Aktualności 2019/2020

Konkurs „List do Taty” – sukces Julii Paściak

W dniu 9 września w auli senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się organizowana wspólnie z Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim okręgowa gala konkursu „List do Taty”. Na galę przyjechali laureaci etapu okręgowego a także uczniowie, którzy otrzymali wyróżnienia razem ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Senator prof. Aleksander Bobko w swoim przemówieniu podkreślił wartość jakim w zmiennych czasach, w którym niekiedy brakuje stałych punktów odniesienia, są rodzice. Uczennica naszej szkoły Julia Paściak otrzymała jedno z wyróżnień i wraz ze swoją wychowawczynią panią Jolantą Wójcik uczestniczyła w tym doniosłym wydarzeniu.

Prezentacja wystawy „Opowieści wąskotorowe” w Muzeum w Przeworsku

Dnia 6 września br. w sali balowej Muzeum w Przeworsku dzieci i młodzież szkolna oraz członkowie Przeworskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej spotkali się, by obejrzeć wystawę „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej”. Koordynator wystawy mobilnej Józef Stolarczyk, dyrektor szkoły podstawowej w Bachórzu, przybliżył uczestnikom rys historyczny kolejki wąskotorowej oraz prezentował szczegółowo wystawę. Przeworscy czwartoklasiści żywo reagowali na podaną im wiedzę, zadawali liczne pytania i z zainteresowaniem oglądali wystawę.

Dziękujemy Zarządowi Kółka Rolniczego w Bachórzu

Bardzo serdecznie dziękujemy Zarządowi Kółka Rolniczego w Bachórzu za przekazanie 1500 zł z przeznaczeniem na zakup nowych mebli szkolnych w postaci szafek i regałów dla przedszkolaków.  To kolejne już wsparcie udzielone naszej szkole przez Kółko Rolnicze. Bardzo dziękujemy za zrozumienie potrzeb i doceniamy ofiarność na rzecz najmłodszych mieszkańców Bachórza.

Nowe zabawki w przedszkolu

W dniu dzisiejszym, ku wielkiej radości przedszkolaków, kurier dostarczył nową atrakcję zabawową – domek wielofunkcyjny. Dzięki ofiarności Rady Rodziców to już druga tego typu atrakcja. Wydano na nie 3500 zł za co bardzo dziękujemy.

Pierwsze dni w przedszkolu

Pragniemy, aby wszystkie przedszkolaki z uśmiechem przychodziły do naszego przedszkola. Dzisiaj dzieci były na spacerze. Zwiedziły szkołę i jej otoczenie. Zostały też zaproszone do dyrektora szkoły i poczęstowane słodyczami. Okres adaptacyjny przebiega pomyślnie a dzielne przedszkolaki wzorowo zjadają smaczne posiłki, leżakują oraz cieszą się wspólną zabawą. Dzieci wykonały też pierwsze prace plastyczne.

„Nasze Przedszkole” czeka na najmłodszych

Dnia 2 września najmłodsze dzieci rozpoczną wspólną przygodę w naszym przedszkolu. Będą mogły się poznać i wspólnie pobawić. Rodzice już w czwartek poznali otoczenie w jakim czas będą spędzać ich dzieci oraz osoby, pod opieką których teraz się znajdą. Wystrój pomieszczeń przedszkolnych przedstawiamy na załączonych zdjęciach. Niebawem pojawią się kolejne ciekawe elementy wyposażenia.

Podziękowanie za pomoc

Pod koniec sierpnia przekazaliśmy na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie kolejne dwa worki nakrętek zbieranych przez naszych uczniów w maju i czerwcu minionego roku szkolnego. To cegiełka, którą dołożyliśmy do pięknego dzieła pomocy tak małym, a tak bardzo doświadczonym przez los nieuleczalnie chorym dzieciom. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za wrażliwość na krzywdę małego człowieka i wsparcie akcji prowadzonej przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.