowie Oddziału Przedszkolnego oraz klasy drugiej pod opieką p. Marzeny Szmul, p. Anny Kucz-Koszelnik oraz s. Anny Koniecznej.

Okazało się, że bombka nie musi być tylko w kształcie kuli. We wzorcowni zobaczyliśmy niesamowite cudeńka jakich pozazdrościłaby każda choinka. Po zwiedzeniu fabryki, każde z dzieci otrzymało bombkę choinkową z własnym imieniem. Następnie uczniowie mogli odpocząć i zjeść ciepły posiłek w Restauracji  Mc Donald’s i pobawić się w sali zabaw. Pełni wrażeń z uśmiechem wróciliśmy do domów po wycieczce, którą można zaliczyć do bardzo udanych.

 

 

 

Zaduszki poetyckie

Listopad, miesiąc opadłych z drzew liści i tlących się cmentarnych płomyków pamięci, kojarzy się z tym, co człowiek przez całe życie w sobie nosi – odejściem. Dzieci i młodzież z naszej Szkoły przygotowały montaż słowno-muzyczny poświęcony naszym bliskim zmarłym. To w ich intencji dzieci wypraszały u Boga im życie wieczne. Dla nas żyjących to głęboka refleksja nad tym co w życiu powinno być najważniejsze.

 

 

Andrzejki 2016

andrzejki_2016_15

Andrzejki – czas zabawy, radości, magii. Temu nastrojowi dali się porwać i nasi uczniowie. Dyskotekę rozpoczęli najmłodsi (kl. 0, II, III) przedstawieniem wprowadzającym w andrzejkową atmosferę. Warto wspomnieć o pomysłowych strojach, dzięki którym zabawa zyskała swój niecodzienny urok. Magiczna Kraina Przyszłości i Dom Strachu w wykonaniu gimnazjalistów wzbudziły ogromne zainteresowanie – emocjom nie było końca. Było miło, głośno, sympatycznie – następna zabawa za dwa miesiące.

 

 

Spektakl teatralny w Dynowie

dav

Wodewil ,, Królowa przedmieścia” przygotowany przez Zespół Teatralny Towarzystwa Gimnastycznego ,, Sokół” w Dynowie wg. sztuki  K. Krumiłowskiego mieli okazję obejrzeć, obok uczniów z Dynowa i okolic, również nasi gimnazjaliści. Spektakl wyreżyserowała animatorka kultury, dobry duch teatru dynowskiego p. Krystyna Dżuła. Przedstawienie, mimo że treściowo osadzone w przeszłości,  bardzo podobało się młodzieży,  o czym świadczyły gromkie brawa pod koniec spektaklu i żywe reakcje w trakcie, co nagrodzilo aktorów – pasjonatów, a uczniom uzmysłowiło, że teatr to nie tylko poważne treści,  ale i zabawa. Lekcja teatralna w pigułce !

 

 

Podziękowania od Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

hospicjum-001

Doceniając dobre, wrażliwe serca naszych uczniów,  Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie w ciepłych słowach podziękowało za zbieranie nakrętek,  a tym samym pomaganie jego małym, ciężko chorym podopiecznym. Nasza szkoła systematycznie zbiera nakrętki, uczniowie chętnie włączają się do tej pięknej akcji pomagania chorym, bezbronnym, małym pacjentom.

 

konkurs-baner

Biblioteka Zespołu Szkół Nr 1 w Bachórzu ogłasza konkurs dla uczniów swojej szkoły pod hasłem

„ Klimaty świąteczne i zimowe w poezji

Regulamin konkursu

konkurs

 

 

Żywa lekcja przyrody – płazy

plazy

W dniu 15 listopada grupa Wild Trip Company z Krakowa zorganizowała w naszej szkole pokaz płazów egzotycznych w formie żywej lekcji przyrody. Zajęcia przyrodnicze miały poszerzyć wiedzę uczniów starszych a najmłodszym dostarczyć nowych doświadczeń z kontaktów ze zwierzętami. Spotkaniu towarzyszyły pozytywne emocje widoczne zwłaszcza u przedszkolaków. Kolejne interesujące spotkanie edukacyjne za nami.

 

 

Lekcje biblioteczne

lekcja_6

Jednym z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 jest upowszechnianie czytelnictwa oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Szkoła jest miejscem kształtowania nawyków sięgania po książkę i rozbudza potrzeby czytania. Służy temu cykl lekcji bibliotecznych, na których uczniowie poznają nowych autorów, czytają fragmenty książek i dyskutują na zawarte w nich problemy. Zajęcia biblioteczne przygotowują ich także do korzystania z dostępnych źródeł informacji. W ciekawej, niecodziennej formie zabaw oraz konkursów młodzi ludzie przekonują się, że biblioteka może być miejscem spędzania wolnego czasu i rozwijania swoich zainteresowań, nie tylko czytelniczych.

 

 

98 rocznicza odzyskania niepodległości

swieto_5

„Ojczyzna to wspólny obowiązek”-pisał poeta. Jako młodzi patrioci świadomi znaczenia tych słów uczniowie naszej szkoły pieśnią i wierszem uczcili 98-rocznicę odzyskania niepodległości.

Słowo mówione i śpiewane sławiące suwerenność ojczyzny najpierw skierował do społeczności uczniowskiej zespół szkolnych artystów, a potem wszyscy , pod przewodnictwem p. Roberta Pantoły w funkcji konferansjera, włączyli się do wspólnego śpiewania, by w ten sposób uczcić to radosne wydarzenie, które nasi przodkowie okupili życiem

Ta cenna lekcja pokazująca że umiłowanie ojczyzny to nie tylko walka z bronią w ręku, ale też pamięć o tych wydarzeniach, codzienna realizacja, wcielanie w życie słów ” Tu wszędzie jest nasza ojczyzna….”

 

Cały Bachórz śpiewa pieśni patriotyczne

spiewamy_10

W 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po raz drugi szkoła nasza zorganizowała wspólne śpiewanie pod hasłem „Cały Bachórz śpiewa pieśni patriotyczne”

Uroczystość rozpoczęła się od montażu słowno-muzycznego zaprezentowanego przez młodzież, po czym zgromadzeni mieszkańcy Bachórza – reprezentanci organizacji lokalnych, pani Wójt Gminy Dynów, ksiądz proboszcz, rodzice, dziadkowie- chętnie włączyli się w śpiewne świętowanie.

Lekcja patriotyzmu z udziałem rodziców i dziadków z pewnością zapisze się w pamięci, zmusi do refleksji, zjednoczy, uświadomi, że miłość do ojczyzny to nie tyle obowiązek co zaszczyt.

 

 

 

zapraszamy

1

Nawiązując do patriotycznych tradycji Polskiego Domu, dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bachórzu, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Bachórza na wieczornicę pod hasłem „Cały Bachórz śpiewa pieśni patriotyczne”, która odbędzie się w dniu 9 listopada o godz. 17.00.  Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych ma moc szczególną:

– jest źródłem wielu pięknych wzruszeń i radosnych przeżyć,

– wywołuje poczucie wspólnoty i jedności wśród śpiewających,

– stwarza możliwość okazywania uczuć patriotycznych.

Bądźmy w tym dniu jedną śpiewającą rodziną.

 

 

dziekujemy-860x280

dsc_02501

Miło nam poinformować, że dzięki życzliwości Rady Sołeckiej w Bachórzu mogliśmy wykonać nowe ogrodzenie posesji szkolnej od strony południowej. Było to możliwe dzięki przekazaniu szkole z funduszu sołeckiego kwoty 7000 zł. Za trafioną inwestycję, służącą bezpieczeństwu uczniów oraz poprawiającą estetykę szkoły, serdecznie dziękujemy. Prace wykonała firma „Greg” z Bachórza.

 

 

 

Czytajmy najnowszą Dynowinkę

dynowinka-okladka-001

Zachęcamy do czytania najnowszego numeru Dynowinki. Znajdziemy w niej trzy teksty poświęcone działalności edukacyjnej, wychowawczej i patriotycznej w naszej szkole. Wielu przedszkolaków i uczniów odnajdzie się na załączonych zdjęciach. Zakupiony egzemplarz warto dołączyć do pamiątek rodzinnych. Życzymy miłej lektury.

 

 

 

Imieniny Księdza Proboszcza

imieniny_3

 

 

 

Tarnica została zdobyta

bieszczady_8a

W dniu 27 października odbyła się kolejna wycieczka w Bieszczady dla uczniów klas VI SP – II G. W planie było zdobycie Tarnicy szlakiem z Wołosatego, co udało się dzięki dobrej pogodzie. Ze szczytu Tarnicy uczniowie mogli podziwiać piękne jesienne krajobrazy bieszczadzkie. W drodze powrotnej rekompensatą za trudy wspinaczki były zajęcia sportowo-rekreacyjne na basenie w Lesku. Opiekunami uczniów byli Pani Lucyna Stochmal i Pan Piotr Bielec.

 

 

 

Dyskoteka

dyskoteka

W godzinach wieczornych 26 października odbyła się dyskoteka której organizatorem był Samorząd Uczniowski. Wszyscy chętnie bawili się przy muzyce proponowanej przez Michała Rożka a uśmiech gościł na twarzach, co widać na załączonym zdjęciu. Opiekunom: Pani Annie Grzegorzak i Pani Marii Stolarczyk towarzyszyły przedstawicielki rodziców: Pani Katarzyna Bińczak i Pani Beata Kurasz.

 

 

 

Zajęcia edukacyjne z grupą „Zaelektryzowani” z Lublina

zelektryzowani_12

Grupa „Zaelektryzowani” z Lublina zaprosiła uczniów naszej szkoły na niecodzienną lekcję „Czy to magia, czy czysta chemia ?”. Zaprezentowane zostały niezwykłe eksperymenty chemiczne, ciekawostki z anatomii człowieka, a wszystko w atmosferze zabawy wiedzą przy wykorzystaniu sporej kolekcji rekwizytów. Uczniowie chętnie zgłaszali się do aktywnego udziału w pokazach, wykazując się przy okazji wiedzą czerpaną i z życia, i z książek. Ciekawa „lekcja” fizyki, biologii i chemii w formie zabawy cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów zarówno starszych jak i młodszych.

 

 

 

Wycieczka w Bieszczady

bieszczady_11

Bieszczady jesienią cieszą oczy pięknymi kolorami, zachwycają całą paletą barw, o czym mieli okazję przekonać się uczniowie klas IV i V, którzy pod opieką Pani Lucyny Stochmal i Pana Piotra Bielca 20 października wyruszyli na wycieczkę po „naszych” górach. Na trasie znalazły się Ustrzyki Górne i Dolne (zwiedzanie Muzeum Bieszczadzkiego), Muczne (zagroda żubra), Lutowiska i Polańczyk (z pięknymi punktami widokowymi na panoramę gór), Solina (zapora wodna) i, oczywiście, Lesko z basenem. O zadowoleniu z wycieczki świadczyły miny uczestników, zmęczonych, ale zachwyconych bogactwem atrakcji oferowanych w programie.

 

 

 

Sukces Kamila w VI edycji konkursu „Leśne Dyktando”

dyktando_5

VI edycja konkursu „Leśne Dyktando” organizowanego przez Nadleśnictwo Dynów przyniosła sukces naszemu uczniowi klasy II gimnazjum – Kamilowi Szymańskiemu. W dyktandzie, w którym aż roiło się od „podstępnych” słów, fachowych nazw mieszkańców lasów, terminów znanych leśnikom popełnił tylko trzy błędy, czym zagwarantował sobie I miejsce w kategorii gimnazjum i tytuł najlepszego uczestnika dyktanda. A cieszył się ono sporym zainteresowaniem – w tym roku z ortografią zmagało się 53 uczestników z wielu okolicznych szkół. W konkursie wziął również udział Mateusz Pyś, z nieco mniejszym szczęściem, ale równym zadowoleniem z ciekawej przygody ortograficznej. Kamil udzielił krótkiego wywiadu dla Radia Rzeszów i otrzymał nagrodę specjalną Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół ZSzZ w Dynowie. Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym Powiatu Rzeszowskiego i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Życzymy dalszych sukcesów, nie tylko na polu ortograficznym.

konkurs_-ortograficzny

relacja w radio rzeszów

 

 

Nakręć się na pomaganie

pomagamy

Dnia 19 października uczniowie naszej szkoły przekazali kolejną partię zebranych nakrętek Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci. Transport jak zwykle zorganizowała Pani Urszula Toczek opiekunka Samorządu Uczniowskiego. Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno – ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione nakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe nakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie – leki, opatrunki medyczne, rehabilitację dzieci lub sprzęt specjalistyczny dla podopiecznych Hospicjum.

Dlaczego akurat nakrętki ? Dlatego, że są ciężkie i zajmują stosunkowo niewielką przestrzeń. Poza tym szkło jest niebezpieczne, metal kłopotliwy w zbiórce, a puszki niekoniecznie kojarzą się z akcją społeczną. Plastikowe butelki też odpadają, bo są zbyt tanie, zajmują dużo więcej miejsca niż nakrętki i tak czy inaczej są segregowane w ramach systemu gospodarki odpadami.

Zachęcamy do dalszej zbiórki.

 

 

 

Wyjazd do kina Helios

dav

Dnia 18 października uczniowie oddziału przedszkolnego, klasy drugiej i trzeciej pod opieką Pani Marzeny Szmul, Pani Anny Kucz-Koszelnik i Pani Agnieszki Bielec wybrali się do Kina Helios na film „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Przesłaniem tego filmu jest poznanie tego czym zajmują się zwierzęta domowe, kiedy zostają same w domu. Ale bardzo ważne pytanie, które nasunęło się uczniom podczas oglądania filmu brzmi: jak czują się zwierzęta porzucone przez swoich właścicieli ? Film ten uczył dzieci odpowiedzialności i troski o swoje zwierzątka.
Następnie uczniowie mogli odpocząć i zjeść ciepły posiłek w Restauracji  Mc Donald’s i chętnie bawiły się w sali zabaw.
Z uśmiechem na twarzy wszyscy zadowoleni wrócili do swoich domów.

 

 

 

Dzień Papieski w szkole

papieski

W dniu 17 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski. Przedszkolaki z zerówki razem ze starszymi uczniami z podstawówki i gimnazjum przygotowali program poświęcony Wielkiemu Rodakowi Janowi Pawłowi II. Radość starszych uczniów połączona z otwartością i bezpośredniością przedszkolaczków wywołała ogromny entuzjazm, zadowolenie i zachwyt widzów. Wspólnie śpiewaliśmy najbliższe sercu naszego Papieża pieśni.
Atmosferę i bliskość Świętego zawdzięczamy obecnemu wśród nas papieżowi, w którego wcielił się uczeń klasy drugiej gimnazjum Jakub Wandas. Obchody Dnia Papieskiego przygotowała Siostra Anna Konieczna przy współpracy z Panią Marzeną Szmul i Panią Anną Kucz-Koszelnik. Siostrze Annie dziękujemy za duchowe przeżycia a wszystkim widzom za dobre, budujące słowa !

 

 

 

Dzień Papieski w Bachórzu

dzien-papieski_8

Dzieci i młodzież naszej parafii przygotowały montaż słowno-muzyczny upamiętniający naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II. W pięknej, głębokiej atmosferze, w wyciszeniu i zadumie każdy z obecnych mógł modlić się i dziękować Bogu za Papieża. Przedstawienie poprzedziła modlitwa pod przewodnictwem ks. Proboszcza, w której przepraszaliśmy  Pana Boga za grzechy całego narodu. W przygotowanie zaangażowali się uczniowie z naszej szkoły począwszy od przedszkolaków aż po gimnazjalistów, których przygotowała siostra Anna Konieczna, pani Marzena Szmul i pani Anna Kucz-Koszelnik.
Dziękujemy rodzicom za pięknie przygotowane stroje dla dzieci a mieszkańcom Bachórza za obecność.

 

 

Konferencja w Myczkowcach

eku

W Ośrodku Caritas w Myczkowcach w sobotę 15 października odbyła się konferencja naukowa w ramach X Spotkań Ekumenicznych, których tematem były: „Działania wojenne na pograniczu polsko-słowacko-ukraińskim w latach 1939 -1944”. Na zaproszenie organizatorów uczestniczył w niej dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Bachórzu.

Licznie zebranych gości serdecznie powitał gospodarz Ośrodka ks. Dyrektor Bogdan Janik, który wprowadził w temat sesji naukowej.

eku

Prelegenci zaprezentowali następujące zagadnienia:

1. Wojna słowacko – polska w 1939 r. Działania militarne na terenie Beskidu Niskiego i Bieszczadów – mgr Józef Stolarczyk – Zespół Szkół Nr 1 w Bachórzu

2. Jazda szturmowa na Lwów” (8-12.IX.1939) – fakty i mity na temat szlaku bojowego niemieckiej 1 Dywizji Górskiej podczas Kampanii Polskiej ’39 – Paweł Kukurowski – Wrocław.

3. Fortyfikacje II wojny światowej w Bieszczadach – mgr Robert Bańkosz Prezes Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty w Sanoku.

4. Działalność ukraińskich nacjonalistów w Bieszczadach w latach 1939 – 1944” – Artur Brożyniak – Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN w Rzeszowie.

5. Trasa kurierska ZWZ – AK, kryptonim „LAS” – Krystyna Chowaniec – Prezes Koła Światowego Związku Żołnierzy AK w Sanoku.

6. Bitwa o wzgórze 995. Działania 1 Armii Gwardii w rejonie głównego grzbietu karpackiego na odcinku Czerenin – Płasza jesienią 1944 roku – dr Piotr Sadowski – Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu.

Wykłady cieszyły się wielkim zainteresowaniem, ponieważ prelegenci przedstawili dogłębną analizę i szczegółowo wyjaśnili trudne zagadnienia. Treści wszystkich wygłoszonych podczas tegorocznej sesji ekumenicznej wykładów ukażą się, jak co roku, w roczniku OIKUMENE CARPATHIA.

O godzinie 15 wszyscy zgromadzili się w kaplicy Ośrodka na uroczystej Mszy św. Koncelebrze przewodniczył ks. bp. Kazimierz Górny, a homilię wygłosił ks. prałat Władysław Jagustyn – proboszcz parafii Św. Krzyża w Rzeszowie.

Po Mszy św. wszyscy zebrani udali się do Centrum Kultury Ekumenicznej, gdzie pod pomnikiem św. Jana Pawła II uczestniczyli w modlitwie za Ojczyznę oraz o jedność Kościoła.

Kolejnym punktem programu była biesiada regionalna, podczas której koncertował zespół „MOST” z Targowisk koło Krosna.

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

dzien_12

Wiersze, piosenki, muzyka, spora porcja humoru, słowa wdzięczności ubarwiły Święto Edukacji Narodowej, którego ideę w formie apelu podkreśliła młodzież naszej szkoły. Kreatywność, pomysłowość, zmysł obserwacji, elementy sztuki aktorskiej stanowiły o bogactwie montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Urszuli Toczek. Zaszczyciły nas swoją obecnością Pani przewodnicząca Rady Rodziców wraz z zastępcą, które podziękowały nauczycielom za trud wkładany w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży.

 

 

 

Liczyć każdy potrafi … niby proste, a jednak… 

logo2016

W dniu dzisiejszym w naszej szkole w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, zarówno uczniów, jak i nauczycieli, nie wyłączając dyrektora przepytywano z tabliczki mnożenia. Po szkole krążyły Patrole Egzaminacyjne, które sprawdzały znajomość tabliczki  mnożenia, rozdawały Certyfikaty i słodycze za pomyślnie zdany egzamin, zaś tych, którym poszło gorzej, obdarowywano motywującym uśmiechem…

To cenna inicjatywa, która z jednej strony sprawdzała sprawność myślenia, a z drugiej umiejętność dostrzegania własnych niedociągnięć. Będziemy kontynuować akcję, gdyż cieszyła się dużym powodzeniem, zarówno wśród grona pedagogicznego jak i uczniów.

Koordynatorem VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole  była pani Elżbieta Ryś.

 

 

 

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze z Grupą Rekonstrukcji Historycznej „San”

grupa

Uzupełnieniem rocznicowych obchodów Polskiego Państwa Podziemnego były zajęcia dydaktyczno-wychowawcze z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznej „San” z Sanoka. Przeprowadzili je dla uczniów Pan prezes Stowarzyszenia Łukasz Solon oraz nauczyciel historii z I LO w Sanoku Pan Piotr Kita. W toku barwnej prezentacji, z typowym dla miłośników historii zacięciem, panowie przedstawili uczniom wyposażenie, umundurowanie i uzbrojenie trzech armii biorących udział w II wojnie światowej. Uczniowie żywo reagowali na liczne ciekawostki armijne, zadawali pytania i chętnie przebierali się w mundury, niezależnie od tego do której armii one należały. Największe zainteresowanie wykazali oczywiście bronią. Żywa lekcja historii z pewnością rozbudzi zainteresowanie przedmiotem, uczyni uczniów bardziej świadomymi odbiorcami treści podręcznikowych a patriotyzm jutra kształtowany dzisiaj będzie o wiele trwalszy.

 

 

 

77 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

ppp

W dniu 27 września uczciliśmy 77 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Na tę uroczystość przybyli: ks. proboszcz Tadeusz Woźniak, Pan Edmund Tarnawski z rodziną – członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, prezes OSP Bachórz Pan Edmund Trawka, radny Gminy Dynów Pan Franciszek Pilip. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli Marii Stolarczyk, Jolanty Wójcik i Arkadiusza Banasia przygotowali na tę uroczystość program artystyczny o treściach patriotycznych. Następnie swoimi wspomnieniami z okresu wojny podzielił się z uczniami Pan Edmund Tarnawski. Był to kolejny ważny etap pracy wychowawczej szkoły angażujący uczniów, nauczycieli oraz przedstawicieli kościoła i organizacji lokalnych. Całość przedsięwzięcia uzupełniała wymowna dekoracja zaprojektowana i wykonana przez Panią Joannę Cieśla i Panią Agnieszkę Bielec.

 

 

Dyskoteka

dyskoteka_1

W dniu 22 września odbyła się w naszej szkole dyskoteka dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy uczniowie bawili się w rytm muzyki przygotowanej przez uczniów klasy III gimnazjum. Przewodnicząca samorządu uczniowskiego zadbała o odpowiednią atmosferę podczas zabawy. Najbardziej podekscytowani byli uczniowie klasy czwartej, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w dyskotece wraz ze starszymi uczniami.

Wszyscy byli zadowoleni i wyrazili chęć udziału w kolejnej zabawie.

SU

 

Nasz udział w obchodach 77 rocznicy boju pod Borownicą

borownica

Słoneczne niedzielne popołudnie, piękna okolica, malownicze widoki, tym trudniej uwierzyć, że to właśnie tu, w Borownicy, małej wiosce w Gminie Bircza 77 lat temu rozegrała się jedna z bitew kampanii wrześniowej. To tutaj został rozbity 17 Pułk Piechoty pod dowództwem podpułkownika dypl. Beniamina Piotra Kotarby, to tutaj w 1945 r. bestialsko zamordowano wielu mieszkańców wioski, których mogił nigdy nie odnaleziono.

Reprezentacja naszej szkoły (17 uczniów), towarzysząc pani Wójt Gminy Dynów Krystynie Sówce, miała zaszczyt uczestniczyć w tej pięknej uroczystości, której hasłem były słowa Gloria victis (chwała zwyciężonym). Licznie zgromadzonych gości tj. przedstawicieli sejmu, władz wojewódzkich i lokalnych, reprezentantów wojska, służb mundurowych, orkiestry, rodzin poległych i pomordowanych, uczniów i mieszkańców powitał wójt Gminy Bircza. Potem były znicze i kwiaty składane przez liczne delegacje w miejscu pamięci, msza i przemarsz na cmentarz, gdzie spoczywa płk Beniamin Piotr Kotarba.
Bracia żołnierze apelem pamięci i salwą honorową uczcili tych, którzy oddali życie za ojczyznę. My również złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze i pochyliliśmy się nad mogiłami ludzi, dla których największą wartością była ojczyzna.
Była to inna lekcja historii na żywo; lekcja patriotyzmu, bo jak powiedział miejscowy ksiądz w pięknym kazaniu, że dzisiaj patriotyzm to  wychowanie wartościowego człowieka, więc jako szkoła mamy swoją cegiełkę w tej pięknej pracy. A wykonali ją dla uczniów dyrektor Józef Stolarczyk oraz nauczyciele Maria Stolarczyk, Jolanta Wójcik oraz Piotr Bielec.

 

 

 

Informacja o obchodach rocznicowych w Borownicy 11 września 2016 r.

252b895f4400fb6a6788857f4f230ccc

Zbiórka wyjeżdżających: Laskówka 9:30 Bachórz 9:45

Program uroczystości:

– 11:00 Przy pomniku pomordowanych mieszkańców Borownicy

hymn państwowy, wystąpienia, marsz powitalny 17 Pułku Piechoty, rys historyczny walk we wrześniu 1939 r., wręczenie odznaczeń, modlitwa i złożenie wieńców oraz zapalenie zniczy

– 12:00 msza św. w intencji poległych i zmarłych żołnierzy 17 Pułku Piechoty

– 13:30 modlitwa za poległych i zmarłych żołnierzy 17 Pułku Piechoty

apel pamięci, złożenie wiązanek kwiatów, zapalenie zniczy

– 14:30 spotkanie pokoleń na biwaku

koncert orkiestry dętej, koncert zespołu muzyczno-wokalnego, degustacja tradycyjnej wojskowej grochówki

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

poczatek_roku_1

”Nowy rok szkolny 2016/2017 uważam za rozpoczęty” – tak zakończył swoje przemówienie dyrektor J. Stolarczyk. Wcześniej powitał wszystkich uczniów, szczególnie ciepło tych, którzy od tego roku będą uczęszczali do naszej szkoły, rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi. Życzył owocnej pracy, rozwijania talentów, miłego pobytu w szkole.

O godzinie 8:00 wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele wysłuchali mszy świętej, w czasie której ksiądz proboszcz również mówił o pomnażaniu talentów, potrzebie pracy nad swoim charakterem i zachęcał do czerpania radości z nauki, podkreślając, że najważniejszy jest start.
A zatem udanego startu!

 

 

Zaproszenie do udziału w uroczystościach patriotycznych w Borownicy

Wrzesień

Kształtowanie postaw i wychowanie do wartości to najważniejszy z kierunków realizacji polityki oświatowej na najbliższy rok szkolny. Miesiąc wrzesień będzie w naszej szkole miesiącem pamięci. Jako dyrektor szkoły, już dzisiaj zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wyjazdu w dniu 11 września do Borownicy na obchody 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej i stoczonego tam boju 17 pułku piechoty. W programie uroczystości znajdą się m.in.:

 • Marsz powitalny 17 pp,
 • Rys historyczny walk we wrześniu 1939 r.,
 • Wręczenie odznaczeń,
 • Złożenie wieńców, wiązanek kwiatów, zapalenie zniczy,
 • Msza święta w intencji poległych, zaginionych i zmarłych żołnierzy 17 pp,
 • Apel pamięci,
 • Koncert orkiestry dętej oraz zespołu muzyczno-wokalnego.

Wszystkich chętnych do wyjazdu uczniów proszę o zapisywanie się u dyrektora szkoły.

Wyszukiwarka
Linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej