Aktualności 2023/2024
Ogólnopolskie Konkursy SKO
Warto spróbować swoich sił. Zachęcamy do odwiedzania naszego bloga
Dzień Teatru
27 marca obchodzony jest Dzień Teatru.
W związku z tym wydarzeniem Gminna biblioteka przeprowadza cykl marcowych spotkań dotyczących różnych form teatru.
Pierwsze spotkanie odbyło się z Uczniami klasy pierwszej oraz trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Bachorzu.
Obcowanie z książką, miało charakter spotkania z Teatrzykiem Kamishibai – światem bajek zamkniętym w małej drewnianej skrzynce. To japońska technika opowiadania, wykorzystująca kartonowe, duże plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę z okienkiem do ukazywania kolejnych plansz. Kamishibai to forma małego spektaklu teatralnego, rozwijająca wyczucie języka i poszerzająca słownictwo. Bawi i uczy, zabierając dzieci w podróż do magicznej krainy teatru i literatury jednocześnie.
Podczas zajęć zostały przedstawione historie Kamishibai pt. ” Gburoludki już znają Proszę, Dziękuję, Przepraszam” oraz bajka terapeutyczna o tolerancji i akceptacji „Ula jest inna”. Uczniowie poznali także literaturę z zakresu omawianej tematyki oraz zasady dobrych manier i zachowania się w teatrze. Poznali również inną formę teatru czyli Pacynki. Serdecznie dziękuję za współpracę oraz skorzystanie z oferty GBP Dynów.
Konkurs plastyczny o puchar Zarządu CZG „Eko-Logiczni”
Audycja muzyczna YAMAHA – instrumenty dęte blaszane
Dzień Sołtysa
Panu Sołtysowi wsi Bachórz Stanisławowi Hadam życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości w rozwiązywaniu problemów społeczności lokalnej, sukcesów w działalności sołeckiej, satysfakcji ze sprawowanej funkcji Gospodarza Wsi i samych szczęśliwych mieszkańców.
Uroczyste ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – OSP Bachórz
9 marca w Remizie OSP Bachórz odbyło się uroczyste ślubowanie druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Bachórzu. Dzieci na Zebraniu Sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Bachórzu, złożyły uroczystą przysięgę, że będą przestrzegać postanowień Statutu OSP i Regulaminu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, pogłębiać wiedzę pożarniczą, postępować uczciwie, wykonywać sumiennie polecenia przełożonych i być wzorem w przestrzeganiu zasad ochrony przeciwpożarowej. W wydarzeniu uczestniczyli licznie zaproszeni goście w tym Wójt Gminy Dynów, Pan Wojciech Piech, druhowie OSP Bachórz i rodzice. Do ślubowania przystąpili: Maja Smyczyńska, Eryk Twardy, Gabriela Smyczyńska, Jan Hadam, Zuzanna Domińczyk, Antonina Kaszycka, Mateusz Kiełbasa, Adam Szpak, Milena Twardy, Konrad Bińczak i Kacper Mołoń.
Serdecznie gratulujemy dzieciom odwagi i podziwiamy zaangażowanie, które włożyli w przygotowanie do wstąpienia, do MDP. O tym, że dla naszych najmłodszych druhów wstąpienie do MDP jest ważnym wydarzeniem świadczy fakt, że wszyscy chętnie i regularnie spotykają się w Remizie, gdzie poznają sprzęt ratowniczo-gaśniczy i przyglądają się przygotowaniom do wyjazdu na akcję. Opiekę nad członkami MDP sprawuje Filip Trawka. Życzymy, by ten zapał pozwolił wam dobrze przygotować się do pełnienia tej odpowiedzialnej służby. Mamy również nadzieję, że po osiągnięciu pełnoletności wszyscy wstąpcie w szeregi OSP Bachórz. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Prezesowi OSP Bachórz, Stanisławowi Hadamowi za przyjęcie uczniów naszej szkoły w szeregi MDP i dziękujemy za stałą współpracę ze szkołą.
DZIEŃ KOBIET
DZIEŃ KOBIET W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
Dziś z okazji Dnia Kobiet oraz nadchodzącego Dnia Mężczyzn na wszystkich młodszych oraz starszych czekała miła niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców.
Bardzo dziękujemy za ten miły gest.
Wszystkim kobietom życzymy miłego świętowania
SKO sponsorem pomocy dydaktycznych do lekcji przyrody i fizyki
Udział naszej szkoły w programie SKO daje nam możliwość do wielu aktywności, dzięki którym udaje nam się zdobywać cenne nagrody, zarówno dla szkoły, jak i dla uczniów indywidualnie. Przedsiębiorczość i zaangażowanie w działania projektowe wpływa pozytywnie na pozyskanie środków na koncie SKO Plan Szkoły. Gromadzimy tam pieniądze, które stanowią wygraną w Konkursie SKO dla Szkół, w konkursie na Blog Miesiąca i te które wypracowujemy sami, czyli np. ze zbiórki puszek. To właśnie z tych środków zakupiliśmy : Duży zestaw klasowy do magnetyzmu i Zestaw do doświadczeń z elektrostatyki z elektroskopem, za kwotę 560 zł. Pomoce już spodobały się uczniom, którzy zapoznali się z ich zastosowaniem i dowiedzieli się od pani Eli do czego służą. Nauka przez doświadczenie jest najlepszą formą zdobywania wiedzy i umiejętności. Lekcje fizyki i przyrody będą ciekawsze i bardziej atrakcyjne dla uczniów. Bardzo cieszy fakt, że przedsiębiorczość naszych uczniów przekłada się na realne wsparcie szkolnej bazy dydaktycznej.
Ciekawe zajęcia
Kolejne ciekawe zajęcia za nami. Serdecznie dziękujemy pani Ewelina Potoczny GBP Dynów za rozbudzenie w naszych uczniach kreatywności i pobudzenie do działania za pomocą ciekawych pomocy dydaktycznych. Dziękujemy i czekamy na kolejne inspirujące tematy.
Różowa Skrzyneczka
Miło nam poinformować, że w naszej szkole także pojawiła się Różowa Skrzyneczka, wyposażona w niezbędne środki higieniczne.
Wystawa Mobilna Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”
Każda innowacja zaczyna się od pomysłu. Przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły, którzy 29 lutego gościli w Szkole Podstawowej w Łubnie, gdzie mogli wziąć udział w niezwykłej prezentacji, przygotowanej przez pracowników Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz w Rzeszowie.
Młodzież z zaciekawieniem odkrywała tajniki wiedzy, mając okazję eksperymentować, testować, przeprowadzać doświadczenia z wykorzystaniem interaktywnych eksponatów. Ta niecodzienna
wędrówka po świecie nauki, gdzie można wszystkiego dotknąć, doświadczyć i sprawdzić, pokazała uczniom, że nauka może być ciekawa, przyjemna i pożyteczna. Zaprzyjaźnionej szkole dziękujemy za zaproszenie.
Łyżwiarskie zabawy na lodowisku Lodowa Tafla w Błażowej
28 lutego bieżącego roku odbył się wyjazd uczniów klasy 6 i 7 na kryte lodowisko – Lodowa Tafla, które znajduje się w Błażowej. Głównym celem wyjazdu było propagowanie sportów zimowych oraz aktywnego stylu życia wśród uczniów naszej szkoły. Jazda na łyżwach sprawiła wiele radości, stała się okazją do integracji, ale przede wszystkim dała możliwość nauki jazdy na łyżwach. Zabawa na lodzie była wspaniała o czym świadczą zdjęcia. Uczniowie mieli okazję w praktyczny sposób przekonać się, że warto uprawiać łyżwiarstwo i inne sporty zimowe. Zapewniają one mnóstwo radości i satysfakcji, pozwalają poprawić kondycję i koordynacje ruchową oraz podnoszą adrenalinę.
Bardzo dziękujemy panu Piotrowi Bielcowi za zorganizowanie wyjazdu, natomiast pani Urszuli Toczek za sprawowaną nad uczniami opiekę.
Malowanie piaskiem
Kolejne ciekawe zajęcia biblioteczne za nami. Tym razem Pani Ewelina Potoczny z GBP Dynów zaproponowała „Słoneczkom” malowanie piaskiem. Dzieci z zainteresowaniem wykonywały piękne piaskowe rysunki.
Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia i już czekamy na następne
Zakup nowego sprzętu do ćwiczeń
Rada Rodziców pozyskała środki na zakup nowego sprzętu do ćwiczeń.
Dziękujemy
DZIEŃ DINOZAURA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
Spektakl teatralny „Tyja”
Zagrożenia dla relacji międzyludzkich, które wynikają z nadużywania telefonów w spektaklu „Tyja”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu teatralnym, „Tyja”. Występujacy na scenie Pan Jarosław Figura to od ponad 30 lat aktor i dyrektor techniczny Sceny Plastycznej KUL. Zagrał w ponad 2000 przedstawień Sceny Plastycznej. Wielokrotnie występował na teatralnych scenach Europy, ale także m.in. w Australii, Kanadzie, USA, Brazylia, Peru, Liban, Syria itp. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i skupieniem brali udział w spektaklu, którego temat był bardzo bliski każdemu z nich, biorąc pod uwagę wszechogarniającą nas możliwość korzystania z telefonów, laptopów, tabletów itp. Zadziwiające dla widzów spektaklu było zaangażowanie aktora, który był odtwórcą głównej roli, ale również dbał o dźwięk, scenografię i oświetlenie. Po zakończonym spektaklu Pan Jarosław nawiązał bardzo przyjazną relację z widzami, których zaprosił na scenę i dał możliwość wcielenia się w role głównych bohaterów. Ponadto uczniowie chętnie podjęli rozmowę o tym jak korzystanie z telefonów wpływa na relacje międzyludzkie.
Udział w spektaklu wzbudził u widzów refleksję nad tym, że w dzisiejszym świecie najpiękniej uzależnia elektronika i świat wirtualny i im bardziej nas pochłonie ta złudna ułuda szczęścia, tym głębiej wpadniemy w sidła samotności. Tylko relacja z drugim człowiekiem jest prawdziwa i może uratować nas przed samotnością.
Na ręce Pani Mariola Kaczor, Dyrektor GBP Dynów z/s w Bachórzu składamy serdeczne podziękowanie za zorganizowanie wydarzenia i zaproszenie uczniów naszej szkoły. Pozdrawiamy również Pana Jarosława Figurę, który wyraził chęć spotkania się powtórnie z naszą młodzieżą.
Każde „Ty” znajdzie w końcu swoje „Ja” – muszą się tylko szukać patrząc na dobre mapy, nie te z aplikacji Google, lecz z serca.
„Kim będę, gdy dorosnę?”
„Słoneczka” w tym tygodniu realizują temat „Kim będę, gdy dorosnę?”. Z tej okazji odwiedziła nas dziś pani Anna Wrońska, mama Alinki. Nasz gość przedstawił dzieciom swoją pracę i pasję. Dzieci mogły wspólnie, za pomocą profesjonalnych materiałów – płótna, sztalug, pędzli oraz farb stworzyć obraz przedstawiający martwą naturę. Bardzo dziękujemy pani Annie za poświęcony nam czas i przedstawienie pracy plastyka oraz zaciekawienie tematem malarstwa.
KONKURS „OZDOBA NA STÓŁ WIELKANOCNY”
REKRUTACJA 2024/2025
Informuję, iż podpisane zostało Zarzadzenie Wójta Gminy Dynów w sprawie postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych i klasy I szkoły podstawowej.
Rodzice dzieci, które w roku szkolnym 2023/2024 uczęszczają do oddziału przedszkolnego, proszeni są o złożenie deklaracji kontynuacji wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2024/2025. Druki dostępne u wychowawców lub do pobrania tutaj.
Rodzice dzieci (roczniki: 2018, 2019, 2020, 2021), które w roku szkolnym 2024/2025 chcą uczęszczać do oddziału przedszkolnego proszeni są o złożenie karty zgłoszenia/zapisu do oddziału przedszkolnego. Druki dostępne u wychowawców lub do pobrania tutaj.
Rodzice dzieci siedmioletnich (rocznik 2017) zameldowanych lub zamieszkałych w Bachórzu i Laskówce składają zgłoszenie dziecka do klasy I szkoły podstawowej. Druki dostępne w szkole lub do pobrania tutaj.
Rodzice dzieci siedmioletnich (rocznik 2017) spoza obwodu szkoły składają wniosek o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej. Druki dostępne w szkole lub do pobrania tutaj.
Mile widziane będą dzieci spoza Bachórza i Laskówki w naszych oddziałach przedszkolnych, w klasie I oraz w pozostałych klasach.
Zarządzenie Wójta Gminy Dynów rekrutacja 2024-2025
Zgloszenie-zapis-do-oddzialu-przedszkolnego
Deklaracja-rodzicow-o-kontynuowaniu-wychowania-przedszkolnego
Zgłoszenie-do-klasy-I-dzieci-z-obwodu
Wniosek-do-klasy-I-dzieci-spoza-obwodu
Podaruj 1,5 % podatku
Warsztaty meteorologiczne „Gdzie jest burza?
Otaczający nas świat jest pełen tajemnic. Aby lepiej zrozumieć zjawiska pogodowe, najlepiej poznawać je poprzez doświadczenia i eksperymenty. Dzisiaj skupiliśmy się na treściach z zakresu geografii. Dzięki współpracy z Radą Rodziców zaoferowaliśmy naszym uczniom warsztaty edukacyjne, podczas których mogli się dowiedzieć: dlaczego Słońce nas ogrzewa, jak powstaje wiatr, co to jest mgła a czym jest chmura, kiedy spadnie deszcz i jakie mogą być skutki ulewy. Na zajęciach wykorzystaliśmy m.in. sztuczną chmurę, symulator wiatru, symulator powodzi błyskawicznej, symulator burzy, pioruna oraz tornada. Dzięki praktycznym zajęciom, towarzyszącym im przeżyciom i emocjom, tak podana wiedza będzie trwała i zrozumiała dla wszystkich.
Rada Rodziców składa serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji warsztatów i przekazanie środków Wójtowi Gminy Dynów Panu Wojciechowi Piech oraz Panu Witoldowi Siry, a także za pomoc w pozyskaniu niezbędnych środków Panu Adamowi Piorun.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Moniki Stokłosa-Piorun – Przewodniczącej Rady Rodziców oraz do Pani Jadwigi Kołodziejczyk, za bardzo duży wkład pracy w przebieg zajęć, za asystowanie podczas eksperymentów, dbałość o bezpieczeństwo uczestników i kompleksowy nadzór nad całością przedsięwzięcia.
Zajęcia „Dawniej i dziś”
24.01.2024 uczniowie klasy drugiej wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez Panią Ewelinę Potoczny z GBP Dynów z siedzibą w Bachórzu. Tematem zajęć było „Dawniej i dziś „. Na podstawie książek uczniowie mieli okazję poznać jak dzieci żyły sto lat temu, a jak żyją dziś. Przenieśliśmy się w czasie, by porównać okres bardzo odległy z tym współczesnym. Dzieci zapoznały się również z zabawkami jakie były kiedyś i przedmiotami codziennego użytku. Serdecznie dziękujemy pani Ewelinie za przeprowadzone zajęcia i zapraszamy do dalszej współpracy.
Szkolny konkurs SKO
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w szkolnym konkursie SKO. Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu zachęcającego do odwiedzania naszego szkolnego bloga SKO. Prace należy dostarczyć do 12 lutego. Zachęcamy do udziału.
ZABAWA CHOINKOWA 2024
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „SŁONECZKA”
Konkurs Bożonarodzeniowy „RADOSNE ŚWIĘTA – TWÓRCZE ŚWIĘTA”
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Szkoła Muzyczna YAMAHA
Kolejna audycja Szkoły Muzycznej YAMAHA za nami. Tym razem gościły u nas instrumenty klawiszowe
ZABAWA CHOINKOWA
W dniu 28.01.2024 r. Rada Rodziców wraz z Trójkami Klasowymi pragnie zaprosić dzieci i młodzież na Zabawę Choinkową w naszej szkole. Dzieci zapraszamy wraz z rodzicem/opiekunem.
Start godzina 15.00.
Dzieci, które wpłaciły na Radę Rodziców-wstęp bezpłatny.
Dzieci, które nie uiściły tej wpłaty wstęp 10 zł.
Dzieci spoza naszej szkoły, które chcą wziąć udział również serdecznie zapraszamy-koszt uczestnictwa to 10 zł (płatne w dniu zabawy choinkowej gotówką).
Bardzo proszę o zgłaszanie dzieci do Trójek Klasowych do dnia 26.01.2024 r. ze względu na to, że dzieci będą mieć zorganizowany poczęstunek.
Stroje karnawałowe mile widziane
Narciarska przygoda
Zajęcia dla przedszkolaków
Bardzo dziękujemy Pani Ewelinie Potoczny z GBP Dynów za przeprowadzenie interesujących zajęć dla przedszkolaków. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.
Korzystamy z oferty edukacyjnej Oddziału IPN w Rzeszowie
Poznajemy historię SKO
W ramach udziału naszej szkoły w konkursie SKO na szkolnych blogach, w styczniu realizujemy temat: SKO w naszej szkole, np. historia SKO w szkole, prezentacja działań podejmowanych przez społeczność SKO. W związku z tym zachęcamy uczniów do zgłębienia wiedzy na ten temat poprzez rozmowy z rodzicami, dziadkami. Zachęcamy do odszukania gadżetów SKO z dawnych lat i przekazania ich do naszej szkolnej kolekcji. Prośbę swą kierujemy do uczniów ale również do sympatyków naszej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na wasze ciekawe odkrycia pośród domowych pamiątek i opowieści o oszczędzaniu w SKO.
SKO sponsorem zabawek do przedszkola
Udział w programie SKO to nie tylko nauka oszczędzania. To także edukacja ekologiczna, nauka segregowania odpadów, oszczędzanie wody i niemarnowanie żywności. SKO-wicze uczą się również bezpieczeństwa w sieci i zdobywają umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki publikacjom i materiałom edukacyjnym zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania.
Nasza szkoła prowadzi swojego autorskiego bloga na platformie Szkolne Blogi, na którym prezentowane są zadania wynikające z udziału w programie https://www.szkolneblogi.pl/…/szkola-podstawowa-w…/. Bierzemy również udział w konkursach realizowanych na blogu i za miesiąc październik zdobyliśmy nagrodę pierwszego stopnia 1000zł. Cieszymy się, że nasze działania w programie SKO na Szkolnych Blogach zostały docenione, jednocześnie zachęcamy wszystkich uczniów do odwiedzania naszego bloga, na którym publikujemy ciekawe konkursy ogólnopolskie i ciekawostki z naszego szkolnego działania w SKO. Zachęcamy do polubiania i komentowania postów, dzięki temu mamy szansę na wygraną dla naszej szkoły.
Za wygrane pieniążki zostały zakupione zabawki dla przedszkolaków z grupy „Słoneczka”, z których będą niewątpliwie korzystać wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola. Kuchnia, zestaw majsterkowicza i zegar bardzo ucieszyły dzieci. Na pierwszą kawę przedszkolaki zaprosiły oczywiście Pana Dyrektora. Mamy nadzieję, że pan Jan ucieszy się z małych pomocników, którzy chętnie pomogą, wykorzystując nowy sprzęt.
SPOTKANIE WIGILIJNE
KONKURS PRZEDSZKOLNY „MOJA CHOINKA”
W tym tygodniu odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu przedszkolnego „Moja choinka”. Został on zorganizowany przez wychowawców oddziałów przedszkolnych przy współpracy z Radą rodziców oraz Gminną Komisją ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jego celem było pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz rozwijanie kreatywności i zdolności plastycznych. Wzięły w nim udział wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz ze swoim rodzicami, czego efektem były przepiękne prace, które podziwialiśmy na wystawach w obydwu grupach. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych pomysłów oraz talentu.
GALA IX EDYCJI GMINNEGO KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO
Książka „Kazimierz Tarnawski – malarz nieprofesjonalny”
Książka „Kazimierz Tarnawski – malarz nieprofesjonalny” jest monografią przybliżającą życie i twórczość malarza amatora z Bachórza, gm. Dynów, ale również jest opowieścią o potrzebie tworzenia i samorealizacji. Jest próbą odpowiedzi na pytanie, o rolę sztuki w życiu człowieka. Zawiera rozdziały zatytułowane Sztuka nieprofesjonalna i Artysta nieprofesjonalny, które są teoretycznym
wprowadzeniem w różne rodzaje twórczości wykonywanej przez osoby bez wykształcenia plastycznego oraz pokazaniem ludzi, w których życie wkrada się aktywność artystyczna i staje się pasją, hobby lub sposobem życia, a czasem zarobkowania. W dalszej części książki scharakteryzowano życie i sztukę twórcy.
Tarnawski urodził się 22 czerwca 1916 roku, a zmarł w 30 października 1993 roku w Domu Pogodnej Starości im. św. Brata Alberta Dynowie. Twórca przez całe swoje ubogie życie był cierpliwym opisywaczem rzeczywistości według społecznie akceptowanego wzorca. Malarstwo go pochłaniało i dzięki niemu odnajdywał radość życia, jak również akceptację i uznanie społeczne. Malarz miał swój odrębny świat, który przesądzał o charakterze jego obrazów, ale także był otwarty na sugestie innych osób, na gusta odbiorców, na lokalne zapotrzebowanie.
W książce Kazimierz Tarnawski – malarz nieprofesjonalny mamy biografię, rozważania o sztuce nieprofesjonalnej, panoramę życia społecznego i kulturalnego podkarpackiej wsi oraz nawiązania do sztuki ludowej. Monografię wzbogaca katalog obrazów artysty, które nadal znajdują się w wielu domach Pogórza Dynowskiego i Przemyskiego, a także muzeach Podkarpacia.
https://mnzp.pl/…/kazimierz-tarnawski-malarz…
Wernisaż wystawy prac Kazimierza Tarnawskiego
15 grudnia 2023 roku w Muzeum Historii Miasta Przemyśla odbył się wernisaż wystawy pod tytułem „Kazimierz Tarnawski – malarz nieprofesjonalny”.
Wystawa prezentuje dorobek artystyczny malarza z Bachórza, który przez całe swoje życie tworzył malunki dla siebie i ludzi ze swego otoczenia. Dla Tarnawskiego malarstwo nie było dodatkiem do życia, jak dla wielu twórców – amatorów, ale całym życiem. Tworzenie obrazów pochłaniało go i dzięki niemu odnajdywał radość życia, spełnienie, jak również akceptację i uznanie społeczne.
Sztuka malarza z Bachórza wyrasta z „pnia ludowego”, ale zaskakuje też ciekawymi rozwiązaniami plastycznymi i różnorodną tematyką. Za życia nie miał możliwości zaprezentowania swojej twórczości szerszej publiczności, dlatego w trzydziestą rocznicę śmierci, która przypada w tym roku, przygotowano wernisaż prac, które są w zbiorach muzealnych i u osób prywatnych.
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 3 kwietnia 2024 r.
Wystawie towarzyszy znakomita publikacja autorstwa kurator wystawy, Pani dr Małgorzaty Dziura, prezentująca dorobek Kazimierza Tarnawskiego wraz z mało znanym dotychczas biogramem malarza.
Magia świąt Bożego Narodzenia
W dniu 6.12.2023r. klasę 3 odwiedziła P. Ewelina Potoczny z GBP Dynów i przeniosła w magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Tematem przewodnim spotkania była książka pt. „Polskie Obrzędy i Zwyczaje” oraz książka pt.”Jak Zrzęduś chciał popsuć święta”. Dziewczynki poznały dawne tradycje, zwyczaje, potrawy i wspólnie dyskutowały jak to wygląda w dzisiejszych czasach. Zagrały w świąteczne domino a na koniec wykonały wspólnie ozdoby z masy porcelanowej, które powieszą na choinkach w swoich domach.
Dziękujemy Pani Ewelinie za super zajęcia i z niecierpliwością czekamy na kolejne.
Podziękowanie
Dzięki naszym Darczyńcom zakupiliśmy nowy stół do tenisa stołowego. Będzie on służył uczniom jako element zdrowej rozrywki. Dziękujemy i liczymy na kontynuację Państwa wsparcia w przyszłym roku. Zachęcamy też szersze grono rodziców do włączenia się we wspieranie tym sposobem szkoły Waszych dzieci.
Ogólnopolski Konkurs SKO „Jestem bezpieczny tu i tam, bezpieczne zasady znam”
Nasi uczniowie – Kornelia z klasy I i Szymon z klasy II odebrali nagrody, które zdobyli uczestnicząc w Ogólnopolskim Konkursie SKO „Jestem bezpieczny tu i tam, bezpieczne zasady znam”. Uczniom gratulujemy wiedzy, która jest niezbędna w życiu, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym.
Wystawa prac Kazimierza Tarnawskiego
Dla osób zainteresowanych uczestnictwem w uroczystym otwarciu wystawy prac Kazimierza Tarnawskiego, ponawiamy zaproszenie i zachęcamy do udziału w wernisażu. Będzie to okazja do nadania rozgłosu wystawie, do spotkania przyjaciół i znajomych bohatera wystawy oraz osób interesujących się malarstwem nieprofesjonalnym. Wernisaż odbędzie się dnia 15 grudnia (piątek) 2023 r. o godz. 13:00 w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9. Dla uświetnienia tego wydarzenia zaplanowano promocję książki Pani dr Małgorzaty Dziura „Kazimierz Tarnawski – malarz nieprofesjonalny”.
WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH I W SZKOLE
Dziękujemy także rodzicom, którzy dzisiaj stali się pomocnikami św. Mikołaja
6 Bieg Mikołajkowy z udziałem uczniów naszej szkoły
W 6 Biegu Mikołajkowym, który został zorganizowany przez Aktywny Dynów wzięła udział liczna reprezentacja uczniów i przedszkolaków z naszej szkoły. Wszyscy dzielnie pokonali trasę biegu, wbiegli na metę i najmłodsi odebrali zasłużone medale, natomiast rodzice, babcie i dziadkowie wsparli akcję charytatywną, która towarzyszyła dzisiejszemu biegowi. Nie należał on do łatwych ze względu na zimę, która zawitała z ogromną ilością śniegu. Tym bardziej więc gratulujemy wszystkim, którzy mimo zimna zjawili się na starcie i swoja obecnością, oraz wsparciem finansowym okazali solidarność z Antosiem Dudą, który również zjawił się, by powitać wszystkich. Nasi dzielni uczniowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przygotowali naleśniki, ze sprzedaży których dochód został przeznaczony na leczenie Antosia. Dziękujemy wszystkim za obecność. Fotorelacja zdradza ile radości było w dzisiejszym spotkaniu i bieganiu
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Bachórza gotowa do Biegu Mikołajkowego
Uczniowie naszej szkoły aktywnie działają w MDP przy OSP Bachórz i dzielnie reprezentują swoja jednostkę i naszą szkołę podczas różnych uroczystości i akcji społecznych. Dynów Biega – 6. Bieg Mikołajkowy organizowany przez Stowarzyszenie „Aktywny Dynów” jest jedną z nich. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do biegu Aktywnym Pomocnikom Świętego Mikołaja ze Stowarzyszenia Aktywny Dynów. To Wy zarażacie nas swoją energią i zapałem do pomagania.
Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnego biegu i wsparcia leczenia Antoniego Dudy. Razem z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą przy OSP Bachórz, biegnijmy w biegu charytatywnym. Z pewnością doceni to obecny na biegu Święty Mikołaj.
ZABAWA ANDRZEJKOWA
Andrzejki
Andrzejki to stary ludowy zwyczaj.
W Wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by w najróżniejszy sposób wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczają wielu przeżyć i emocji. W dniu 29.11 grupę naszych „Biedronek” odwiedziła P. Ewelina Potoczny z GBP Dynów zapoznała nas z tą tradycją, dzieci wysłuchały utworu „Woskowe wróżby”, później przyszła pora na wróżby, czy się spełnią – przyszłość pokaże . Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI
Dnia 27 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej w Bachórzu odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak złożyli oni przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie doskonale. Następnie zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz sposobem wypożyczania książek.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani wychowawczyni złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Uroczystość pasowania została połączona z trzecim etapem kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, przygotowanej z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Uczniowie otrzymali specjalnie przygotowaną dla nich książkę, zachęcającą do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Dzień Pluszowego Misia
Ogólnopolskiego Konkursu SKO
Uczeń naszej szkoły laureatem Ogólnopolskiego Konkursu dary jesieni w napisie SKO.
Miło nam poinformować, że uczeń Tomasz Majewski został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu i zajął 3 miejsce. W konkursie brali udział inni uczniowie naszej szkoły, którzy wykazali się pomysłowością, kreatywnością i godnie reprezentowali szkołę w konkursie. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia oraz zachęcamy do udziału w trwających konkursach, o których informujemy na gazetce SKO i na naszym blogu. Zachęcamy też do zaglądania, polubiania i komentowania naszego bloga.
Konkursy :
https://www.szkolneblogi.pl/…/mamy-wyniki-dary-jesieni/
https://www.szkolneblogi.pl/…/uwaga-konkurs…/
https://www.szkolneblogi.pl/…/test-wiedzy-ii…/
Wystawa prac Kazimierza Tarnawskiego
Z przyjemnością informujemy, że dzięki Pani dr Małgorzacie Dziura z Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, możemy na nowo odkryć malarstwo, pochodzącego z Bachórza, Kazimierza Tarnawskiego. Wystawa jego prac będzie miała miejsce w Muzeum Historii Miasta Przemyśla 15 grudnia 2023 r. Wystawie towarzyszyć będzie publikacja poświęcona naszemu artyście. Wystawa i publikacja są wyjątkową formą upamiętnienia artysty, ale są również wydarzeniem kulturalnym dla Bachórza i jego mieszkańców.
AUDYCJA SZKOŁY MUZYCZNEJ YAMAHA – INSTRUMENTY PERKUSYJNE
Dynów biega-6. Bieg Mikołajkowy
Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w Dynów Biega – 6. Bieg Mikołajkowy, podczas którego będą zbierane środki finansowe dla Antoniego Dudy.
Do zobaczenia 3 grudnia o 13:00 na dynowskim rynku!
IX EDYCJA GMINNEGO KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO 2023
IX EDYCJA GMINNEGO KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO 2023 – regulamin
Pomagamy Świętemu Mikołajowi
Wciąż możecie pomóc Świętemu Mikołajowi. Wystarczy niewiele, by sprawić żeby świąteczny czas był dla dzieci w hospicjum bardziej radosny.
Zachęcamy
Konkurs plastyczny „Jan Paweł II i Kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży”
Nasza uczennica – Blanka Martowicz nagrodzona w IV edycji konkursu plastycznego „Jan Paweł II i Kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży”
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Blanka Martowicz zajęła 3 miejsce w konkursie zorganizowanym dla szkół Dekanatu Dynowskiego w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie. Serdecznie gratulujemy Blance zdobytej nagrody. Dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie dziękujemy za zaproszenie do konkursu. Warto pielęgnować ukryte w uczniach talenty. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Teresa Siekaniec.
DZIEŃ PRAW DZIECKA
,,Spotkania z książką”
W dniu 15 listopada odbyły się warsztaty czytelnicze pt. ,,Spotkania z książką” w której uczestniczyła klasa 1 ze Szkoła Podstawowa W Bachorzu. Na zajęciach uczniowie zapoznali się z treścią książki pt: „Kot Papla i mleko” Joanny Krzyżanek. Wykonaliśmy również kota z wafli nawiązując do przepisów kulinarnych z książki Joanny Krzyżanek. Na zakończenie warsztatów powstały same twórcze i smaczne pyszności. Uczniowie mieli okazję zapoznać się także z inną przyniesioną literaturą dziecięcą. Spotkanie miało na celu zachęcenie dzieci do czytelnictwa oraz przybliżenie odpowiedniej dla dzieci literatury. Serdecznie dziękuję za współpracę oraz skorzystanie z oferty GBP Dynów
Udział uczniów naszej szkoły w Jesiennej Akcji Pola Nadziei
Jesienią wszystkie szkoły, które włączają się w Jesienną Akcję Pola Nadziei, na terenie swojej placówki sadzą symboliczne sadzonki żonkila. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji. To pierwszy etap kampanii, kolejny planowany jest wiosną, kiedy żonkile zakwitną. Wtedy zacznie się żonkilowa kwesta, zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na potrzeby podopiecznych placówek, między innymi Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie. Z niecierpliwością będziemy wyczekiwać pięknych kwiatów, które zobaczymy wiosną. Miło nam będzie obserwować wzrost i rozkwit pięknych kwiatów, które są symbolem nadziei i naszej współpracy z Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
105. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 13 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej w Bachórzu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed
odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.
Uczniowie klas II, VI i VII recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki oraz uczucia walczących o niepodległość. Na koniec uczennice z klasy III, w strojach symbolizujących barwy narodowe przedstawiły taniec, będący pięknym zwieńczeniem uroczystej akademii.
Przedświąteczna akcja Szkolnego Koła Caritas „To Ty bądź naszym Świętym Mikołajem”
Przedświąteczna akcja Szkolnego Koła Caritas „To Ty bądź naszym Świętym Mikołajem”
Wielkimi krokami zbliża się świąteczny czas. Dzieci już piszą listy do Świętego Mikołaja i z niecierpliwością oczekują na jego przybycie.
Są jednak sytuacje i miejsca, w których potrzeba szczególnego wsparcia i troski, by dzieci tam przebywające w wyjątkowy sposób poczuły magię świąt i zapomniały o troskach dnia codziennego.
Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem i wspomóc akcję Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci – To Ty bądź naszym Świętym Mikołajem.
Co należy zrobić ? Wystarczy zakupić wybrane z listy produkty https://tiny.pl/wwsw3 i dostarczyć je do szkoły.
Akcja trwa do 24 listopada.
Zachęcamy do wsparcia. Dzieci przebywające w hospicjum potrzebują naszego wsparcia materialnego i świadomości, że w trudnych chwilach swojego życia mają na kogo liczyć. Mamy przy tym okazję, by pomóc Świętemu Mikołajowi.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
KONKURS EKOLOGICZNY
Nasza szkoła bierze udział w Konkursie Ekologicznym „Makulaturę zbieramy, o środowisko dbamy”, który jest organizowany po raz drugi przez Celowy Związek Gmin Eko-Logiczni. Zachęcamy wszystkich, którzy posiadają makulaturę do gromadzenia jej w swoim domu i podobnie jak w ubiegłym roku w maju ogłosimy wielka zbiórkę w naszej szkole, dzięki której możemy wygrać dla szkoły cenne nagrody. Jeżeli jednak już teraz makulatura jest przygotowana do oddania, to prosimy o zgłaszanie chęci oddania makulatury w szkole. Zachęcamy do wsparcia naszej szkoły w tym konkursie.
KONKURS EKOLOGICZNY
Nasza szkoła bierze udział w Konkursie Ekologicznym „Zbiórki zużytych baterii”, który jest organizowany po raz drugi przez Celowy Związek Gmin Eko-Logiczni. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć naszą szkołę w tym konkursie a zwłaszcza uczniów do przynoszenia baterii. To również ważna lekcja ekologii, ponieważ baterie to bardzo niebezpieczny odpad zarówno dla środowiska, jak i dla człowieka. Zachęcamy do segregowania odpadów i przynoszenia zużytych baterii do naszej szkoły. Pojemnik na baterie znajduje się na korytarzu naszej szkoły obok automatu. Drodzy uczniowie liczymy na wasze zaangażowanie
ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA Z SKO W NASZEJ SZKOLE
We wtorek obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania, z tej to okazji SKO działające w naszej szkole zainspirowało naszych uczniów, by w szczególny sposób rozmawiać o metodach i sposobach na skuteczne oszczędzanie. Z pewnością najbardziej znaną metodą jest oszczędzanie poprzez wrzucanie pieniędzy zaoszczędzonych do skarbonki i właśnie owe skarbonki zdominowały dziś nasz szkolny korytarz. Uczniowie przynieśli swoje skarbonki z domu i okazuje się, że skarbonki są bardzo różne, bo wykonane z różnych materiałów ale mają też swoją historię o której dzieci chętnie dziś opowiadały. Każdy uczeń, który przyniósł skarbonkę mógł wziąć udział w loterii zorganizowanej przez SKO działające w naszej szkole i wylosować drobny upominek. Nad wszystkim czuwali wyjątkowi goście, którzy zawitali do nas na świętowanie Światowego Dnia Oszczędzania, maskotki SKO -Żyrafka Lokatka i Pancernik Hatetepes. Nasi uczniowie bardzo lubią te wizyty. Wnioskiem tego dnia jest to, że oszczędzać warto. Można gromadzić swoje oszczędności w skarbonce ale można też i warto oszczędności wpłacać na konto SKO – tam też znajduje się skarbonka (wirtualna i celowa), gdy ją zapełnimy możemy kupić wymarzoną rzecz i spełnić swoje marzenia. Zachęcamy do oszczędzania
Pamiętamy o zmarłych
Nasz udział w akcji „Światełko pamięci dla Łyczakowa”
W akcję co roku angażują się tysiące osób. Również uczniowie naszej szkoły mieli okazję okazać swoje wsparcie. Z zaangażowaniem wzięli udział w akcji, przynosząc białe i czerwone znicze. To ważne, by kształtować u dzieci od najmłodszych lat potrzebę pamięci o zmarłych i troskę o ich groby. W wymowny sposób brzmią słowa Józefa Piłsudskiego ” Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości”
Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów za to, że pomagają nam kształtować piękne postawy, uczyć dzieci szacunku i pamięci o przodkach. To również ważna lekcja historii. Dziękujemy.
PASOWANIE NA UCZNIA
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w grupie „Słoneczka” odbyła się 26 października. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali zgromadzili się zaproszeni goście. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla wielu z przedszkolaków był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromnym lizakiem przez Pana Dyrektora. Dla dzieci było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
W dniu 25 października odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne pt. „Pokonaj lęk i złość” oraz „Debata”. Adresatem przedsięwzięcia byli uczniowie kl. IV-VII. Warsztaty z ramienia Centrum Działań Profilaktycznych z siedzibą w Wieliczce przeprowadziła trenerka Pani Karolina Szczepanik. Zajęcia były niezwykle ciekawe, aktywizujące do wspólnej zabawy, nakłaniające do samodzielnej refleksji i wniosków.
Zakup zabawek do świetlicy szkolnej
Dziękujemy Radzie Rodziców
W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, działającej przy Szkole Podstawowej w Bachórzu za sfinansowanie zakupu zabawek do świetlicy szkolnej. Dzięki tej inicjatywie, pobyt dzieci na świetlicy będzie ciekawszy i przyjemniejszy. Zakupione sprzęty przysłużą się również do rozwoju intelektualnego dzieci, bowiem są to gry i zabawki o charakterze edukacyjnym
Kolejne talenciaki u nas
Jak się okazuje zbieranie Talenciaków dla naszej szkoły sprawia naszym uczniom i przedszkolakom ogromną przyjemność. Z radością przynoszą Talenciaki i wrzucają je do naszej szkolnej skrzynki. Dwa, trzy, pięć – każdy Talenciak się liczy. Są jednak osoby, które przynoszą większą ilość. Antosia Piorun przyniosła ostatnio aż 14, natomiast Antosia Kaszycka aż 37. Brawa dla wszystkich, którzy wspierają naszą szkołę. Dziękujemy
Spotkanie z policjantem
W poniedziałek, 23 października, w naszej szkole odbyło się – jak co roku – spotkanie z aspirantem sztabowym Tomaszem Surowiakiem z Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
Tematem przewodnim spotkania były prawne konsekwencje nieletnich sprawców czynów karalnych. Uczniowie zostali zapoznani m.in. z konsekwencjami wynikającymi ze stosowania używek i cyberprzestępczości, omówiony został temat odpowiedzialności karnej nieletnich za wykroczenia oraz przestępstwa takie jak bójki, rozboje, kradzieże czy niszczenie mienia. Uczniowie dowiedzieli się również, w jaki sposób mogą uniknąć różnego rodzaju zagrożeń.
Lekcja o oszczędzaniu z pracownikami banku
Uczniowie klasy pierwszej i nowi uczniowie, którzy dołączyli do naszej społeczności szkolnej wzięli udział w lekcji dotyczącej oszczędzania w SKO. Dzieci dowiedziały się na czym polega oszczędzanie w SKO i jak można przystąpić do programu. Atrakcją dla uczniów była obecność maskotek SKO – Żyrafki Lokatki i Pancernika Hatetepesa. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Banku PKO, Małgorzacie Maszczak-Paraniak i Pani Jolancie Kaszyckiej – opiekunce SKO z ramienia banku za przeprowadzone zajęcia i upominki dla dzieci. Dziękujemy również za wspieranie naszych działań w programie SKO, które zaowocowało zdobyciem drugiego miejsca i Srebrnej Odznaki. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Józefowi Stolarczykowi, który również wspiera działalność edukacyjną, przedsiębiorczość i zaangażowanie uczniów. A nade wszystko dziękujemy Wam drodzy rodzice, że wspieracie i mobilizujecie uczniów do działania, udziału w konkursach ogólnopolskich i nauce oszczędzania. Podziękowania kierujemy również do uczniów, dla których udział w programie SKO jest okazją do zdobycia wiadomości, umiejętności i jest również ciekawym doświadczeniem.
TEATRZYK „CENNE RADY”
Przedszkolaki z grupy „Słoneczka” i „Biedronki” oraz uczniowie klas I-III mieli okazję obejrzeć teatrzyk pt. „Cenne rady”. Celem tej bajki jest ukazanie zasad bezpiecznego zachowania na ulicy oraz w domu. Uczy, by nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości oraz nie przyjmować od nich prezentów.
Światełko pamięci dla Łyczakowa
Jak co roku nasza szkoła bierze udział w akcji „Światełko pamięci dla Łyczakowa”. Jest to akcja, którą koordynuje Telewizja Rzeszów. Zbieramy białe i czerwone znicze, które zostaną zawiezione na największe polskie nekropolie we Lwowie, ale też na małe cmentarze w obwodzie lwowskim. Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w akcji. Znicze przynosimy do wychowawców do 23 października.
GALA FINAŁOWA KONKURSU SKO DLA SZKÓŁ I NAUCZYCIELI
13 października 2023 r. w zabytkowym budynku Ufficio Primo w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu SKO dla Szkół i Nauczycieli, podczas której zostały wręczone nagrody platynowych, złotych i srebrnych odznak. Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazła się nasz szkoła. Szkoła Podstawowa w Bachórzu otrzymała Nagrodę II Stopnia, 2 500 zł i Srebrną Odznakę za wkład w rozwój edukacji dzieci i młodzieży w ramach programu Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego. Nagrodę w imieniu naszej szkoły odebrała pani Anna Kucz- Koszelnik, opiekun SKO w naszej szkole. Gala SKO była również okazją do wysłuchania wykładu pani Magdaleny Bigaj: „Dlaczego potrzebujemy higieny cyfrowej?”, która przez magazyn FORBES WOMAN została umieszczona na liście 100 KOBIET ROKU 2022. Wiceprezes PKO TFI Grzegorz Chłopek wystąpił z prelekcją : „Jak pogodzić inwestowanie z oszczędzaniem?”. Całe wydarzenie prowadził Tomasz Wolny a gwiazdą wieczoru była Natalia Kukulska. Bardzo cieszymy się, że nasza szkoła znalazła się w gronie najlepszych szkół w Polsce.
MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ DLA PANI URSZULI TOCZEK
13 października 2023 r. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyły się Wojewódzkie Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas których nauczycielom i pracownikom oświaty z województwa podkarpackiego wręczone zostały Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych nauczycieli znalazła się pani Urszula Toczek, która od wielu już lat jest nauczycielem Szkoły Podstawowej w Bachórzu. Pani Urszula została nagrodzona za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania Medalem Komisji Edukacji Narodowej , który otrzymała z rąk pani Kurator Małgorzaty Rauch. Serdecznie gratulujemy pani Urszuli i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.
SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM
Z okazji Dnia Drzewa, który przypada 10 października dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez pana Łukasza Sienko z Nadleśnictwo Dynów, Lasy Państwowe. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z pracą leśnika, a także zobaczyć i wypróbować profesjonalny sprzęt potrzebny w tym zawodzie. Z panem Łukaszem, który prywatnie jest tatusiem naszych przedszkolaków – Zosi i Karolka, rozmawialiśmy o znaczeniu drzew oraz o zasadach zachowania się w lesie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także piękne, drewniane układanki edukacyjne, jakie nasz gość przyniósł ze sobą. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe opaski odblaskowe oraz kolorowanki z mieszkańcami lasu.
Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi za ciekawą lekcję przyrody oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej nas natury.
Wycieczka
W dniu 10-11 X 2023 odbyła się wycieczka w Bieszczady. Celem naszej wyprawy pierwszego dnia wycieczki było wejście na Połoninę Wetlińską do nowej Chatki Puchatka. Wszyscy wykazali się dobrą kondycją i pokonali trasę bez większych problemów. Po obiedzie i krótkiej regeneracji sił, chętni uczestniczyli w zajęciach sportowych na boisku przy Ośrodku Wypoczynkowym w Nasicznem. Wieczorem przyszedł czas na integrację przy ognisku, pieczenie kiełbasy i wspólne zabawy.
W drugim dniu wycieczki niewątpliwą atrakcją był przejazd kolejką gondolową na wieżę widokową, z której podziwialiśmy urokliwe widok Bieszczad.
Udział w zajęciach z animatorem w parku rozrywki Tajemnicza Solina, dostarczył nam wiele radości, pozwolił głębiej poznać krainy Biesów i Czadów.
Ostatnim akcentem naszej wyprawy był spacer po koronie solińskiej zapory i zakup pamiątek.
Przypominamy o tym, że nasza szkoła bierze udział w akcji Szkoły Pełne Talentów. Skrzynka z Talenciakami zapełnia się, co nas bardzo cieszy. Zarówno nasi uczniowie, jak i przedszkolaki dzielnie wspierają nasza szkołę. Oliwka, Emilka i Ala wrzuciły ostatnio Talenciaki a Antosia przyniosła aż 46 Talenciaków. Dziękujemy dziewczynkom i zachęcamy wszystkich do wspierania naszej szkoły w tej akcji. Poproście ciocie, wujków lub znajomych, którzy mogą przekazać Talenciaki dla naszej szkoły. Pamiętajcie liczy się kreatywność. Razem dla naszej szkoły
Dzień Edukacji Narodowej
150 – lecie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Parafii w Bachórzu
8 października obchodziliśmy 150 – lecie obecności Sióstr Służebniczek w Bachórzu. Obchody tak pięknego jubileuszu rozpoczęła uroczysta Msza Święta, w której uczestniczyły siostry, które posługiwały w Bachórzu i siostry, które przybyły ze Starej Wsi- z Zarządu Generalnego i z Przemyśla – z Zarządu Prowincjalnego. Wspólnie ze społecznością Bachórza dziękowaliśmy Bogu za dar obecności sióstr w naszej parafii, modliliśmy się o zdrowie dla całego zgromadzenia i o nowe powołania. Korzystając z okazji warto sięgnąć pamięcią do historii powstania ochronki w Bachórzu. Prezentację na ten temat przedstawił Pan Dyrektor Józef Stolarczyk, który jest ogromnym pasjonatem historii a zwłaszcza tej, która dotyczy Bachórza i najbliższych okolic. Podczas prelekcji wiele sióstr rozpoznało się na zdjęciach, na których również znajdują się absolwenci naszej szkoły i nauczyciele. Warto poznać historię okoliczności powstania ochronki, dlatego niedługo zamieścimy ją na stronie naszej szkoły. Uroczystości uświetnił występ Kapeli Bachórzanie, która w pięknym śpiewie przedstawiła historię powstania ochronki. Siostrom Służebniczkom składamy najserdeczniejsze życzenia, by w zdrowiu i radości realizowały swoje powołanie do służby Bogu i drugiemu człowiekowi
Baśnie, bajki, bajeczki…..
Bierzemy udział w akcji „#sadziMY„
Uczniowie klas 1-3 i przedszkolaki z grupy „Słoneczka” i „Biedronki” wzięli udział w V edycja ogólnopolskiej akcji #sadziMY , której inicjatorem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Andrzej Duda wraz z małżonką Panią Agatą Kornhauser- Duda. To już nasze kolejne drzewka, które sadzimy na terenie przyszkolnym w związku z akcją sadzenia drzew. Sadzonki pozyskaliśmy z siedziby Nadleśnictwo Dynów, Lasy Państwowe. Całą akcję poprzedziły zajęcia na temat sadzenia drzew, potrzeby dbania o przyrodę i pielęgnowania tych, które sadzimy po to, by ozdabiały teren przyszkolny i produkowały duże ilości tlenu. To była ciekawa lekcja przyrody.
AUDYCJA SZKOŁY MUZYCZNEJ YAMAHA
DZIEŃ CHŁOPAKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
Przedsiębiorczość się opłaca
Pierwsze Talenciaki już u nas
Przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w akcji Szkoły Pełne Talentów. Szkoły mogą wymieniać Talenciaki na supernagrody. Jak to działa? Wystarczy przynieść do szkoły Talenciaka i wrzucić go do odpowiedniego pudełka lub zeskanuj kod QR z Talenciaka i przypisz go do naszej szkoły. Zebrane punkty możemy wymienić na nagrody. Do wyboru mamy aż 120 nagród w 7 kategoriach. Dziękujemy tym uczniom, którzy już wsparli nasza akcję. Działajmy Razem dla Naszej szkoły.
Pomagamy i odbieramy podziękowania
„Nakręć się na pomaganie” to akcja, w którą chętnie włączają się wszyscy uczniowie naszej szkoły. W ubiegłym roku szkolnym udało się nam zebrać ogromną ilość nakrętek dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. I choć rok szkolny niedawno się rozpoczął nasi dzielni uczniowie już przynoszą nakrętki. Przypominamy i serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję i przynoszenie nakrętek do szkoły. Wspólnie nakręćmy się na pomaganie. Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci zawsze serdecznie dziękuje nam za okazywaną pomoc.
Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze
Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, na których jednostkę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Bachórz, reprezentują uczniowie naszej szkoły. Zachęcamy do odwiedzenia stoiska, na którym można wypić ciepła herbatkę, zjeść gorąca kiełbaskę i wesprzeć finansowo naszych młodych strażaków, którzy już w przyszłym roku chcą wziąć aktywny udział w zawodach. Zachęcamy do wsparcia naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej
Wygraliśmy Mobilną Pracownię Komputerową
W czerwcu, tuż przed wakacjami uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Uczestnicy mogli startować w trzech kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowane zostało zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego, dotyczącego bezpieczeństwa w sieci. Następnie w oparciu o zdobytą wiedzę, uczniowie przygotowali pracę plastyczną.
Jesteśmy wśród laureatów tego konkursu w kategorii klas VII-VIII, a nagrodą jest Mobilna Pracownia Komputerowa. Wyposażona jest w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Każdy zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom zaangażowanym w projekt: Bartłomiejowi Koszelnikowi i Maksymilianowi Łazuka. Koordynatorem projektu była Pani Elżbieta Ryś.
Konkurs został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji
DUT Rzeszów – rekrutacja, zimowy 23-24
OGŁOSZENIE DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Uprzejmie Informuję, że rodzice lub opiekunowie prawni, którzy nie mogą zapewnić opieki dziecku w godzinach po zakończonych zajęciach szkolnych w związku z czasem pracy lub innymi okolicznościami wymagającymi opieki w szkole, mogą złożyć deklarację zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Bachórzu na rok szkolny 2023/2024. Deklarację można pobrać w szkole lub tutaj świetlica
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024