Strona Główna
Pożegnanie ósmej klasy
„Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego” – te słowa były mottem dzisiejszego wzruszającego apelu poświęconego pożegnaniu absolwentów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczął występ klasy VIII, która słowem mówionym i piosenką wyraziła wdzięczność nauczycielom, rodzicom i pracownikom obsługi za 9-letnią opiekę, wychowanie i pogłębianie wiedzy. Następnie młodsi koledzy z klasy VI humorystycznie pożegnali starszych kolegów. Rodzice uczniów aktywnie włączyli się w przygotowanie uroczystości i ze wzruszeniem oglądali swoje dzieci na scenie.
Kolejna klasa VIII opuściła mury naszej szkoły, będzie nam ich brakować, życzymy im sukcesów w dalszej nauce i powodzenia w życiu dorosłym. Dziękujemy również Radzie Rodziców z udział w dzisiejszej uroczystości.
Zajęcia SKO z Panią Dyrektor Banku PKO Małgorzata Maszczak-Paraniak
Szkoła Podstawowa w Bachórzu
nagrodzona za zbiórkę baterii i makulatury
Kolejna studni w Afryce
Gminne Święto Rodziny
Sakrament bierzmowania uczniów klasy ósmej
10 czerwca w kościele pw. Świętego Wojciecha w Bachórzu o godz. 11.00 młodzież z naszej szkoły otrzymała z rąk Biskupa Krzysztofa Chudzio sakrament bierzmowania. Uczniowie klas ósmych przygotowywali się to tego momentu przez udział w katechezie szkolnej i parafialnej już od klasy 6. Sakrament bierzmowania pomaga w dojrzałym przeżywaniu wiary, bronieniu jej i życiu według jej zasad. Mamy nadzieję że młodzież, która otrzymała ten sakrament dojrzałości chrześcijańskiej dobrze wykorzysta otrzymane dary w swoim życiu, o co zgodnie modlili się w czasie Mszy św. Ksiądz Biskup Krzysztof, Ksiądz Proboszcz Marek Cecuła, Dziekan naszego dekanatu Ksiądz Prałat Ryszard Panek oraz Ksiądz Kanonik Tadeusz Woźniak razem z rodzicami i świadkami bierzmowanych. Dziękujemy też wszystkim parafianom za modlitewne wsparcie naszej młodzieży. Do sakramentu bierzmowania młodzież przygotowała Siostra Małgorzata Sowa.
Procesja Bożego Ciała w Bachórzu 1 czerwca 1941 r.
Tak została utrwalona przez żołnierza niemieckiego procesja Bożego Ciała w Bachórzu 1 czerwca 1941 r.
MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY SPORTOWE
DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE „SŁONECZKA”
Dziś Dzień Mamy oraz Dzień Taty uczciła najmłodsza grupa – 3-4 – latków. Mali wykonawcy przygotowali wiersze, piosenki i tańce, aby w ten sposób wyrazić swoją miłość oraz wdzięczność dla najważniejszych osób w ich życiu – rodziców.
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka rozpoczęliśmy w naszej szkole od zajęć praktycznych prowadzonych przez Pracownię Artystyczną ” As” z Przegini. Zadaniem uczniów było wykonanie szkatułek metodą Decoupage. Uczniowie poradzili sobie wyśmienicie i przy okazji sprawdzili swoje możliwości manualne. Kolejną atrakcją były zawody prowadzone przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bachórzu. Panowie z dużym zaangażowaniem, profesjonalnie objaśniali uczniom zasady konkursu. Był przy tym dużo zabawy i sprawdzian, tym razem umiejętności sportowych. Strażacy bardzo chętnie włączają eis w życie szkoły, ilekroć zwrócimy się z taką prośbą, za co bardzo dziękujemy. Dzień zakończyła zabawa z Proszkami Holi. Dzieci bawiły się wyśmienicie i kolorowe wróciły do domów, żałując, że taki dzień jest tylko raz w roku.
Dziękujemy również Radzie Rodziców za włączenie się w organizację tego przedsięwzięcia, za napoje i poczęstunek
Święto Rodziny w Szkole Podstawowej w Bachórzu
Są takie dni w szkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie, na które czekają z wypiekami na twarzy. „Dzień rodziny”, to wspaniały czas zarówno dla rodziców, jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą, bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.
Z tej okazji, 29 maja odbyła się w naszej szkole uroczystość pod hasłem: „Rodzina to mały świat stworzony przez miłość”. Spotkanie rozpoczęło się od występu na tle pięknej dekoracji, w którym zaprezentowały się dzieci z wszystkich klas, kierując do swoich rodziców słowa wdzięczności za miłość, poświęcenie i trud wychowania.
Było pięknie, śpiewnie, patetycznie, niekiedy śmiesznie.
Na uroczystości pojawiło się wielu rodziców, wzruszonych i dumnych z występu swoich pociech.
Na koniec były życzenia i rodzinne zdjęcia, które z pewnością utrwalą te wyjątkowe chwile na dłużej.
Podziękowania należą się Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości i słodki poczęstunek.
AROMATERAPIA
Drugi dzień egzaminu
Pierwszy dzień egzaminu
Bardzo serdecznie dziękujemy firmie Bakeres Spółka ZOO za wsparcie finansowe, naszych Oddziałów Przedszkolnych.Dziękujemy również Panu Adam Piorun za koordynację wsparcia. Za otrzymane pieniądze, zostaną zakupione zabawki
Dni otwarte Szkoły Muzycznej w Dynowie
Nasi uczniowie 12 mają odwiedzili Szkołę Muzyczną w Dynowie. Mieli tam okazję posłuchać brzmienia różnych instrumentów. Podczas zajęć Pan Dyrektor opowiedział o tym jak wygląda nauka w szkole muzycznej i zachęcił do jej odwiedzenia w trakcie trwania „Dni otwartych szkoły”. Warto spróbować, może ktoś odkryje swoje muzyczne talenty.
„Makulaturę zbieramy – o środowisko dbamy”
W związku z tym, że nasza szkoła przystąpiła do konkursu ekologicznego organizowanego przez CZG Eko-Logiczni, zachęcamy uczniów naszej szkoły, mieszkańców Bachórza, do wsparcia naszej szkoły w realizacji zadania konkursowego. Makulaturę można przynosić od poniedziałku 15.05 do piątku 19.05 do naszej szkoły. Dzięki udziałowi w konkursie nasza szkoła może wygrać atrakcyjne nagrody. Razem dla naszej szkoły.
Urodziny Żyrafki Lokatki w Szkole Podstawowej w Bachórzu
Manewry ewakuacyjne w Szkole Podstawowej w Bachórzu
Pola Nadziei Edycja 2022/2023
Nasi uczniowie Mistrzami Wiedzy SKO
Uczniowie naszej szkoły w ramach programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności PKO BP, wzięli udział w III Teście Wiedzy SKO. Bank przygotował specjalny test z zagadnień, które są szczególnie istotne w dzisiejszym świecie. Wiedza, jaką należało się wykazać, dotyczyła finansów, oszczędzania, ekologii, aktywnego stylu życia, zdrowego odżywiania i cyberbezpieczeństwa. Udział w teście jest częścią sztandarowego „Konkursu SKO dla szkół”, w którym uczestniczy nasza szkoła. Nasi uczniowie poradzili sobie doskonale z rozwiązaniem testu, dlatego dyplomy Mistrza Wiedzy SKO wręczyła im sama Żyrafka Lokatka a towarzyszył jej Pancernik Hatetepes . Uczniowie otrzymali również drobne upominki od swoich ulubieńców. Gratulujemy naszym Mistrzom Wiedzy SKO.
Konkurs na “Eko-ozdobę Wielkanocną”
Warto promować postawy proekologiczne i uczyć dzieci tworzenia nowych rzeczy z surowców wtórnych. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zaprezentowali swoje pomysły i propozycje wykorzystania odpadów. Kreatywność i trud pracy został nagrodzony. Wyróżnieni w konkursie uczniowie otrzymali gadżety od organizatorów. Serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie. Wasze prace były naprawdę piękne.
Podkarpacka Tęcza
Matematyka, ekologia i SKO
Dzień Strażaka
SKO Blog Miesiąca – etap marcowy
Wiosenna akcja Pola Nadziei w naszej szkole
Konkurs „Znam symbole narodowe”.
Spotkanie z pracownikami służby więziennej
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z pracownikami służby więziennej z Przemyśla w ramach Ogólnopolskiego programu edukacyjnego związanego z prewencją przestępstw wśród dzieci i młodzieży pod hasłem „W służbie prawu” . Uczniowie wysłuchali informacji z zakresu edukacji prawnej młodzieży, a zatem od kiedy i na jakich zasadach można ponosić odpowiedzialność karną, co grozi nieletnim za łamanie prawa, jak wygląda życie w więzieniu i na czym polega praca w służbie więziennej. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudził pies tropiący wabiący się Nefra przed którym nie można zataić środków psychoaktywnych ani żadnych substancji odurzających. Uczniowie zadawali liczne pytania, a opiekun Nefry udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Spotkanie zakończyło się prezentacją umiejętności tropiących psa, co szczególnie podobało się uczniom.
Wycieczka do Wieliczki
UROCZYSTOŚCI TRZECIOMAJOWE W NASZEJ SZKOLE
Bardzo dziękujemy Pani Prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie Krystynie Dżuła, za wypożyczenie strojów teatralnych, które uświetniły występy naszych uczniów.
Dzień Ziemi
Dobry czas na turystykę historyczną
Wyruszyliśmy w niepewną pogodę, ale nie sposób było odkładać tej wyprawy na później, gdyż uczniowie klasy VIII byli zdeterminowani aby zrealizować dawno obiecaną wycieczkę. Naszym celem był krzyż i poznanie historii która z nim jest związana. Krzyż znajduje się w lesie pomiędzy Bachórzem, Laskówką i Szklarami i na mapie jest oznaczony jako „Tajemniczy Krzyż”. Jego tajemnica tkwi w braku wiedzy o zdarzeniu które upamiętnia. A upamiętnia tragiczną śmierć hrabiego Antoniego Dembińskiego (1844-1875) podczas polowania w dniu 11 listopada 1875 r. Pochodzący z Nienadowej właściciel dóbr ziemskich Bachów i Stupnica, polował tego dnia w lasach należących do Skrzyńskich. Jednym z czterech polujących był ks. Henryk Skrzyński (1821-1903). Co prawda posiadał majątek ziemski w Ustrobnej, gdzie zbudował kościół pw. św. Jana Kantego, ale z myśliwską pasją często polował w lasach należących do rodziny, czyli w Bachórzu i Laskówce. I to właśnie z jego ręki doznał śmiertelnego postrzału hrabia Antoni Dembiński. Ostatecznie nie wiemy kto ufundował krzyż. Mogła to być wspólna fundacja Dembińskich i Skrzyńskich. Krzyż mogła też ufundować wdowa po Antonim, Ludwika hr. z Borkowskich Dembińska.
Wycieczka do lasu okazała się ciekawym wydarzeniem klasowym. Dała możliwość odpoczynku od szkolnego hałasu, zaczerpnięcia czystego, zdrowego powietrza, możliwość obserwowania leśnych widoków. Historia połączona z wycieczką do lasu to jeden z lepszych pomysłów na edukację.
Aromaterapia
Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym #NaszaFlaga
Nasi szkolni wolontariusze zachęcają do wsparcia akcji Pola Nadziei
Akcja Pola Nadziei w naszej szkole
Wyjątkowi goście u „Biedronek”
Konkurs Ogólnopolski z okazji Dnia Ziemi
Wyjątkowi goście u „Słoneczek”
MAMY LAUREATÓW KONKURSU NA EKO-OZDOBĘ WIELKANOCNĄ
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE
Zachęcamy do obejrzenia filmu podsumowującego nasze działania
Udział Szkoły Podstawowej w Bachórzu w Konferencji w ramach akcji „Pola Nadziei”
„Eksperymentarium 3Z – Zobacz! Zbuduj! Zademonstruj!
Wolontariat.pdf
Wolontariat.pptx
SENSOPLASTYKA W GRUPIE „SŁONECZKA”
ŻYWA LEKCJA HISTORII
Wiosenny konkurs
Najnowszy artykuł wspomnieniowy o byłym uczniu naszej szkoły
w nowojorskim „Nowym Dzienniku”
20. rocznica śmierci Bolesława Wierzbiańskiego – współzałożyciela i pierwszego redaktora naczelnego „Nowego Dziennika”
IN MEMORIAM
Dzisiaj, 26 marca, mija dwudziesta rocznica śmierci Bolesława Wierzbiańskiego, urodzonego w Bachórzu dziennikarza, działacza polonijnego, twórcy i wydawcy „Nowego Dziennika”, Kawalera Orderu Orła Białego.
Pięć lat temu w „Nowym Dzienniku” ukazało się wspomnienie o rodzinie Wierzbiańskich.
https://drive.google.com/drive/folders/11-pPQcCEceBXkLgGTVXltFlcP39PGGfJ?usp=share_link
Spotkanie z Rodzicami
W dniu 20 marca 2023 r. (poniedziałek) o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów kl. I-VIII. Program spotkania:
- omówienie organizacji wycieczki szkolnej w ramach programu „Poznaj Polskę” (spotkanie w sali gimnastycznej),
- omówienie spraw wychowawczych w poszczególnych klasach połączone z wywiadówką (nie będzie spotkania w połowie kwietnia),
- wyłonienie przedstawicieli Rady Rodziców do komisji konkursowej (prosimy o obecność wszystkich przewodniczących Rad Oddziałowych Rodziców łącznie z Oddziałami Przedszkolnymi)
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Turnieju Piłki Siatkowej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Pawłokomie. Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy Dynów, Szkoła Podstawowa w Pawłokomie oraz Uczniowski Klub Sportowy w Dylągowej. Nasza drużyna w składzie: Zuzanna Dańczak, Bartłomiej Koszelnik, Szymon Kurasz, Marcelina Mołoń, Szymon Pluta, Wiktor Szpiech, Aleksandra Witek i Martyna Wymysło, zajęła II miejsce. Rywalizacja była zacięta, tym większa radość z zajęcia II-go miejsca. Gratulujemy!
#DBI – Bezpieczny Internet
„SŁONECZKA” NA WIOSENNYM SPACERZE
SENSOPLASTYKA W GRUPIE „BIEDRONKI”
Test wiedzy SKO
NAUCZYCIELE ORAZ PRACOWNICY NASZEJ SZKOŁY PODNOSZĄ SWOJE KWALIFIKACJE W ZAKRESIE UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY
21 marca – Światowy Dzień Zespołu Downa
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
ŻEGNAMY PANA EDMUNDA TARNAWSKIEGO
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI – ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA
Szkolny konkurs SKO
Samorząd Uczniowski pamięta
Światowy Dzień Recyklingu – baterie
Światowy Dzień Recyklingu – Nakrętki
W związku z obchodami Światowego Dnia Recyklingu przypominamy, że w naszej szkole trwa zbiórka nakrętek w ramach akcji „Nakręć się na pomaganie”. Wszyscy chętnie włączają się w zbiórkę. W naszej szkole nie wyrzucamy nakrętek do śmieci, ale oddajemy do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. To z pewnością zarówno charytatywne, jak i ekologiczne działanie, zdobyło w naszej szkole ogromną popularność i stało się codziennością. Dzięki temu, że uczymy dzieci segregowania śmieci ,przyczyniamy się do odzyskiwania surowców z odpadów.
Serdecznie dziękujemy naszym dzielnym uczniom i przedszkolakom oraz pracownikom szkoły za udział w zbiórce nakrętek. Z nadzieją obserwujemy waszą czujność w segregacji odpadów i radość, którą sprawia wam przynoszenie do szkoły nakrętek.
Dziękujemy i zbieramy dalej.
DZIEŃ KOBIET W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
DZIEŃ KOBIET W KLASACH I-III
Ogólnopolski Konkurs „Matematyczno-ekonomiczne potyczki z SKO”
Zapraszamy uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Matematyczno-ekonomiczne potyczki z SKO”. Szczegóły na naszym szkolnym blogu i na lekcjach matematyki.
SZKOŁA PODSTAWOWA W BACHÓRZU – szkolne blogi SKO
WYJAZD DO TEATRU MASKA KLAS I – III
7 marca uczniowie klas I – III byli na wycieczce w teatrze „Maska” w Rzeszowie. Obejrzeli tam spektakl pt. „Pradawne drzewo”, którego przesłaniem było przybliżenie najmłodszym historii powstania świata na bazie mitologii słowiańskiej. Uczniowie z uwagą wsłuchiwali się w przekazywane treści, żywo reagowali a potem, w szkole, dyskutowali na ten temat. Uzupełnieniem spektaklu była lekcja teatralna przeprowadzona po części na scenie a potem w muzeum teatralnym. Celem zorganizowania wycieczki było zapoczątkowanie kontaktu ze sztuka teatralną i zachęcenie do korzystania z tego dobra kultury. Wycieczka zakończyła się wizytą w McDonald’s.
DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE
150 lat posługi sióstr zakonnych w Bachórzu
W związku z przypadającym w tym roku 150-leciem posługi sióstr zakonnych w Bachórzu, zwracamy się z prośbą o odszukanie zdjęć z różnych okresów funkcjonowania naszej „ochronki”. Jako przykład zamieszczamy zdjęcie przedszkola działającego w domu sióstr Służebniczek w Bachórzu. Kiedyś siostry posiadały inny niż obecnie strój zakonny. Zdjęcia można zamieszczać w komentarzach. Im starsze, tym cenniejsze!
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, sposobami reagowania na zagrożenia płynące z nieumiejętnego korzystania z tego wynalazku. Była prezentacja, słowo mówione po to, aby uświadomić uczniom, jak zachować się w sieci, aby być bezpiecznym. To nie tylko dzień bezpiecznego Internetu, ale tydzień, miesiąc i o wiele dłużej.
Ankieta dotycząca dostępności i spożywania napojów energetyzujących
Malarz amator Kazimierz Tarnawski (1916-1993)
W tym roku mija 30 lat od śmierci miejscowego malarza Kazimierza Tarnawskiego. Zapomniany artysta tworzący w Bachórzu wart jest przypomnienia. Jeżeli posiadają Państwo jego prace, prosimy o wykonanie ich fotografii i przesłanie na adres gimbachorz@poczta.onet.pl. Mile widziane będą również zdjęcia malarza.
DZIEŃ DINOZAURA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
Rodzinny konkurs ekologiczny „Eko-ozdoba wielkanocna”
Międzygminny konkurs ekologiczny ,,Makulaturę zbieramy – o środowisko dbamy”
Zebranie Członków OSP w Bachórzu
Konkursie SKO „Przygoda Grosika”.
Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole
Sklep w Bachórzu
Fotografia z zasobów Archiwum Państwowego w Przemyślu. Fot. A. Baranowski
Budowa osiedla pracowników PGR w Bachórzu
Fotografia z zasobów Archiwum Państwowego w Przemyślu. Fot. K. Kłoda
Kapela z Państwowego Gospodarstwa Rolnego w Bachórzu
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego odbył się w naszej szkole apel z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczennice z klas piątej i szóstej, zrzeszone w szkolnym kole bibliotecznym, ukazały dzieje naszego języka na przestrzeni wieków oraz rolę, jaką odegrał on w historii naszego narodu. Wytłumaczyły również, jaką funkcję pełni język w życiu każdego narodu współcześnie i jak należy o niego dbać. Te ważne treści na temat ojczystego języka urozmaicono deklamacjami wierszy znanych polskich autorów, filmem, ukazujących recytację Zygiera – bohatera „Syzyfowych prac” oraz piosenką Grechuty „Ojczyzna twa”. Na koniec odbył się konkurs czytania łamigłówek językowych, w którym nasi uczniowie świetnie sobie poradzili.
REKRUTACJA 2023/2024
Informuję, iż podpisane zostało Zarządzenie Wójta Gminy Dynów w sprawie postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych i klasy I szkoły podstawowej.
Rodzice dzieci (roczniki: 2017, 2018, 2019), które w roku szkolnym 2022/2023 uczęszczają do oddziału przedszkolnego proszeni są o złożenie deklaracji kontynuacji wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2023/2024. Druki dostępne w szkole lub do pobrania tutaj.
Rodzice dzieci (roczniki: 2017, 2018, 2019, 2020), które w roku szkolnym 2023/2024 chcą uczęszczać do oddziału przedszkolnego proszeni są o złożenie karty zgłoszenia/zapisu do oddziału przedszkolnego. Druki dostępne w szkole lub do pobrania tutaj.
Rodzice dzieci siedmioletnich (rocznik 2016) zameldowanych i zamieszkałych w Bachórzu składają zgłoszenie dziecka do klasy I szkoły podstawowej. Druki dostępne w szkole lub do pobrania tutaj.
Rodzice dzieci siedmioletnich (rocznik 2016) spoza obwodu szkoły składają wniosek o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej. Druki dostępne w szkole lub do pobrania tutaj.
Mile widziane będą dzieci spoza Bachórza w naszych oddziałach przedszkolnych, w klasie I oraz w pozostałych klasach.
Zarządzenie Wójta Gminy Dynów rekrutacja 2023-2024
Deklaracja-rodzicow-o-kontynuowaniu-wychowania-przedszkolnego
Zgłoszenie-zapis-do-oddziału-przedszk.-na-prawach-przedszkola
Zgłoszenie-do-klasy-I-dzieci-z-obwodu
Wniosek-do-klasy-I-dzieci-spoza-obwodu
Poznajemy zawody
TŁUSTY CZWARTEK
Ze słodką inicjatywą wystąpiła dzisiaj Rada Rodziców. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali poczęstowani pączkami przez przedstawicielkę rodziców naszej szkoły. Przy okazji uczniowie dowiedzieli się o tradycji Tłustego Czwartku, a więc tego, że symbolizuje on odejście zimy a nadejście wiosny; że jedzono w tym dniu tłuste potrawy, szczególnie mięsa, stąd nazwa. Przegryzano pączkami nadzianymi słoniną lub boczkiem, dozwolone było objadanie się. Uczniom bardzo smakował słodki poczęstynek. Dziękujemy
ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE
DYSKOTEKA WALENTYNKOWA
WALENTYNKI KLASOWE
Zajęcia integracyjno-sportowe na basenie w Sanoku
Dzień Bezpiecznego Internetu
OSZCZĘDZANIE PRZEZ ZAPEŁNIANIE Z SKO
6 lutego uczniowie naszej szkoły otrzymali Tabliczki Oszczędności, dzięki którym uczą się systematycznego oszczędzania. Zadaniem szczęśliwców, którzy jako pierwsi wylosowali tabliczki jest wpinanie zaoszczędzonych monet do tabliczki do momentu jej zapełnienia i wpłacenie zaoszczędzonej sumy na swoja książeczkę SKO. Pomysł bardzo spodobał się SKO-wiczom, którzy z niecierpliwością oczekują ma swoją tabliczkę oszczędności. Życzymy powodzenia w oszczędzaniu i tabliczek zapełnianiu.
Zaproszenie do udziału w projekcie pn.
„Podkarpacie Uczy Cyfrowo IV” w ramach Lekcja:Enter
Lekcja:Enter to największy dotychczasowy projekt edukacji cyfrowej w Polsce, skierowany do wszystkich typów szkół oraz nauczycieli i nauczycielek.
Nowa odsłona projektu „Lekcja:Enter.zip!” zakłada udział w bezpłatnym 18-godzinnym szkoleniu tematycznym z następujących obszarów edukacji: wczesnoszkolna, humanistyczna, matematyczno-przyrodnicza i artystyczna. Dodatkowo aby ukończyć ścieżkę edukacyjną nie ma wymogu napisania 2 scenariuszy ani przeprowadzenia lekcji obserwowanej.
Do projektu grantowego nauczyciele/nauczycielki zgłaszają się samodzielnie, brak wymogu udziału Dyrektora w projekcie.
Szkoleni nauczyciele realizują w ramach projektu ścieżkę edukacyjną, która obejmuje:
- 18 godzin szkoleniowych (po 45 minut) i składa się z 5 modułów, 16,2 godziny to szkolenie prowadzone przez trenera (stacjonarnie lub online). Pozostałe 1,8 godziny to praca własna uczestników na platformie lekcjaenter.pl
- 7 godzin mentoringu/konsultacji dla grupy szkoleniowej,
- Szkolenie jest prowadzone metodami aktywnymi, interaktywnie, z wykorzystaniem TIK.
Nauczyciel/nauczycielka dzięki szkoleniom „Lekcja:Enter.zip!”
- zobaczy jak korzystać z portali edukacyjnych (w tym Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej), ogólnodostępnych elektronicznych materiałów i zasobów dydaktycznych (np. Akademia Khan), także na urządzeniach mobilnych
- pozna edukacyjne zastosowania różnego rodzaju sprzętu i aplikacji jak np. Learning App, Kahoot czy Quizizz i dowiesz się, jak kreatywnie wykorzystywać je na lekcjach
- nauczy się, jak pracować metodą projektów uczniowskich np. z pomocą narzędzia Webquest, stosować kształcenie wyprzedzające z wykorzystaniem TIK
- zobaczy jak nowe technologie i aktywizujące metody nauczanie mogą pomóc w realizowaniu podstawy programowej
Dodatkowe informację można uzyskać telefonicznie oraz na stronie internetowej projektu: https://projektyue.pcen.pl/pl-pl/lekcjaenter-4
Kontakt:
Biuro Projektu
Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie
ul. Niedzielskiego 2, 35-036 Rzeszów
tel. 17 85 340 97 w. 45
Krzysztof Koczynasz – tel. 504 321 209, e-mail: Krzysztof.Koczynasz@pzpw.pl
Andżelika Draguła-Lis – tel. 504 321 155, e-mail: Andzelika.Dragula@pzpw.pl
Paweł Piątek – tel. 514 416 014, email: Pawel.Piatek@pzpw.pl
Konkurs Kolęd i Pastorałek
Promujemy patriotyczne postawy i historię Polski XX wieku
DZIEŃ BABCI I DZIADZIA W PRZEDSZKOLU
WIZYTA DUSZPASTERSKA
Dzień babci i dziadzia
Historia naszego SKO
Nagroda dla naszej szkoły w Konkursie SKO
Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała nagrodę w Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli. Brązowa Odznaka przyznawana jest w dowód uznania za ponadprzeciętne działania w zakresie edukacji ekonomicznej oraz upowszechnianie praktycznych aspektów oszczędzania wśród uczniów w roku szkolnym 2021/2022. Oprócz dyplomu otrzymaliśmy nagrodę pieniężną – 1000 złotych, która zostanie przeznaczona na nagrody w konkursach SKO. Serdecznie dziękujemy.
Szkolne blogi SKO
STOWARZYSZENIE „PRZEDSZKOLA PRZYSZŁOŚCI” – SP Bachórz
Bezpieczne ferie zimowe
Ferie zimowe 2023 – informacje ze strony internetowej Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
Organizacja ferii zimowych w 2023 r.
O czym warto pamiętać przed feriami? – poradnik MEiN
Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEiN i organizacja wypoczynku – zima 2022/2023
Policja ostrzega – Ostrożnie na lodzie
Zbieramy, pomagamy i o środowisko dbamy
Przypominamy, że w naszej szkole prowadzimy zbiórkę nakrętek dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Zachęcamy do segregowania odpadów i pozyskiwania nakrętek. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek zostają przeznaczone na zakup leków, opatrunków medycznych, rehabilitację dzieci lub sprzęt specjalistyczny dla Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
TEATRZYK „CALINECZKA”
Zabawa choinkowa 2023
W dniu 08.01.2023 r. sala gimnastyczna w naszej szkole po raz kolejny zamieniła się w wielki parkiet. Tego dnia odbyła się zabawa choinkowa. Pierwsze takty muzyki rozbrzmiały już
o godzinie piętnastej , ale zabawa, jak zwykle, rozkręciła się na dobre nieco później, gdy wszyscy goście byli już na miejscu, gotowi do choinkowych tańców. Zabawianiem uczestników imprezy i dobieraniem odpowiedniej muzyki zajął się didżej. Trzeba przyznać, że zabawie towarzyszyła radosna atmosfera i wszyscy, również towarzyszący swoim pociechom rodzice, miło spędzili ten czas. W przerwach zabawy dzieci mogły posilić się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem.
Jesteśmy niezwykle wdzięczni Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu i sprawnym przebiegu imprezy.
III Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej
„Bezpieczna droga z SKO”
Zbiórka makulatury na budowę studni w Afryce
4 stycznia uczniowie naszej szkoły zapakowali i przygotowali do transportu makulaturę, która została przekazana na budowę studni w Afryce.
To bardzo szczytny cel, dlatego Szkolne Koło Caritas zachęca uczniów naszej szkoły i wszystkich mieszkańców Bachórza i okolic do zbierania makulatury w domu. W kwietniu (w ogłoszonym przez nas terminie) będziemy zbierać ją w naszej szkole a następnie dostarczymy do kontenerów w Rzeszowie, czy w Przeworsku. Dzięki zaangażowaniu Pana Ryszarda Łuczyka dochód ze sprzedaży makulatury zostanie przeznaczony na budowę tak bardzo w tamtym rejonie potrzebnych studni. Więcej o tej szlachetnej inicjatywie budowa studni w Afryce
Zachęcamy do wsparcia poprzez oddanie makulatury na ten szczytny cel.
O środowisko dbamy, dlatego baterie zbieramy
Konkurs dla dzieci na projekt maskotki
PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ SIĘ OPŁACA
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ
Wigilia szkolna 2022
19 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta wigilia, w której wzięła udział cała społeczność szkolna. W atmosferę zbliżających się świąt wprowadził występ naszych uczniów i wspólne śpiewanie kolęd. Tradycyjna szopka z Matką Bożą, Świętym Józefem i dzieciątkiem, piękna recytacja i śpiew naszych uczniów sprawiły, że w szkole zrobiło się świątecznie i bardzo uroczyście. W takim dniu nie mogło zabraknąć życzeń, które złożyli kolejno Pan Dyrektor Józef Stolarczyk, zaproszony na tę uroczystość Wójt Gminy Dynów Pan Wojciech Piech i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ewelina Domińczyk.
Uroczystość dopełniło połamanie się opłatkiem i tradycyjny już w naszej szkole piernik, który przygotowali rodzice.
„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku. Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku. Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem. Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.”
Zanieśmy więc te życzenia, które dzisiaj wybrzmiały do naszych domów, by zdrowie nam dopisywało a pokój zagościł w naszych sercach i na całym świecie.
Segregacja śmieci
Podziękowanie za wsparcie akcji
Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci serdecznie dziękuje nam za wsparcie akcji ” To Ty Bądź Naszym Świętym Mikołajem”. Dziękujemy naszym uczniom i przedszkolakom za okazaną pomoc.
VIII EDYCJA GMINNEGO KONKURSU NA „NAJPIĘKNIEJSZY STROIK” BOŻONARODZENIOWY ŁUBNO 2022 r.
Regulamin konkursu
FINAŁ AKCJI „TO TY BĄDŹ NASZYM ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”
Wszyscy już dostali prezenty mikołajkowe, które sprawiły wiele radości. Uczniowie naszej szkoły bardzo lubią je dostawać ale dzięki temu, że mają dobre serduszka lubią dzielić się tym co mają z potrzebującymi.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w naszej szkole
FINAŁ KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
NOŚ ODBLASKI – BĄDŹ BEZPIECZNY
Używanie elementów odblaskowych w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgła lub inne opady atmosferyczne nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych. Używanie elementów odblaskowych powinno stać się nawykiem. Dlatego też dzisiaj uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez wychowawców, podczas których rozmawiali na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. Dzieci uświadomiły sobie znaczenie noszenia elementów odblaskowych. Osoby mające na sobie ciemne ubranie widziane są przez kierującego samochodem zaledwie z 40m, jeśli jednak posiadamy nawet najmniejszy element odblaskowy to stajemy się widoczni już nawet z odległości 150m. Uczniowie słusznie zauważyli, że elementy odblaskowe znajdują się na ich plecakach, butach czy ubraniach. Zgodnie z przepisami ustawy „Prawo o ruchu drogowym” piesi poruszający się po drodze w czasie, gdy zapada zmierzch i znajdują się poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych.
Nasi uczniowie otrzymali dziś opaski odblaskowe, dzięki którym będą jeszcze bardziej widoczni.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Odpłatność za posiłki dla uczniów
Aby uprościć i przyspieszyć przepływ płatności za posiłki dla uczniów, wracamy do wpłat gotówkowych bezpośrednio do:
Oddział Przedszkolny „Słoneczka” – Pani Ewa Pyra
Oddział Przedszkolny „Biedronki” – Pani Marzena Szmul
Klasy I-VIII – Pani Małgorzata Sierant
Wpłaty należy wnosić do siódmego dnia każdego miesiąca, począwszy od płatności za miesiąc listopad.
Ogromne podziękowanie dla Rady Rodziców
Szkoły Podstawowej w Bachórzu
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
17 listopada w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu „Jan Paweł II i Kardynał Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży”. Wśród grona zaproszonych gości byli również uczniowie naszej szkoły, którzy znaleźli się w zaszczytnym gronie laureatów konkursu. Nagrodę za zajecie pierwszego miejsca w kategorii uczniów 4-6 odebrała Julia Słaby z klasy piątej a za zajęcie 3 miejsca w kategorii klas 1-3 nagrodę odebrała Aleksandra Smaroń z klasy pierwszej. Gratulujemy dziewczynkom, zwłaszcza, że na tegoroczny konkurs wpłynęło bardzo dużo pięknych prac i konkurencja była bardzo duża. Wszyscy uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Halinie Cygan za zaproszenie i bardzo ciepłe przyjęcie.
Poprzez zabawę rozwijamy kompetencje emocjonalno-społeczne
104 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
Pierwszoklasiści rozpoczynają oszczędzanie w SKO
8 listopada do grona uczniów naszej szkoły, którzy już oszczędzaja w SKO dołączyli uczniowie klasy pierwszej. Z rąk szkolnego opiekuna SKO otrzymali kody pierwszego logowania, karty i książeczki oszczędnościowe. Witamy w naszej SKO-wej rodzinie i życzymy wielu skucesów w oszczędzaniu i zdobywaniu wiedzy na temat ekologii, cyberbezpieczeństwa, zdrowego odżywiania i dbania o zdrowie. Pamiętajcie dla systematycznie oszczędzającego ucznia czeka nagroda. Zachęcamy do odwiedzania naszego bloga https://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-w-bachorzu/
Przedświąteczna akcja Szkolnego Koła Caritas
To Ty bądź naszym Świętym Mikołajem
Są jednak sytuacje i miejsca, w których potrzeba szczególnego wsparcia i troski, by dzieci tam przebywające w wyjątkowy sposób poczuły magię świąt i zapomniały o troskach dnia codziennego.
Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem i wspomóc akcję Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci – To Ty bądź naszym Świętym Mikołajem.
Co należy zrobić ? Wystarczy zakupić wybrane z listy produkty https://tiny.pl/wwsw3 i dostarczyć je do szkoły.
Akcja trwa do 24 listopada.
Zachęcamy do wsparcia. Dzieci przebywające w hospicjum potrzebują naszego wsparcia materialnego i świadomości, że w trudnych chwilach swojego życia mają na kogo liczyć. Mamy przy tym okazję, by pomóc Świętemu Mikołajowi.
Pasowanie na ucznia
Leśna edukacja przedszkolaków
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „JESIENNY LAMPION”
„Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka
„Mała książka – #wielki człowiek” to kampania, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów jest działanie na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Uczniowie klasy pierwszej w dniu dzisiejszym otrzymali z rąk pani Marii Stolarczyk piękne książeczki – „Pierwsze abecadło”. Projekt ma za zadnie zachęcić naszych pierwszoklasistów do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych- rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli. Nauka czytania to największe wyzwanie, z którym dzieci zmagają się na początku edukacji szkolnej. Dzięki Wyprawce Czytelniczej może się ona stać prawdziwą przyjemnością. Mamy nadzieję, że miłość do książek będzie uczniom towarzyszyć na co dzień.
Pasowanie na przedszkolaka
Nagrodzeni za inwencję i wcielenie się w postacie literackie
27 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie za postać literacką. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy licznie wzięli w nim udział, zaskoczyli wszystkim swoją kreatywnością. W wyniku głosowania wyłoniono ex aequo po trzy pierwsze, drugie i trzecie miejsca oraz wyróżniono jedenaście osób.
Nagrodzeni otrzymali wartościowe książki oraz dyplomy.
Finał tegorocznej edycji projektu #BohaterON
Przeprowadziliśmy kolejne zajęcia, finalizujące tegoroczną akcję #BohaterON. Kilka dni wcześniej spersonalizowaliśmy treści zajęć skupiając się na postaciach dwojga Bohaterów – Marii i Kazimierza Piechotków, wybitnych powojennych architektów, znawców architektury synagogalnej. Dzisiaj wysłaliśmy Bohaterom nasze podziękowania, za walkę dla Ojczyzny, za poświęcenie i waleczne serca. Zajęcia u uczniów wzbudziły podziw, wdzięczność i dumę z Powstańców Warszawskich. Mamy nadzieję, że nigdy nie zapomną o ich odwadze.
#SzkołaPamięta – kl. I
#SzkołaPamięta – kl. IV
#SzkołaPamięta – kl. V
#SzkołaPamięta – kl. VI
#SzkołaPamięta – kl. VIII
Konkurs na najlepiej przebraną postać literacką
Koty w butach, Czerwone Kapturki i inni przebierańcy pojawili się na szkolnych korytarzach 25 października. Czym było spowodowane to zamieszanie?
Konkurs na najlepiej przebraną postać literacką został zorganizowany z okazji przypadającego w październiku Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią i kreatywnością, zaś ci, którzy nie brali udziału w konkursie mogli przyglądać się kreacjom stworzonym przez koleżanki i kolegów.
Dzień postaci z bajek
25 października 2022 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych w Bachórzu wyruszyły do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły, połączony ze szkolnym konkursem na najlepiej przebraną postać literacką. Dzieci przystrojone w bajkowe stroje, wysłuchały fragmentów znanych bajek w wykonaniu uczennic z kółka bibliotecznego. Potem odpowiadały na pytania związane z wysłuchanymi utworami. Ten wyjątkowy dzień był okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych.
Dane nam było Słońca zaćmienie …
We wtorek nastąpiło częściowe zaćmienie Słońca, które można było zobaczyć we wszystkich regionach kraju. Nie mogliśmy przeoczyć takiego wydarzenia astronomicznego. Warto było spojrzeć w niebo.
Odlotowa edukacja
24 października 2022 r. nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach z fizyki, które odbyły się na terenie Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorem zajęć była Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.
Odlotowa edukacja to bezpłatne zajęcia z fizyki, powiązane tematyczne z poszczególnymi działami nauk ścisłych objętych szkolną podstawą programową, a także wykraczających poza nią. Przy pomocy eksperymentów naukowych dokładnie tłumaczone są prawa, zjawiska i reakcje, aby pomóc młodzieży w zrozumieniu i uczeniu się fizyki.
Zajęcia odbywały się w formie pokazowo – warsztatowej, nasi uczniowie brali czynny udział w eksperymentach fizycznych. Zobaczyli jak zrobić chmurę w butelce, jak powstaje tornado ogniste, dowiedzieli się co to jest implozja oraz zobaczyli jak działa nurek Kartezjusza. Duże zainteresowanie wzbudziły eksperymenty z elektrostatyki i magnetyzmu. Pokazywane doświadczenia są zarówno trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych i domowych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu.
W części warsztatowej uczniowie stworzyli własne tornado wodne oraz wykonali tarczę Newtona czyli dysk z kolorowymi sektorami, np. w kolorach tęczy, których barwy i wielkości są tak dobrane, aby przy szybkim obracaniu się krążka obserwator widział go jako jednolicie biały.
Dziękujemy Pani Magdalenie Kulig za bardzo ciekawe przeprowadzenie zajęć. Dzięki znakomitemu ich przygotowaniu, prowadząca je udowodniła, że fizyka owszem jest trudna, ale nie musi być nudna. Po raz kolejny okazało się, że najlepsza nauka, to nauka przez doświadczanie, próbowanie, testowanie.
„Odlotowa edukacja” to kolejny projekt edukacyjny organizowany przez Fundacje Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, który rozwija młodzież i stara się zmienić ich podejście do nauki. Stawia na naukę przez zabawę oraz na kształtowanie u młodych zdolności technicznych. Fundacja stale się rozwija, realizuje coraz to nowe projekty na coraz większą skalę oraz korzysta z najnowocześniejszych urządzeń, które zwiększają możliwości percepcji uczestników.
#SzkołaPamięta
Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji #SzkołaPamięta. Tradycyjnie przed dniem Wszystkich Świętych poszczególne klasy udadzą się na cmentarz parafialny w Bachórzu aby zapalić znicze na grobie Aleksandra Władysława Wierzbiańskiego.
Rodzina Wierzbiańskich wywodzi swe korzenie z Olejowa na Podolu. Aleksander Władysław Wierzbiański (1865-1923) był synem Teofila Wierzbiańskiego i Antoniny z domu Siłka. Przez kilka lat był komendantem posterunku żandarmerii w Olejowie. Nie wiemy, kiedy dokładnie i z jakich powodów rodzina przeniosła się do Bachórza. Możemy jedynie wnioskować, że w poszukiwaniu pracy. Przekazy pośrednie wskazują na rok 1904 lub 1905. W roku 1904 została oddana do użytku linia kolei wąskotorowej Przeworsk – Bachórz – Dynów i to właśnie praca na kolei stała się kolejnym wyzwaniem Wierzbiańskich. Po przeprowadzce do Bachórza, Aleksander Władysław został pracownikiem zarządu kolei, jako naczelnik stacji w Bachórzu. Tutaj zmarł 19 stycznia 1923 r. i został pochowany na miejscowym cmentarzu. W roku 2014, za zgodą wnuczki Aleksandra Władysława, Pani Teresy Wierzbiańskiej-Janota, szkoła w Bachórzu roztoczyła opiekę nad grobem zmarłego. Warto pamiętać, że jego czterej synowie to wybitne postacie: Marian Piotr – prawnik, harcmistrz, wiceprzewodniczący ZHP (1936), komendant Krakowskiej Chorągwi Harcerstwa (1956–1957); Teofil Kazimierz – dziennikarz, pracownik MSZ, po wojnie redaktor Radia Wolna Europa; Adam – prawnik; Bolesław – dziennikarz, pracownik MSZ, minister informacji rządu emigracyjnego, założyciel i wydawca „Nowego Dziennika” w Nowym Jorku, w 1999 r. odznaczony Orderem Orła Białego.
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W dniu dzisiejszym uczniowie klasy VIII uczestniczyli w pierwszych zajęciach w ramach tego programu. Poznali wojenne losy Marii i Kazimierza Piechotków – uczestników Powstania Warszawskiego, wybitnych powojennych architektów, znawców architektury synagogalnej.
Na kolejnych zajęciach dokonamy wpisów na portalu www.dumnizpowstańców.pl – nowym, wirtualny miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. Pokażemy że jesteśmy dumni z Powstańców Warszawskich, a Bachórz zostanie oznaczony na specjalnej wirtualnej mapie Polski.
Udział naszej szkoły w programie edukacyjnym „Segregacja ma sens!”
Światowy Dzień Owoców i Warzyw w naszej szkole
X edycja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Leśne dyktando”
20 października 2022 r. w auli Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się X edycja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Leśne dyktando” dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Zuzanna Dańczak kl. VIII, Bartłomiej Koszelnik kl. VIII i Wiktoria Bujdasz kl. VI. Uczestnicy konkursu (82 osoby z 23 szkół z całego województwa podkarpackiego) mieli za zadanie napisanie poprawnie wysłuchanego tekstu, który zawierał słownictwo związane z lasem i jego mieszkańcami. W kategorii szkoły podstawowe wyróżnienie otrzymała nasza uczennica Zuzanna Dańczak – gratulujemy!
UCZNIOWIE ODBIERAJĄ PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W AKCJI Z RĄK
PANI BEATY WOLAŃSKIEJ
Zebrane w naszej szkole znicze zostały przekazane do Oddziału TVP Rzeszów. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać panią redaktor Beatę Wolańską i odebrać z jej rąk podziękowanie za udział w akcji. Zebrane znicze zostaną przewiezione na Ukrainę, gdzie zostaną zapalone na grobach Polaków, których groby się tam znajdują.
FINAŁ AKCJI ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA 2022
20 października zakończyliśmy w naszej szkole zbiórkę zniczy, które 1 listopada zostaną zapalone na cmentarzu w Łyczakowie. Aby to było możliwe, nasze wsparcie jest niezbędne, bo miejscowych Polaków jest coraz mniej, a polskich grobów tysiące. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym uczniom i ich rodzicom za wsparcie akcji. Zebrane znicze zostaną dostarczone do siedziby Telewizji Rzeszów, która koordynuje akcję. Bardzo ważne jest kształtowanie w dzieciach świadomości historycznej i pamięci o zmarłych.
Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej
Uczniowie klasy pierwszej wzięli dziś udział w zajęciach bibliotecznych. W progu biblioteki szkolnej dzieci powitała wróżka, która zadawała im trudne pytania. Uczniowie klasy pierwszej wykazali się ogromną wiedzą na temat funkcjonowania biblioteki i pracy bibliotekarza. W związku z tym zasłużyli na miano czytelnika naszej szkolnej biblioteki i zostali uroczyście pasowani. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Dzieciom zostały założone karty, dzięki który mogą w pełni korzystać z księgozbioru naszej szkolnej biblioteki. Serdecznie dziękujemy Pani Marii Stolarczyk za zaproszenie na tak ciekawe zajęcia. Liczymy na to, że pierwszoklasiści do biblioteki będą często zaglądać.
UDZIAŁ NASZEJ SZKOŁY W JESIENNEJ AKCJI „POLA NADZIEI”
18 października nasza szkoła po raz drugi włączyła się w akcję „Pola Nadziei”. W symbolicznym sadzeniu cebulek wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Do akcji z wielką radością włączyły się dzieci z oddziałów przedszkolnych. Wszyscy uczniowie pod opieką swoich wychowawców i pod czujnym okiem pana dyrektora, znakomicie poradzili sobie z posadzeniem cebulek. To pierwszy etap kampanii, kolejny planowany jest wiosną, kiedy żonkile zakwitną. Wtedy zacznie się żonkilowa kwesta, zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na potrzeby podopiecznych placówek, między innymi podkarpackiego hospicjum dla dzieci. Z niecierpliwością będziemy wyczekiwać pięknych kwiatów, które zobaczymy wiosną.
Dzieje złotego – zajęcia dla uczniów kl. VIII
Wyrazy wdzięczności i podziękowania składamy naszym strażakom z OSP Bachórz, którzy w ramach wyjazdu gospodarczego, sprzętem i pracą własną, wykonali zabezpieczenie elewacji budynku szkoły i sali gimnastycznej, niszczonej przez czynniki zewnętrzne. Pod kierunkiem prezesa OSP Bachórz Stanisława Hadama pracowali: Dziepak Bogusław, Szczepański Rafał, Szczepański Damian, Szczepański Grzegorz, Sokolik Rafał. Bardzo cieszy nas udział w tej akcji Jasia Hadama, ucznia klasy III. Obserwował starszych druhów, którzy swoim zaangażowaniem dali mu przykład społecznej aktywności. Rośnie nam przyszły prezes OSP Bachórz !
Dzień Papieski
OBCHODY XXII DNIA PAPIESKIEGO
16 października uczniowie naszej szkoły pod opieką siostry Małgorzaty włączyli się w parafialne obchody XXII Dnia Papieskiego. Akcentując uroczysty dzień ubraniem w kolorach papieskich pięknie uczestniczyli w liturgii, czytając czytania, śpiewając psalm i modląc się modlitwą wiernych. Niosąc dary dzieci dziękowały za życie i nauczanie naszego wielkiego rodaka. Po zakończonej mszy świętej w bardzo wielu kościołach w Polsce i na świecie, również w naszym miała miejsce zbiórka charytatywna na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z rodzin niezamożnych. Podczas tej zbiorki nasi uczniowie przekazywali myśli Jana Pawła II zapisane na żółtych i białych kartkach.
Dzień Edukacji Narodowej
14 października to święto wszystkich, którzy pracują nad tym, aby słowo „edukacja” miało pozytywne znaczenie. A zatem i pracowników obsługi, którzy dbają o to, aby w szkole było czysto i przyjemnie, i uczniów, którzy starają się uczyć jak najlepiej, i rodziców, którzy ich w tym wspierają, i nauczycieli, robiących wszystko, aby uczniowie osiągali jak najlepsze wyniki.
PIERWSZOKLASIŚCI OTRZYMALI LEGITYMACJE SZKOLNE
14 października jest dniem bardzo wyjątkowym. Dla uczniów klasy pierwszej był tym bardziej miły, ponieważ właśnie dziś otrzymali z rąk Pana Dyrektora Józefa Stolarczyka swój pierwszy ważny dokument szkolny – legitymację. Wizyta w gabinecie Pana Dyrektora była ogromnym przeżyciem, zwłaszcza, że każdy uczeń musiał potwierdzić odbiór dokumentu swoim podpisem. Pan Dyrektor zapewnił pierwszoklasistów, że posiadanie legitymacji szkolnej świadczy o przynależności do naszej szkoły i serdecznie pogratulował każdemu pierwszoklasiście. Teraz już tylko czekamy na pasowanie 🙂
KONKURS „JESIENNY LAMPION”
Zostaliśmy nominowani
Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 25 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem: www.nowiny24.pl/nauczyciel
Dzień Edukacji Narodowej – komunikat
14 października jest w szkołach i placówkach oświatowych w Polsce dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, obchodzimy bowiem Dzień Edukacji Narodowej. To doroczne święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty.
Tego dnia uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8:20. Kolejno organizujemy: lekcję z wychowawcą, posiłek dla uczniów którzy z niego korzystają, okolicznościowy apel. O godz. 10:45 uczniowie kończą pobyt w szkole. Dla uczniów wymagających opieki świetlicowej zapewniamy tę opiekę. Oddziały przedszkolne pracują normalnie.
Zajęcia biblioteczne
12 października uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, które odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bachórzu. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki i pracą bibliotekarza. Głównym celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie umiejętności współdziałania oraz utrwalanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Najbardziej atrakcyjny dla uczniów okazał się jednak obrazkowy teatrzyk ukryty w „drewnianej skrzynce” .Kamishibai to technika czytania i prezentacji wywodząca się z Japonii, którą najprościej opisać jako teatrzyk obrazkowy.
Serdecznie dziękujemy Paniom Katarzynie Sokolik i Pani Ewelinie Potoczny za zaproszenie do biblioteki i wspaniałe zajęcia, które z pewnością zachęcą do odwiedzania tego miejsca i wypożyczania wartościowych książek. Czytanie to fascynująca przygoda, wzbogaca słownictwo, rozwija uwagę, pamięć. Ułatwia uczenie się i redukuje problemy ortograficzne.
Zachęcamy do czytania
Wyniki konkursu „Wakacyjne pozdrowienia SKO”
Miło nam poinformować, że znamy już laureatów konkursu „Wakacyjne pozdrowienia SKO”. W głosowaniu na blogu internauci zdecydowali, że przyznane zostają dwa pierwsze miejsca dla pozdrowień z Mikołajek, które zostały przesłane przez Maję, Gabrysię i Milenkę oraz dla pozdrowień z trasy przejazdu Tour de Pologne od Adasia i Kacpra.
Gratulujemy pomysłu. Zapraszamy pozostałych uczniów do śledzenia ciekawostek naszego bloga oraz udziału w konkursach.
Zajęcia integracyjne w FlyParku w Rzeszowie
Po raz drugi Szkolne Koło Caritas zachęca do wsparcia akcji
„Światełko Pamięci dla Łyczakowa”
Cmentarz Łyczakowski to najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa. Jest to miejsce pochówku wielu zasłużonych dla Polski ludzi kultury, nauki i polityki.
Od wielu już lat z inicjatywy Polskiego Radia Lwów i Konsulatu RP we Lwowie organizowana jest społeczna akcja „Światełko pamięci dla Łyczakowa”, której koordynatorem jest Telewizja Rzeszów.
„Szkolne Koło Caritas” – działające w naszej szkole zachęca do udziału w tej akcji wszystkich uczniów naszej szkoły. Do czwartku 20 października będą zbierane w naszej szkole biało-czerwone znicze, które 1 listopada zostaną zawiezione do Lwowa.
Niech ta akcja będzie wyrazem naszego patriotyzmu i pamięci o polskich bohaterach. Pomóżmy zachować pamięć o naszych rodakach i zapalić im światełko pamięci.
„Na te groby powinni z daleka przychodzić pielgrzymi, by się uczyć miłości do Ojczyzny. Powinni tu przychodzić ludzie małej wiary, aby się napełnić wiarą niezłomną…”
Znicze przynosimy do wychowawców. Zachęcamy do udziału w akcji.
RECYKLING MA SENS
28 września uczniowie klas 4-8 wzięli udział w zajęciach dotyczących recyklingu. Pani Maria Bachurska przedstawiła uczniom sposoby postępowania z odpadami. Recykling jest to proces mający na celu ograniczenie zużycia surowców naturalnych. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się, że jest to metoda odzysku, w ramach której odpady są przetwarzane na produkty, materiały lub substancje, a następnie wykorzystywane w pierwotnym lub innym celu. Jest to proces bardzo istotny dla naszego globalnego bezpieczeństwa. Budzenie świadomości u dzieci i młodzieży sprawi, że segregacja odpadów i ich powtórne wykorzystanie staną się ratunkiem dla Ziemi, która jest zasypywana coraz większą ilością śmieci. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie zasady segregacji odpadów i kolory pojemników na poszczególne śmieci.
SKO działające w naszej szkole zachęca wszystkich uczniów do zbierania puszek po napojach, które planujemy sprzedać a uzyskane środki przeznaczyć na zakup gier do świetlicy szkolnej. Dbając o środowisko zbieramy również nakrętki po napojach, które przekazujemy Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie a pieniądze z ich sprzedaży są wykorzystane na zakup leków lub sprzętu do rehabilitacji. W ten sposób dbając o środowisko uczymy się przedsiębiorczości i pomagamy chorym dzieciom.
Zachęcamy uczniów do segregacji śmieci w domu i w szkole. Na dolnym korytarzu w naszej szkole znajduje się nowy kosz, do którego wrzucamy puszki. Jeśli ktoś chce przynieść puszki zebrane w domu, to prosimy to zgłosić wcześniej do wychowawcy lub opiekuna SKO. Dla najbardziej zaangażowanych czekają nagrody. Dbajmy o środowisko. Segregujmy śmieci i wykorzystujmy je ponownie. Recykling ma sens.
https://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-w-bachorzu/
Szkolne Blogi to serwis internetowy o charakterze edukacyjnym stworzony przez PKO Bank Polski z myślą o szkołach uczestniczących w programie SKO. Dzięki SKO każda szkoła ma możliwość stworzenia autorskiego bloga, na którym może przedstawiać internautom swoje działania w zakresie m.in edukacji ekonomicznej i rozwoju SKO. Nasza szkoła również posiada swojego bloga szkolne blogi-bachorz, na którym prezentuje zajęcia z przedsiębiorczości i działania w ramach SKO.
Uczniowie na lekcjach informatyki rozmawiali na temat zasad obowiązujących podczas korzystania z zasobów internetowych, przypominali podstawowe zasady NETYKIETY, którą co roku na początku zajęć analizują.
Zachęcamy uczniów do odwiedzenia naszego bloga i promowania osiągnięć uczniów naszej szkoły poprzez lajkowanie wpisów i śledzenie ciekawostek na temat oszczędzania, edukacji ekologicznej, czy zdrowego odżywiania. Blogujmy razem, dzięki temu nasza szkoła może zyskać wiele cennych nagród. Pamiętajmy o zasadach. To bardzo ważne.
#DZIEŃ SZPILEK W NASZEJ SZKOLE
25 września obchodzony jest Dzień Szpilek. To akcja charytatywna, dzięki której pomagamy chorym na raka dzieciom. Wystarczy w tym dniu zrobić sobie zdjęcie w szpilkach i zamieścić je w mediach społecznościowych. Nasze uczennice z radością wzięły udział w akcji a chodzenie po szkole w szpilkach, choć przez chwilę przyniosło wiele radości. Było to niezwykłe doświadczenie. Można było również dostrzec, że nasze najmłodsze dziewczynki świetnie sobie radzą:)
Szkolne Koło Caritas zachęca do udziału w akcji „Nakręć się na pomaganie”
Od wielu już lat nasza szkoła bierze udział w akcji „Nakręć się na pomaganie” i pomaga Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Szkolne Koło Caritas zachęca do zaangażowania się w zbieranie nakrętek. Jest to jedna z najbardziej popularnych akcji charytatywno-ekologicznych. Pozbywając się „śmieci” pomagamy innym. Drodzy uczniowie zachęcamy do włączenia się do akcji „Nakręć się na pomaganie” i przynoszenie nakrętek do szkoły.
Kto może pomagać? Jest to akcja, w której udział może wziąć każdy, wystarczą tylko dobre chęci. Jesteś przedszkolakiem i wypiłeś właśnie pyszny sok, a może mamą której skończył się płyn do płukania tkanin. Zatrzymaj się na chwilę, nie wyrzucaj nakrętki, kapsla, wieczka lub przykrywki. Dla Ciebie to odpad, a dla podopiecznych fundacji szansa na kupno nowych leków.
Teatrzyk KAMISHIBAI w oddziałach przedszkolnych
Talenciaki
Strażaków wspieramy, elektrosprzęt oddajemy!
Wręczenie kart rowerowych
Dnia 15 września 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie pierwszych w życiu praw jazdy, czyli kart rowerowych dla uczniów obecnej klasy V. Wręczenia kart dokonał dyrektor szkoły: Pan Józef Stolarczyk oraz nauczyciel przygotowujący uczniów Pan Robert Pantoła. Kartę rowerową otrzymało łącznie 9 uczniów. Wcześniej wszyscy uczniowie musieli posiąść umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zapoznać się z przepisami ruchu drogowego obowiązującymi rowerzystów. Kolejnymi etapami zmierzającymi do uzyskania karty rowerowej było poprawne wypełnienie testu z przepisów ruchu drogowego oraz egzamin sprawnościowy z umiejętności praktycznych jazdy rowerem.
Gratulujemy małym kierowcom i życzymy im bezpiecznej jazdy.
Występ iluzjonisty
Pokaz iluzjonisty to doskonały sposób, by urozmaicić dzieciom dzień. Na taką zabawę czekają z niecierpliwością zwłaszcza najmłodsi uczniowie i przedszkolaki. Nasz dzisiejszy gość wprowadził bardzo miłą atmosferę i skupił uwagę wszystkich na prezentowanych sztuczkach. Ucząc dzieci nowych zapewnił, że wytrwałość i ćwiczenia sprawią, że również oni będą mogli je wykonywać.
Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z policjantem
Na początku każdego roku szkolnego, po przerwie wakacyjnej, policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne wspierane działaniami profilaktycznymi, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas drogi do szkoły i powrotu do domu. 14 września uczniowie klas I-III z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panem dzielnicowym – asp. sztab. Stanisławem Winiarskim. Spotkania z Policją cieszą się dużą popularnością i są przez dzieci wyczekiwane. Pan Stanisław opowiedział pierwszakom a uczniom starszym przypomniał, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, by nie doszło do sytuacji niebezpiecznej. Podczas rozmowy dzieci wykazały się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Dziękujemy panu Stanisławowi za tak cenną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa.
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w naszej szkole
Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie – rekrutacja na semestr zimowy 2022-23
Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat zamieszkałych na terenie woj. podkarpackiego.
Zapisy prowadzone są online, rozpoczną się 19 września o godzinie 10.00 i potrwają do 26 września (włącznie).
Zapraszamy na stronę https://dolina-wiedzy.pl/dut/uczelnia/rejestracja/, na której dokładnie opisany został sposób rejestracji oraz na profil Facebook’a – Dziecięcy Uniwersytet Techniczny.
Dzień Recyklingu Baterii w naszej szkole
Dzień Recyklingu Baterii obchodzony 9 września skłania nas do zgłębienia tego tematu.
9 września 1737 roku urodził się luigi Galvani, włoski naukowiec, którego badania nad elektrycznością przyczyniły się do opracowania pierwszych baterii. Dokonał tego w 1800 roku Allesandro Volta. Stąd też ten dzień jest Dniem Recyklingu Baterii. Zgłębiając ten temat, warto zadać sobie pytanie: W jaki sposób recyklingować baterie i dlaczego nie warto wyrzucać ich do zwykłego kosza na śmieci? Odpowiadając na to pytanie musimy zdać sobie sprawę z tego, że używając wielu sprzętów zasilanych bateryjnie: od zabawek, przez przyrządy kuchenne po depilatory, szczoteczki do zębów czy piloty do telewizora, sprawiamy, że zużycie baterii jest duże. Baterie bardzo szybko stają się odpadem, który nieodpowiednio zutylizowany zanieczyszcza naszą planetę i może stać się zagrożeniem dla ludzi, zwierząt i roślin. Baterie zawierają takie składniki jak ołów, kadm, nikiel czy lit. Są to substancje groźne dla zdrowia i mogą być przyczyną chorób szpiku kostnego, uszkodzenia wątroby, nerek, układu nerwowego, układu kostnego czy obrzęku płuc. Wyrzucenie baterii do zwykłego kosza na śmieci sprawia zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Warto zauważyć, że jedna źle zutylizowana bateria alkaliczna może trwale skazić jeden metr sześcienny gleby a jedna, niewielka, guzikowa bateria, zanieczyścić nawet 50 tysięcy litrów wody.
Nasuwa się pytanie: Jak to zmienić? By zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska, warto pomyśleć o tym, żeby sięgnąć po akumulatory. Dzięki czemu zmniejszymy ilość wyrzucanych baterii, zmniejszając przy tym zużycie cennych surowców na ich produkcję. Oszczędzamy przy tym czas i co ważne pieniądze, ponieważ nie kupujemy zbyt często nowych baterii. Wrzucając baterie i zużyte akumulatory do odpowiednich pojemników, przyczyniamy się do odzyskania nawet 99,5 % składników, które posłużyły do ich wyprodukowania.
Zachęcamy wszystkich do wrzucania baterii do odpowiednich pojemników, które znajdują się w wielu sklepach i szkołach. W naszej szkole również znajduje się pojemnik, dlatego zachęcamy do przynoszenia baterii.
Dbajmy o przyrodę i oszczędzajmy pieniądze.
Posiłki w stołówce szkolnej – aktualizacja
W zakładce „Dokumenty” zamieszczony został Regulamin stołówki. Aby uprościć procedury, rezygnujemy z kontaktów poprzez dziennik elektroniczny. Odwoływanie posiłków odbywać się będzie poprzez kontakty telefoniczne. Odwołanie posiłku należy zgłaszać z jednodniowym wyprzedzeniem najpóźniej do godz. 8:00 telefonicznie:
– Oddziały Przedszkolne – Pani Ewa Pyra nr tel. dostępny na grupie fb
– Klasy I-VIII – Pani Małgorzata Sierant nr tel. dostępny na grupie fb
Opłaty za posiłki można dokonywać wyłącznie na wydzielony rachunek bankowy szkoły: 25 9093 0007 2001 0020 6944 0001. W tytule przelewu należy wpisać: za posiłek, imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc, rok.
Wysokość opłaty za każdy miesiąc będzie podawana:
– dla rodziców dzieci z Oddziałów Przedszkolnych – przez Panią Ewę Pyra,
– dla rodziców dzieci z klas I-VIII – przez Panią Małgorzatę Sierant.
Piesza wycieczka klasy VI nad rzekę SAN
W ramach dotlenienia organizmów uczniowie wraz z wychowawcą wybrali się na pieszą wycieczkę, podczas której podziwiali piękno natury. Wszyscy zauważyli opustoszałe pola to znaczy że jesień zbliża się wielkimi krokami. Po tak miło spędzonych chwilach wszyscy wrócili zadowoleni do domu. I mamy nadzieję, że wody w Sanie przybędzie…
Spotkanie z rodzicami
W dniu 19 września 2022 r. (poniedziałek) na godz. 16:00 zapraszam rodziców na coroczne spotkanie rozpoczynające nowy rok szkolny. Tematem spotkania będą:
- wybór zarządu Rady Rodziców
- wybór dni dodatkowo wolnych od zajęć dydaktycznych
- ewaluacja programu wychowawczo-profilaktycznego
- zapoznanie ze szkolnym systemem oceniania
- sprawy organizacyjne, plany na bieżący rok szkolny
- spotkania z wychowawcami klas (w kl. VIII zapoznanie z procedurami egzaminu ósmoklasistów)
Zapisy na posiłki w stołówce szkolnej
Chętnych rodziców prosimy o składanie deklaracji zgłoszenia na odpłatne posiłki dla uczniów. Na dzień dzisiejszy wysokość opłaty za jeden posiłek przez rodziców wynosi 7 zł, natomiast 3 zł dopłaca organ prowadzący szkołę. Opłaty za posiłki można dokonywać wyłącznie na wydzielony rachunek bankowy wskazany przez szkołę. Odwołanie posiłku w razie nieobecności ucznia w szkole należy zgłaszać z jednodniowym wyprzedzeniem, najpóźniej do godziny 8:00 za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub telefonicznie do wychowawcy klasy. Regulamin stołówki szkolnej, nr konta bankowego, deklaracja korzystania z posiłków oraz oświadczenie o rezygnacji z posiłków, zostaną niebawem zamieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce „Dokumenty”. Deklaracje drukowane zostały przekazane uczniom. Prosimy o zakończenie zgłoszeń do piątku, aby od poniedziałku 12 września można było wydawać posiłki dla uczniów.
Ostrzeżenie
W dniu 6 września na terenie posesji szkolnej zauważono młodą żmiję. Są one jajożyworodne, młode (ok. 5 – 15 sztuk) rodzą się w sierpniu i wrześniu. W październiku zapadają w sen zimowy, budzą się z niego w marcu. Żmija jest płochliwa, zwykle atakuje odruchowo, gdy nie ma możliwości ucieczki. Niesprowokowana nie powinna zaatakować, do ukąszenia dochodzi najczęściej np. podczas przypadkowego jej nadepnięcia lub próbie schwytania. Dlatego ostrzegamy zarówno uczniów jak i rodziców przebywających na terenie posesji szkolnej czy korzystających z placu zabaw. Na terenie przyległym do szkoły codziennie dokonujemy sprawdzenia czy nie odnotowano nowych osobników. Do odwołania wstrzymano korzystanie z placu zabaw dla przedszkolaków. Wymieniony zostanie ponadto piasek w piaskownicy.
Nowa pracownia – nowe możliwości dla uczniów
W naszej szkole od roku szkolnego 2022/2023 będzie dostępna dla uczniów nowa klasa chemiczna, która została wyposażona przy dużym wsparciu sponsorów i merytorycznej pomocy absolwenta naszej szkoły prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu uczniowie będą mogli wykonywać eksperymenty w bezpiecznych warunkach. Serdecznie dziękujemy.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Zapraszamy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Msza Święta zostanie odprawiona 1 września o godz. 8:30. Od godz. 8:00 nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu. Po przemarszu uczniów z kościoła do szkoły inauguracja roku szkolnego 2022/23 odbędzie się w sali gimnastycznej. Następnie uczniowie spotkają się z wychowawcami klas.
BEZPŁATNA POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY DYNÓW
Wójt Gminy w Dynowie informuje, że od miesiąca marca 2022 r. oferuje bezpłatne wsparcie psychologiczne dla wszystkich mieszkańców Gminy Dynów,
w szczególności dla rodzin: w trudnej sytuacji życiowej, w których występuję przemoc, problem z nadużywaniem alkoholu oraz problemy opiekuńczo – wychowawcze, ale również dla młodzieży i każdej osoby potrzebującej wsparcia.
Poradnictwo psychologiczne realizowane będzie przez Panią psycholog i psychoterapeutę mgr Agnieszkę Stania.
Jak uzyskać pomoc?
Poradnictwo psychologiczne będzie realizowane w każdy wtorek w godzinach od 11:00 do 15:00 – w budynku Urzędu Gminy w Dynowie I piętro, pok. Nr 11
Osoby zainteresowane mogą umówić się na spotkanie z psychologiem – wyślij sms z prośbą o kontakt na Nr tel. 69216047 z dopiskiem Gmina Dynów, lub osobiście w siedzibie Urzędu Gminy Dynów .
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Podajemy numeru Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12, pod którym także dyżuruje psycholog biegle posługujący się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).
Drodzy Rodzice, Przyjaciele szkoły !
Należymy do STOWARZYSZENIA „PRZEDSZKOLA PRZYSZŁOŚCI”,
które jest Organizacją Pożytku Publicznego,
w związku z tym na rzecz naszej placówki
można przekazać 1 % podatku
Prosimy wesprzeć naszą działalność przekazując
1 % z ogólnej kwoty podatku (po odliczeniach)
na konto Stowarzyszenia „Przedszkola Przyszłości”
35-310 Rzeszów, ul. Rejtana 30,
cel szczegółowy – SP Bachórz
Numer KRS 0000145905
Serdecznie dziękujemy!!!
REKRUTACJA 2022/2023
Informuję, iż podpisane zostało Zarządzenie Wójta Gminy Dynów w sprawie postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych i klasy I szkoły podstawowej.
Rodzice dzieci (roczniki: 2016, 2017, 2018), które w roku szkolnym 2021/2022 uczęszczają do oddziału przedszkolnego proszeni są o złożenie deklaracji kontynuacji wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2022/2023. Druki dostępne w szkole lub do pobrania deklaracja-rodzicow-o-kontynuowaniu-wychowania-przedszkolnego
Rodzice dzieci (roczniki: 2016, 2017, 2018, 2019), które w roku szkolnym 2022/2023 chcą uczęszczać do oddziału przedszkolnego proszeni są o złożenie karty zgłoszenia/zapisu do oddziału przedszkolnego. Druki dostępne w szkole lub do pobrania zgłoszenie-zapis-do-oddziału-przedszk.-na-prawach-przedszkola
Rodzice dzieci siedmioletnich (rocznik 2015) zameldowanych i zamieszkałych w Bachórzu składają zgłoszenie dziecka do klasy I szkoły podstawowej. Druki dostępne w szkole lub do pobrania zgłoszenie-do-klasy-I-dzieci-z-obwodu
Rodzice dzieci siedmioletnich (rocznik 2015) spoza obwodu szkoły składają wniosek o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej. Druki dostępne w szkole lub do pobrania wniosek-do-klasy-I-dzieci-spoza-obwodu
Mile widziane będą dzieci spoza Bachórza w naszych oddziałach przedszkolnych, w klasie I oraz w pozostałych klasach.
Zapraszam Rodziców dzieci siedmioletnich do wypełnienia i złożenia karty zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Zapisywać można również dzieci spoza obwodu szkoły oraz do pozostałych klas Szkoły Podstawowej w Bachórzu.
Karty w wersji drukowanej zostaną Państwu dostarczone w kopertach. Dla wszystkich chętnych informacja z pakietem kart w wersji cyfrowej znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce „Ogłoszenia”
Informuję, iż można zapisywać dzieci trzyletnie, czteroletnie, pięcioletnie i sześcioletnie do Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Bachórzu.
Od 1 września w Szkole Podstawowej w Bachórzu funkcjonują dwa oddziały przedszkolne. Grupa I –„Słoneczka”, do której uczęszczają dzieci trzyletnie i czteroletnie oraz Grupa II – „Biedronki”, którą tworzą pięciolatki i sześciolatki z siedzibą w głównym budynku szkoły. W obydwu grupach realizowany jest ten sam program wychowania przedszkolnego, dostosowany jednak do potrzeb rozwojowych oraz możliwości dzieci. Przedszkole zapewnia ośmiogodzinną opiekę w godzinach 7.30 – 15.30, bezpłatne zajęcia dodatkowe: język angielski, religia, rytmika (gr. I) wychowanie fizyczne (gr. II). Oddziały zostały wyposażone w nowy sprzęt (m.in. monitor interaktywny i podłogę interaktywną), pomoce dydaktyczne, meble, zabawki oraz nowe elementy na placu zabaw. Działając w reżimie sanitarnym dokładamy wszelkich starań, aby w naszych oddziałach dzieci były bezpieczne, ale jednocześnie by było to miejsce przyjazne dla nich. Dbamy o to, by każde dziecko czuło się tu wyjątkowo, by mogło rozwijać swoje zainteresowania. Staramy się pozostawać w stałym kontakcie z rodzicami, który choć ograniczony przez panującą pandemię, jest istotnym elementem w osiąganiu celów wychowania.
Dla wszystkich chętnych informacja z pakietem kart w wersji cyfrowej znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce „Ogłoszenia”
Więcej informacji z życia przedszkola i szkoły na profilu: https://www.facebook przedszkole i szkoła